Šéfkuchaři Alcronu a Mandarinu spojí své síly

30.09.2019AtBars

Dva zkušení šéfkuchaři v jedné kuchyni – přesně tak to bude 21. října vypadat v Alcronu. Pozvání Jakuba Černého ke spolupráci na šestichodovém menu přijal Stephen Senewiratne, jehož působištěm je jiný pražský hotel – Mandarin Oriental.

Šéfkuchař restaurace Alcron od jara tohoto roku vyráží za zdi svého domovského hotelu a své kuchařské umění kombinuje se zkušenostmi svých gastronomických přátel. Už v květnu na dva večery zakotvil v restauraci Taro v Praze na Andělu, která se zaměřuje především na vietnamskou kuchyni. Jakub Černý a Khanh Ta tehdy pro hosty nachystali společné pětichodové menu a čtyři amuse bouche. Druhý pop-up na téma street food proběhl v polovině září na střeše Lucerny a kromě Jakuba a jeho hotelového kolegy Romana Pauluse se do něj zapojili Khanh Ta z Tara, David Šašek z Cody a Stephen Senewiratne z hotelu Mandarin Oriental. Posledně jmenovaný bude říjnovým hostem Alcronu – třetí hostování se totiž uskuteční právě tam.

Stephen Senewiratne a Jakub Černý hostům společně uvaří 21. října. Jako téma pro své šestichodové menu si zvolili podzim jakožto období, kdy pole vydává poslední plodiny a začíná se chystat k zimnímu odpočinku, voda je čistá a svěží a vzduch chladný, ale ne mrazivý. Každý z těchto aspektů, tedy pole, vodu a vzduch, budou v menu reprezentovat dva chody. Hned po amuse bouche se bude servírovat pokrm, který Stephen a Jakub nazvali Dýně, dýně, dýně & dýně. Následovat bude jeseter v kombinaci s jogurtem, kouřem a petrželí a po něm cannelloni s olomouckými šneky, fazolemi, špenátem a česnekem. Masité pokrmy budou v menu reprezentovat křepelka s řepou, černým rybízem a polentou, respektive mléčné sele s celerem, kedlubnou a lučními bylinami. Dezertem bude čokoláda Valrhona s topinamburem, hruškou a medem. Cena menu činí 2100 Kč, kromě vína je k němu možné párovat i koktejly. Večeře, jejíž kapacita je omezena počtem 24 míst, začne už v 18.30 hod. půlhodinovou komentovanou prohlídkou hotelu Alcron, která odhalí některá jeho tajná zákoutí.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on Pinterest

@mohlo by vás zajímat