60 vteřin se Zdeňkem Kaštánkem

15.10.2019Ondra Hnilička

Ačkoliv Zdeňka Kaštánka jako dítě lákala profese hasiče, nakonec nastoupil na hotelovku, která ho nasměrovala úplně jinam. A to tak že hodně daleko – přes Austrálii, Velkou Británii a Indii až do Singapuru. S Asií spojuje i svou nejbližší budoucnost, za 60 vteřin nám toho ale na sebe řekl samozřejmě mnohem víc.

Profesní začátky Zdeňka Kaštánka jsou spojeny s flairem, jemuž se stejně jako klasickému barmanství věnoval už během hotelové školy, na kterou chodil v Brně. Po maturitě strávil nějaký čas v Praze, pak ale sbalil kufry a vyrazil do Austrálie. V Sydney pracoval mimo jiné v The Lincoln Baru, a to po boku dalšího českého barmana George Němce. Od protinožců se na tři roky vrátil do Evropy. Zamířil do Londýna, konkrétně do baru Quo Vadis. Výhra v globální barmanské soutěži mu poskytla možnost odcestovat do Indie, kde půl roku školil a trénoval personál pětihvězdičkových hotelů. Asie se mu pak na dlouhé roky stala domovem – už před sedmi lety zakotvil v Singapuru. Ještě donedávna ho alespoň párkrát do měsíce bylo možné vidět za barem v 28 Hong Kong Street, teď se však již naplno věnuje rozvoji společnosti Proof & Company, jejímž je společníkem a která kromě Singapuru působí ještě v Hongkongu. Jeho podnikání však zasahuje také do České republiky a na Slovensko – spolu se svým bratrem Pavlem tu založil firmu TrunkBros, která v Praze organizuje Gin Journey a zabývá se distribucí ekologických brček či systému na filtraci a chlazení vody. Pod křídla si vzala také sklenky Signature Cut, které navrhl Zdeňkův dlouholetý kamarád, barman Ondřej Pospíchal. Náš rozhovor se ale točil kolem jiných věcí. Během jediné minuty, kterou jsme na něj měli, jsme se ze Zdeňka pokusili vytáhnout třeba to, kolik má tetování nebo bez čeho nevyjde z domu. Dokonce nám i zazpíval…

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on Pinterest

@poslední příspěvky

@newsletter

Fields marked with an * are required

Vyplněním uvedených polí a kliknutím na „přihlásit“ udělujete AtBars Spirit, s.r.o., souhlas se zpracováním osobních údajů, jež bude provedeno dle platné legislativy.

@mohlo by vás zajímat