Do Zátiší míří další michelinský šéfkuchař

23.07.2019AtBars

Kuchyni pražské restaurace V Zátiší na sklonku léta na čtyři dny ovládne další zajímavý zahraniční host. Na pozvání do České republiky tentokrát kývl majitel restaurace L’Alchémille, jež se od loňského roku pyšní michelinskou hvězdou.

Role hostujícího šéfkuchaře se V Zátiší od 10. do 13. září ujme Jérôme Jaegle. Rodilý Alsasan se kromě michelinské hvězdy může pochlubit celou řadou ocenění z prestižních kuchařských soutěží. Pracoval v kuchyni respektovaných osobností, jako jsou Jean-Yves Schillinger, Olivier Nasti či Christian Têtedoie. Svou vlastní restauraci si otevřel v Kaysersbergu, odkud pochází. „L’Alchémille je zhmotněním mé vášně pro kuchařské umění a lásky k přírodě. Vaření je pro mě alchymie propojující přírodu a kulinářské techniky a odráží mé spojení s okolní krajinou. Moji prarodiče a rodiče byli řezníci a uzenáři, od malička jsem tak vyrůstal v prostředí kuchyně,“ vysvětluje Jérôme Jaegle.

Název jeho restaurace odkazuje na kontryhel (Alchemilla vulgaris), což je léčivá bylina, kterou s oblibou využívali už středověcí alchymisté. S bylinkami ve svých pokrmech velmi rád pracuje i Jérôme Jaegle. Do značné míry jsou postaveny na surovinách od lokálních dodavatelů, které se snaží podporovat. Pro své pražské hostování si připravil menu o šesti chodech. U každého z nich dopředu prozradil pouze stěžejní ingredience, některé tak znějí poněkud tajemně. V Zátiší bude v první polovině září po čtyři dny možné ochutnat například kombinaci pstruha, klobásky s česnekem, mrkve a libečku nebo jehněčího s tuřínem, medem, pylem a chlorofylem.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on Pinterest

@mohlo by vás zajímat