Moderní Francie a popíjení s Jamesem Bondem

05.08.2019Tomáš Mozr

Jak vypadala pařížská barová scéna ve dvacátých a třicátých letech minulého století? Co se tehdy pilo a jak se koktejly na tehdejší gastronomické scéně vlastně etablovaly? Odpověď na tyto a celou řadu dalších otázek dává kniha Francka Audouxe, kterou lze směle označit za jednu z nejlepších publikací o francouzské barové historii. Jste-li vyznavači agenta 007 a dobrého pití, určitě by vám v knihovně neměla chybět kniha Shaken plná receptur inspirovaných bondovkami, jíž z velké části tvoří také nesmrtelné texty Iana Fleminga.

French Moderne / Francouzský historik Franck Audoux se ke gastronomii, jak už to tak někdy bývá, dostal čirou náhodou. První zkušenosti s ní získal již při magisterských studiích, která dokončil a dále pokračoval v plánované kariéře. Po deseti letech ve funkci ředitele umělecké galerie v Paříži se k ní ale vrátil, když se stal partnerem, manažerem a členem týmu stojícího za restaurací Le Chateaubriand, která byla ve francouzské metropoli otevřena v dubnu 2006. Po ní následovaly další podniky, akce i projekty, z nichž zatím posledním je kniha French Moderne: Cocktails from the 1920s & 1930s. Vyšla letos v únoru a lze ji směle označit za jednu z nejlepších publikací o francouzské barové historii. Audoux ji rozdělil do pěti kapitol, které rozvíjí jedenáct podkapitol. Na úvod vede čtenáře od prvních zmínek o barech a koktejlech ve Francii k jejich plnému začlenění do francouzské kultury a poukazuje například na to, že tradiční tea time nahradila cocktail hour. Druhá kapitola je věnována šedesáti abecedně řazeným recepturám. K některým koktejlům, například k Dempsey, je přiřazen delší komentář, k jiným naopak není nutné říkat téměř nic – „Whiskey Soda: Like the name says: lots of whiskey and some soda.“ Ve třetí kapitole se čtenář spolu s autorem vydává na pomyslnou procházku po tehdejších centrech noční zábavy a dozvídá se, čím byly jednotlivé bary výjimečné. Čtvrtá kapitola se zaměřuje na barové legendy, k nimž patří třeba Frank Meier, které po sobě zanechaly nějaký knižní odkaz. Závěrečná kapitola připomíná cenné dědictví skrývající se za typickými francouzskými produkty, jako jsou Cointreau, Byrrh, Bénédictine, Chartreuse, Suze nebo Pernod. Kniha je doplněna řadou ilustrací, starých reklam a překrásných archivních i aktuálních fotografií. Nechybí ani krátký seznam literatury, naopak rejstřík bohužel absentuje. Snad je to proto, že v Audouxově knize se nic nehledá, ta se zkrátka čte a prožívá.

Franck Audoux – French Moderne: Cocktails from the 1920s & 1930s, Rizzoli, New York 2019

Shaken / V loňském roce spatřila světlo světa kniha Shaken: Drinking with James Bond and Ian Fleming, jež je postavena na nesmrtelných textech dávno zesnulého Iana Fleminga a přirozené posedlosti Edmunda Weila a jeho partnerky Rosie Stimpson bondovskými koktejly. Dvojice, která stojí mimo jiné za londýnskými bary Oriole, Nightjar a Swift, který otevřela před bezmála třemi lety spolu s Bobbym Hiddlestonem a Miou Johansson v londýnské Old Compton Street, si tak může připsat i zásluhy na zajímavém literárním počinu. Kniha je opatřena předmluvou Ferguse Fleminga, vnuka spisovatele, a dvoustránkovým barovým úvodem, jenž je věnován všemu od rozdělení sklenic přes vybavení a příslušné techniky až po popis elementárních ingrediencí a ozdob. Její hlavní část ovšem vyplňují koktejlové receptury, které jsou rozděleny podle charakteru do pěti skupin: straight up, on the rocks, tall, fizzy a exotic. Vytvořeny byly z valné části Edmundem Weilem, Bobbym Hiddlestonem a Miou Johansson. Třebaže některé z nich odkazují na staré dobré klasiky figurující na stránkách Flemingových románů, většina receptur je nová, přičemž jejich vznik inspirovaly určité osoby, místa či dobrodružství objevující se ve Flemingově díle. Navíc pozorný čtenář bondovek jistě postřehl, že Martini sice bylo Flemingovým oblíbeným drinkem, který s nesmírnou chutí vložil do rukou i svému hrdinovi, nejčastěji se vyskytujícím nápojem na stránkách jeho knih však bylo šampaňské – zmínil je na 121 místech. Druhou příčku zaujímá se 77 zmínkami whisky. Shaken tak na více než dvou stech stranách ukazuje rozmanitost i to, že se Bond a spolu s ním také Fleming uměli přizpůsobit každé situaci a podle toho si vybrat příslušný drink. Pokud tedy hledáte poučený přehled receptur, které za sebou mají velký příběh špionážních rozměrů, pak je to kniha přesně pro vás. A pokud jste jen trochu netrpěliví nebo zaneprázdnění, pak nepochybně oceníte rejstřík i slovníček pojmů vysvětlující rozdíly mezi americkými a britskými termíny.

Ian Fleming – Shaken: Drinking with James Bond and Ian Fleming, the official cocktail book, Mitchell Beazley, Londýn 2018

úvodní foto: iStock

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on Pinterest

@poslední příspěvky

@newsletter

Fields marked with an * are required

Vyplněním uvedených polí a kliknutím na „přihlásit“ udělujete AtBars Spirit, s.r.o., souhlas se zpracováním osobních údajů, jež bude provedeno dle platné legislativy.

@mohlo by vás zajímat