60 vteřin s Jirkou Pácaltem

11.07.2019Ondra Hnilička

Možná by mohl být i profesionálním fotbalistou, ve druháku na střední ale Jirka Pácalt absolvoval barmanský kurz, který mu udal nový směr. Před třemi lety zakotvil v Tretter’s. A jaký drink nejen tam nejraději míchá? I na to jsme se ho během šedesáti vteřin stihli zeptat.

Jirka Pácalt se narodil a vyrostl v Liberci. Po základní sportovní škole tam nastoupil i na tu střední, obor hotelnictví a turismus, kterou podle svých slov tak trochu zázračně úspěšně absolvoval. Barmanem by se nestal, nebýt kurzu Miloše Trettera ve druhém ročníku. Po něm se prý naplno projevil Jirkův kladný vztah k alkoholu, a tak se jeho kariéra fotbalisty ocitla v troskách. Barmanskou etapu svého profesního života odstartoval v libereckém Tutti Frutti pod vedením Achima Šipla. Z rodného města vedly Jirkovy kroky do Harrachova, tuto štaci ovšem nechce moc rozmazávat s odkazem na to, že tam byla velká zima. Ohřát se odjel do Prahy, konkrétně do Zlatého Stromu a hotelu U Prince, kde pod křídly Pavla Šímy strávil deset let. V současné době Jirku najdete v Tretter’s New York Baru, kde kroutí už třetí sezonu a působení zde považuje za vrchol své dosavadní barové kariéry. Zdaleka nejen o ní ale byla během šedesáti vteřin před kamerou řeč…

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on Pinterest

@poslední příspěvky

@newsletter

Fields marked with an * are required

Vyplněním uvedených polí a kliknutím na „přihlásit“ udělujete AtBars Spirit, s.r.o., souhlas se zpracováním osobních údajů, jež bude provedeno dle platné legislativy.

@mohlo by vás zajímat