Plzeňští sládci uvařili speciál s Hauskrechtem

06.09.2019AtBars

Plzeňský Prazdroj se rozhodl pokračovat ve spolupráci s minipivovary. Po úspěchu ležáku První, který před rokem uvařil s Pivovarem Matuška ke stému výročí vzniku Československa, tentokrát padla volba na brněnský Parní pivovar Hauskrecht.

Parní pivovar Hauskrecht spolu se dvěma kamarády v areálu bývalých brněnských jatek z konce 19. století založil zkušený sládek Petr Hauskrecht, jehož jméno bylo v minulosti spojeno hned s několika velkými pivními značkami. Vaří jak tradiční ležáky, tak piva svrchně kvašená. S emeritním vrchním sládkem Prazdroje Václavem Berkou se Petr Hauskrecht poprvé potkal už na střední potravinářské škole. „Vašek Berka maturoval, když jsem byl ve druhém ročníku. O to víc mě překvapilo, že si mě pak vybavil, když jsme se před mnoha lety začali potkávat na společných pivovarnických akcích,“ vzpomíná. Nápad uvařit společně pivo se zrodil v hlavě staršího z nich. „Nejdřív jsem Petrovi neřekl, že s ním chceme spolupracovat, ale jen tak mezi řečí jsem mu ukázal návrh receptu, který jsem dal dohromady s naší expertkou na speciály Lenkou Strakovou. A zeptal se ho, co on jako fachman na to. Líbil se mu, a tak vznikl nápad, že ho každý uvaříme ve svém pivovaru. Pak si sedneme a schválně se navzájem otestujeme, zda poznáme, která várka je od koho,“ popisuje události z počátku tohoto roku Václav Berka.

Výsledkem plzeňsko-brněnské spolupráce je American Amber Lager, polotmavý nefiltrovaný ležák amerického typu. „Uvařili jsme ho ze dvou odrůd chmele, českého Sládka a amerického El Dorada, a ze třech sladů – plzeňského, bavorského a karamelového. Vůně je mírně nasládlá po meruňkách či vodním melounu s lehce kořenitým a sladovým dozvukem. Po napití se projevuje karamelová chuť, která je vyvážená střední hořkostí,“ vysvětluje sládková Plzeňského Prazdroje Lenka Straková. American Amber Lager se bude po celé září čepovat ve zhruba 1500 hospodách po celé republice, jež jsou zapojeny do programu Volba sládků, ale také ve vybraných brněnských pivnicích, kam poputuje várka uvařená v minipivovaru. „Pivo jsme uvařili v Prazdroji i v pivovaru Hauskrecht podle stejné receptury. Ve vybraných hospodách v Brně bude během září k dostání z várky uvařené v brněnském minipivovaru. Jinde v Čechách a na Moravě si pak mohou lidé vychutnat stejné pivo uvařené v Prazdroji. Věřím, že se najdou milovníci piva, kteří ochutnají jak várku uvařenou u nás, tak i tu brněnskou,“ doplňuje Václav Berka.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on Pinterest

@mohlo by vás zajímat