Barová akademie: Jak na koktejlech neprodělat?

22.08.2019DBA

Jak být dostatečně kreativní a potěšit hosty skvělými drinky s nápaditým servisem, a přitom nespadnout do červených čísel? Svět nápojů je naštěstí velmi pestrý, a tak vám nabízí spoustu možností, jak uspokojit poptávku, překonat očekávání hostů a zároveň vydělat a posílit pozici i renomé vašeho podniku. Než se ale do sestavování koktejlového menu pustíte, pečlivě se zamyslete nad tím, jak by mělo vypadat a proč ho vlastně chcete mít. Odpověď by určitě neměla znít: „Protože ho má každý!“ Zde je pár tipů do začátku.

Buďte kreativní / Sestavit koktejlové menu z jednoduchých a zároveň chuťově perfektně vybalancovaných drinků je velké umění a pořádná výzva. Chce to hodně přemýšlení, aby se vám podařilo dát dohromady skvělou chuť s perfektním servisem a zároveň udržet náklady na uzdě. Pro začátek zkuste třeba pracovat se sezonním ovocem a dalšími ingrediencemi z místních zdrojů, které dostanete za dobrou cenu a současně dodají vaší nabídce lokální nádech. Pokud jde o servis, zaměřte se třeba na různé druhy sklenek, které působí zajímavě, a přitom nemusejí být nijak nákladné.

Méně je více / Nepřehánějte to s množstvím koktejlů a volte jen takové, které budou schopni perfektně připravit i méně zkušení členové vašeho týmu, a to i v čase největší špičky. Hodně majitelů podniků se mylně domnívá, že je třeba mít širokou nabídku drinků, v níž ten svůj oblíbený najde úplně každý. Tak to ale není – i v tomto případě platí, že méně znamená více. Mnohem důležitější je obsáhnout různé druhy chutí (sladká, hořká, kyselá…) a různé styly koktejlů (krátký/dlouhý, silnější/slabší atp.).

Bez tréninku to nejde / V klasických koktejlových barech s hosty často komunikují přímo barmani, kteří znají koktejlovou nabídku a návazné možnosti naprosto dokonale, a jsou tak schopni hosty navést správným směrem. Pokud však tato role připadá obsluhujícímu personálu, je třeba, aby byl důkladně proškolený a perfektně se v nabídce orientoval. Věnujte proto pozornost tréninku obsluhy v této oblasti, a upevněte tak její prodejní dovednosti.

Nechte hosty sdílet / Lidé rádi sdílejí zážitky, ale i jídlo a drinky – tak jim to umožněte! Zahrňte do své koktejlové nabídky alespoň jeden drink určený pro tři až čtyři osoby. Je to šance, jak hostům poskytnout něco trochu jiného, co pro vás zároveň může být velmi ziskové.

Pozor na skryté náklady / Při kalkulaci koktejlové sestavy nezapomínejte do konečné ceny drinků započítat také náklady na jejich přípravu, sklo, led nebo třeba ozdoby. Pečlivě sledujte své náklady a prodeje a veďte si o nich záznamy. Buďte připraveni udělat nekompromisní rozhodnutí a drinky, které se nesetkají s očekávaným ohlasem a nenaplňují vaše představy z nabídky prostě vyřaďte nebo je přinejmenším obměňte tak, aby si své místo v menu zasloužily.

Vážně to funguje! / Jeden velmi dobře známý bar v brazilském São Paulu zaznamenal 30% nárůst prodejů koktejlů vzápětí poté, co v době špičky zavedl jednoduché opatření. Stačilo v tomto čase nahradit koktejlové menu o padesáti položkách úspornějším menu s osmi drinky. Každý z barmanů je byl schopen i v tom největším mumraji připravit ve skvělé kvalitě a všichni členové obsluhujícího personálu byli dokonale proškoleni, aby je uměli nabízet a prodávat. Někdy zkrátka stačí najít tu správnou cestu… Směle na ni můžete vykročit i vy! Chcete-li mít jistotu, že jste vše dobře propočítali, můžete využít profitability calculator, jenž je na webu Diageo Bar Academy k dispozici všem, kdo se registrují.

 

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on Pinterest
Hennessy Very Special

@poslední příspěvky

@newsletter

Fields marked with an * are required

Vyplněním uvedených polí a kliknutím na „přihlásit“ udělujete AtBars Spirit, s.r.o., souhlas se zpracováním osobních údajů, jež bude provedeno dle platné legislativy.

@mohlo by vás zajímat