Do Be Bopu na drink za deset a burger za dva

19.07.2019Bára Urbanová

Je to sotva pár týdnů, co Be Bop Bar představil nové koktejlové menu a jeho nabídku už rozšířily tři další novinky. Kromě likérem ozvláštněné variace na ledovou kávu je to prémiový burger a drink, za nějž potenciální zájemce zaplatí deset tisíc korun. 

Názvy drinků v koktejlovém menu Be Bop Baru už po léta začínají slůvkem „Be…“, jehož prostřednictvím hosty vyzývají k nějaké aktivitě nebo aby se aspoň na chvíli stali někým jiným. Nejinak je tomu i v případě dvou novinek, které koktejlovou sestavu baru v pražském hotelu Alcron rozšířily na počátku července. První z nich je reakcí na aktuální sezonu. „Chyběla nám v nabídce nějaká zajímavá variace na ledovou kávu a zároveň jsme chtěli mít možnost hostům v horkých letních dnech nabídnout osvěžující drink, který je zároveň revitalizuje a povzbudí,“ vysvětluje důvody pro vznik Be Kickstarted bar manažer Milan Drahoš. Receptura počítá se shotem espressa, 3 cl Licoru 43 a stejným množstvím mléka smíchaného půl na půl se smetanou. Servis drinku ladí s přístupem, který v Be Bopu uplatňují – Be Kickstarted hosté dostanou v keramické nádobě ve tvaru krabičky na mléko, která má na sobě skvrny imitující kravskou kůži. Pije se z ní kovovým brčkem.

Druhou novinkou je Be Memorable, jenž s cenou 10 000 Kč aspiruje na seznam nejdražších drinků, které jsou aktuálně v Praze k mání. Důvodem je báze, na níž ho barmani postavili – whisky Macallan No. 6 Lalique. Kromě ní koktejl obsahuje už jen trochu cukru a domácí hořcová bitters. Servíruje se v broušené sklence ze sklárny Moser na ledový blok a zdobí se třešinkou, kterou v Be Bopu nakládají do rozvaru z koření a Licoru 43. „Chtěli jsme, aby chuť whisky Macallan v koktejlu co nejvíce vyzněla, a tak jsme se vydali cestou jednoduchého twistu na Old Fashioned,“ prozrazuje Milan Drahoš a dodává: „Abychom zdůraznili exkluzivnost tohoto koktejlu, hostům ho podáváme v bílých rukavicích.“ Za necelé tři týdny, co je Be Memorable na menu, si ho zatím ještě nikdo neobjednal. Šancí ale mnoho není – Be Bop má pouze tři láhve Macallan No. 6 Lalique, jednu už rozpitou. Pokud jejich obsah hosté nevypijí v čisté podobě, může vzniknout maximálně pětatřicet drinků.

V bílých rukavicích se servíruje také třetí novinka – Exclusive Be Bop Burger. Šéfkuchař Roman Paulus byl postaven před úkol vymyslet pro hotelový bar burger, jenž by na první pohled vybočoval z celého snack menu. Jako základ tedy zvolil hovězí z bio farmy v Mitrově a na rozpůlenou housku kromě burgeru přidal ještě hořčicovou majonézu, čerstvý špenát a to nejdůležitější – opečená foie gras. Porce je záměrně větší, zahrnuje dva burgery a foie gras rozdělené mezi jednu rozpůlenou housku, jde tedy o malé jídlo pro dva nebo jedno pro většího jedlíka. A cena? Ta byla stanovena na 1950 Kč.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on Pinterest

@mohlo by vás zajímat