Triton chystá večeři v podání tří šéfkuchařů

10.10.2019AtBars

Na pozvání šéfkuchaře Tomáš Horáka do Prahy na konci listopadu přijedou dva jeho kolegové z berlínské restaurace Facil, která se pyšní dvěma michelinskými hvězdičkami. Společně pro hosty restaurace Triton připraví menu o sedmi chodech.

Restaurace Triton, jež se nachází ve sklepních prostorách hotelu Adria v Praze na Václavském náměstí, se chystá hostům předložit sedmichodové degustační menu připravené třemi šéfkuchaři. Svými pokrmy, například srnčím hřbetem fermentovaným v koji rýži a servírovaným s lanýžovým gelem, brusinkami a špekovým prachem, do něj přispěje šéfkuchař Tritonu Tomáš Horák, o čtyři z nich se ale postarají Jaochim Gerner a Michael Kempf. Německé šéfkuchařské duo působí v berlínské restauraci Facil, jež je situována v hotelu Mandala na Potsdamer Platz. Známa je do detailu propracovanými pokrmy postavenými na lokálních a sezonních surovinách a moderní interpretací tradičních jídel, za něž si od michelinských komisařů vysloužila dvě hvězdičky. Do společného menu restaurace Triton Jaochim s Michaelem přispějí například bůčkem ze švábského vepříka doplněným kaviárem, ústřicí Gillardeau a zeleným kardamomem, lososem v kombinaci s čočkou a mořskou řasou či holubím prsem s grapefruitem a tamarillem.

Spolupráce tří šéfkuchařů na jednom menu bude o to zajímavější, že vycházejí ze stejných kořenů – měli totiž stejné učitele. Navíc všichni tři sázejí na moderní pojetí gastronomie a umělecky laděný styling pokrmů. „Překvapilo mě, že v podstatě vaříme úplně stejně, že dodržujeme stejná pravidla, která jsme se před více než deseti lety naučili. Konečný výsledek je samozřejmě odlišný, protože gastronomie je umění. A i když máte stejné barvy a stejnou techniku, každý vykouzlí něco jiného a neopakovatelného. Proto se těším, jak budou naše pokrmy souznít a jak se budou doplňovat. A současně mám radost, že našim hostům nabídneme jedinečný a nezapomenutelný zážitek,“ komentuje plánované menu, jež se bude v Tritonu servírovat v sobotu 23. listopadu od 18.30 hod., Tomáš Horák. Zájemci za ně zaplatí 4888 Kč, přičemž cena zahrnuje i aperitiv, sommelierem pečlivě vybraná vína, nealkoholické nápoje a kávu nebo čaj.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on Pinterest

@mohlo by vás zajímat