Summer Thanksgiving ve znamení whisky

10.07.2019AtBars

Příští týden v Praze a v srpnu v Brně a Ostravě se uskuteční masterclass zasvěcený whisky a jejímu využití v letních koktejlech. Pražský Summer Thanksgiving bude spojený s grilováním, promítáním Bar talks by Schumann a hostováním barmana Adriána Michalčíka.

Summer Thanksgiving Masterclass pořádá společnost Stock Plzeň-Božkov, jednou z hlavních tváří letně laděného posezení s barmany je tak její whisky ambasador Michal Marešovský. Nezůstane na to ale sám, na každém ze tří seminářů bude mít zajímavé hosty. První z nich se uskuteční 17. července na zahrádce pražského baru AnonymouS. Program startuje už ve dvě odpoledne seminářem, který kromě Michala Marešovského povede šéfbarman baru L’Fleur Víťa Cirok spolu se svým někdejším barovým kolegou Adriánem Michalčíkem, jenž v současné době pracuje v baru Pier 42 situovaném v hotelu Amerikalinjen v norském Oslu. Oba kromě přátelství a působení ve stejném pražském podniku spojuje mimo jiné i velký úspěch na globálním finále soutěže World Class, v němž se rok po sobě (2015 a 2016) probojovali mezi šest nejlepších.

Jejich tématem pro středeční červencové odpoledne bude whisky a její využití v osvěžujících letních koktejlech, všem přítomným se budou i v praxi snažit ukázat, že zdaleka nejde jen o pití na zimu. Řeč bude také o historii koktejlů kategorie highballs a zároveň o trendech, které ji momentálně ovládají. Ideální jsou v kombinaci s grilováním, a tak i na to dojde. Za gril se na pražském Summer Thanksgiving postaví barmanka Lea Skálová, která se v nedávno odvysílané soutěži MasterChef Česko probojovala až do finále. Grilovačka na seminář naváže ve čtyři odpoledne a doprovodí ji letní kino – promítat se bude inspirativní dokument Bar talks by Schumann. Summer Thanksgiving oficiálně skončí v šest večer, už od sedmi na něj ale naváže guestbartending Adriána Michalčíka v AnonymouS. Počet míst na semináři i následném grilování je pochopitelně limitován, a tak je nutné se na akci u obchodních zástupců společnosti Stock Plzeň-Božkov nebo přímo u Michala Marešovského registrovat, a to třeba i prostřednictvím Facebooku. Právě tam se záhy formou Události objeví také informace o dalších dvou seminářích, které se uskuteční 12. srpna v brněnském baru Jekyll & Hyde a 13. srpna v ostravské Modré myši.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on Pinterest

@mohlo by vás zajímat