Jägermeister poslal do Berlína tři stážisty

19.08.2019AtBars

Od začátku srpna až do konce října našli v německé metropoli svůj dočasný domov tři vítězové stipendijního programu pro barmany, který organizuje Jägermeister. Ve druhém ročníku Jägermeister Scholarship Berlin Edition padla volba na stážisty z Rakouska, Slovenska a USA.

V roce 2011 Jägermeister založil Hubertus Circle, jehož cílem je propojit komunitu barmanů z různých koutů světa a podílet se na tom, aby se vzájemně podporovali, inspirovali a učili jeden od druhého. V současné době má své základny v Norsku, Finsku, Švédsku, Dánsku, Německu, Rakousku, Švýcarsku, Irsku, Velké Británii, Nizozemsku, Španělsku, Francii, Rusku, České republice a na Slovensku, ale také v Austrálii a USA. Jeho členové si na pravidelných setkáních, workshopech, akcích a exkurzích vyměňují nápady, učí se používat nové pomůcky a aplikovat v praxi nové dovednosti. Jednou z aktivit Hubertus Circle je stipendijní program Jägermeister Scholarship, který se v loňském roce posunul na mezinárodní úroveň. Letos už podruhé tak tři vybraní barmani získali možnost vyrazit do německé metropole na stáž a přiučit se něčemu novému v některém z etablovaných berlínských podniků.

Vítězi stipendia pro tento rok se stali rakouská barmanka Pia Köflerová, slovenský barman Daniel Žigmund a Američan Josue Gonzalez. Pia pochází z dolnorakouského St. Pöltenu, pracuje ale ve Vídni. O stipendium požádala, protože chce prohloubit své odborné znalosti a najít mentora. V Berlíně ji lze potkat za barem v The Curtain Clubu v hotelu Ritz-Carlton, kde jí nové zkušenosti pomáhá získat Arnd Henning Heissen. Daniel do Berlína vyrazil z Bratislavy. Stipendium chce využít k poznání nového města a vylepšení svých profesních dovedností. Dopomoci by mu k tomu měla stáž v baru Sharlie Cheen, který se pod vedením Mariuse Döringa proslavil svou party atmosférou a samozřejmě taky kvalitními drinky. Josue žije a pracuje v San Diegu na západním pobřeží USA. V Berlíně zaujal místo za barem v Truffle Pig, který vedou Damien Guichard a Sven Breitenbruch. Stáž trojice zahraničních barmanů probíhá od srpna až do konce října. Kromě práce v barech je pro ně připraven i další program v podobě různých seminářů, návštěvy Bar Conventu Berlin a výletu do Wolfenbüttelu, jenž je domovským městem Jägermeistera.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on Pinterest

@mohlo by vás zajímat