60 vteřin s Honzou Branišem

11.08.2019Ondra Hnilička

Jako malý si prý rád hrával na řidiče metra, tato ani žádná podobná profese ale při výběru povolání nakonec ve hře nebyla. Na hotelovce to Honzu Braniše od počátku táhlo za bar a hned po maturitě nastoupil do Bugsy’s, kde pracuje dodnes. Tak jednoduché to ale zase není…

Honza Braniš se narodil v Praze a o jeho profesi se rozhodlo na jedné ze zdejších hotelovek. Od první chvíle prý věděl, že chce za bar. Před třiadvaceti lety absolvoval barmanský kurz u Miloše Trettera a nevyhýbal se ani soutěžím, na nichž se mu celkem dařilo. Jeho prvním a doposud jediným koktejlovým působištěm je už bezmála dvě dekády Bugsy’s Bar, i když dnes už ho za barovým pultem najdete spíš výjimečně. Současně s tím zvládl dokončit vysokou školu a pustil se i do podnikání. S kamarádem Samerem Selbakem v roce 2006 založil distribuční společnost S&B Gastro Team, kterou o osm let později prodali a teď se snaží o její znovuzrození v podobě nové firmy Fénix Drinks. Honza působí také jako lektor Jan Becher Pernod Ricard Bar Academy a jeho druhým srdcovým podnikem je hned vedle Bugsy’s bistro Špejle, které spolu s několika společníky otevřel před třemi lety. Baví ho natolik, že doufá, že jen u jedné Špejle nezůstane. Kromě toho Honza rád cestuje a je aktivním sportovcem. Od dětství hraje závodně tenis, rád jezdí na kole, lyžuje a hraje lední hokej. Fandí Spartě, v rámci 60 vteřin proto mimo jiné padla i otázka: Slavie, nebo Plzeň?

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on Pinterest

@poslední příspěvky

@newsletter

Fields marked with an * are required

Vyplněním uvedených polí a kliknutím na „přihlásit“ udělujete AtBars Spirit, s.r.o., souhlas se zpracováním osobních údajů, jež bude provedeno dle platné legislativy.

@mohlo by vás zajímat