Bar s bistrem hned vedle třebíčského nádraží

16.08.2019Tomáš Mozr

Od poloviny července si mohou všichni fanoušci koktejlové kultury do své mapy zakreslit jeden nový bod na Vysočině, konkrétně v Třebíči. Na trase Praha–Brno totiž zásluhou barmana Adama Smilka přibyla nová gastronomická odbočka. Ve městě, které je díky svým památkám od roku 2003 na seznamu světového dědictví UNESCO, otevřel svůj netradiční „nádražní“ koncept.

Adam’S Bar & Bistro je pro Adama Smilka splněným snem a zároveň návratem do rodného města. Zkušenosti, které získal v předních pražských barech i účastí v loňském českém finále soutěže World Class, jej utvrdily v myšlence jít si za svým barmanským snem a otevřít vlastní podnik. Přirozeně by se nabízelo začít hledat prostory v Praze, kde působil, při návratech do krajiny svého dětství však stále uvažoval nad tím, že mu v Třebíči chybí kvalitní koktejlový bar. Když se začal zajímat, jaké možnosti se mu zde nabízejí, dostal se k nabídce prostor situovaných na Komenského náměstí hned vedle vestibulu autobusového nádraží. Původní myšlenka obyčejného koktejlového baru, kde se bude podávat tapas „za pár korun“, vzala rychle za své, když se seznámil se španělským grilem Josper, který bývá označován za jeden z nejlepších na světě. „Byla to zkrátka láska na první pohled, ačkoli člověk trochu vystřízliví, když se seznámí s cenou,“ shrnuje Adam  s všeříkajícím úsměvem tuto svoji volbu.

Místo jako odrazový bod / Od zvolených prostor se pomalu ale jistě začal odvíjet koncept podniku. Adamovým cílem bylo navázat na téměř zapomenutou tradici nádražních restaurací z dob rakouskouherské monarchie, v nichž bylo možné dostat vzorně načepované plzeňské pivo a kde se kromě přespolních hostů potkávali převážně místní, kteří si ve chvíli volna zašli na doušek pěnivého moku či něco dobrého k snědku. Ostatně lokální klientela je přesně tou cílovou skupinou, na níž se Adam’S Bar & Bistro orientuje především. Snahou nováčka na třebíčské gastronomické scéně je překvapit hosta a překonat jeho očekávání. Zprvu tak není úplně jasné, zda očekávat jen pivo a párek v rohlíku, nebo jestli si zde lze dopřát skvělé Martini a dobře propečený steak. A právě tato dávka tajemství nezaujatým návštěvníkem skýtá jistou míru dobrodružství. Jak ale sám Adam zdůrazňuje: „Většina místních lidí mě určitým způsobem zná jako ‚toho barmana‘ a díky tomu se rádi přijdou podívat. Když poté odcházejí spokojení a s úsměvem, je to pro mě tou největší odměnou.“

Vstříc přáním hostovým / Adam’S Bar & Bistro je spíše menší podnik, disponuje třiceti pěti místy. Zařízen je v moderním rustikálním stylu s důrazem na řemeslnou práci, například veškeré kovářské doplňky pocházejí z dílny uměleckého kováře Radima Dostála. Jeho opravdovou přidanou hodnotou nicméně není ani elegantní design, ani menu, které bylo vytvořeno tak, aby lépe splňovalo nároky kvality než kvantity, nýbrž pohostinnost, s níž je vše hostům předkládáno. Na menu najdou osm jídel, která využívají potenciál grilu, zároveň mezi nimi však nechybějí varianty pro milovníky bezmasých pokrmů. Zároveň zde lze ochutnat pestrou škálu nápojů od již zmiňovaného vzorně ošetřeného plzeňského piva přes výběr vín od vinařství Popela z Perné až po šest originálních koktejlů, jež jsou více či méně inspirovány klasickými recepturami. Šestice drinků v menu ale představuje pouhou vstupenku na palubu, Adamovou představou je, aby se host nenechal svazovat nápojovým lístkem, ale aby formuloval svá přání, jimž bude v rámci možností vyhověno.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on Pinterest

@poslední příspěvky

@newsletter

Fields marked with an * are required

Vyplněním uvedených polí a kliknutím na „přihlásit“ udělujete AtBars Spirit, s.r.o., souhlas se zpracováním osobních údajů, jež bude provedeno dle platné legislativy.

@mohlo by vás zajímat