Nový koktejlový bar mají i Pardubice

21.10.2019Bára Urbanová

Po Hradci Králové, jehož barovou scénu svým dlouho očekávaným oficiálním otevřením rozvířil Blind Lion, se nového koktejlového přírůstku dočkaly také Pardubice. Mladý barman Kristián Šplíchal si pro svůj vysněný podnik vybral místo, které už má gastronomickou historii. Kdysi ve sklepních prostorách činžáku situovaného kousek za Východočeským divadlem bývala hospoda U Rychtáře, mladší generace je má spojené ale spíš s music barem Quentin’s. Kristián je třetí v pořadí, a tak se na vývěsní štít rozhodl napsat: Bar No. 3.

Kristiána Šplíchala původně lákaly kulturní dějiny, které se také ve svých rodných Pardubicích rozhodl studovat. Nakonec ale na vysoké škole vydržel necelé dva roky a zběhl k barmanství. „Nebylo to tím, že bych se podíval na film Koktejl a ten by mě tak ovlivnil, ani jsem se k téhle profesi nedostal přes flair, jak to někteří barmani mají. Prostě jsem se během studií nachomýtl k práci v přeloučském studentském baru, kde jsem si přivydělával. Zalíbilo se mi to tak, že jsem se na silvestra 2014 rozhodl, že školy nechám a budu barmanem,“ vzpomíná a pokračuje: „Ze všeho nejdřív jsem si v Pardubicích udělal kurz u Martina Smolného a začal jsem pracovat v jedné kavárně v Přelouči. Odtud jsem se v květnu 2016 přesunul do pardubického baru Maybe, kde jsem působil dva a půl roku. Od kluků se mi dostalo velké podpory, dodnes Maybe považuji za svoji barovou alma mater. Během té doby jsem ještě absolvoval Bar Academy společnosti Jan Becher Pernod Ricard a taky jsem se zapojil do několika barmanských soutěží – zúčastnil jsem se třeba Chivas Masters nebo Jameson Bartender’s Ball.“ Další barmanské zkušenosti se Kristián rozhodl sbírat v Praze. Vloni v létě se stal členem barového týmu Bonvivant’s CTC, kde ale nakonec vydržel jen deset měsíců. Skončil zde letos na přelomu dubna a května, poslední směnu měl symbolicky v den velké party oficiálně zahajující provoz baru na novém místě. A proč se tak Kristián rozhodl? „Kluci se mi kvůli tomu trochu smějí, mně ale prostě chyběly Pardubice. Volil jsem mezi rodinou, přáteli a kariérou,“ prozrazuje. „Hned jsem samozřejmě začal přemýšlet, kde bych mohl pracovat. V Pardubicích se až tolik možností nenabízí a znovu do Maybe se mi nechtělo, to by byl krok zpátky. Původně jsem si něco svého chtěl otevřít až po třicítce, ale takhle jsem to prostě musel urychlit,“ vysvětluje teprve šestadvacetiletý barman a jedním dechem dodává, že mu rozhodnutí vydat se cestou vlastního podniku notně usnadnil investor, který se jeho záměr rozhodl finančně podpořit. „Propojili nás kluci z Maybe, za což jsem jim vděčný. Jsme sice potenciální konkurence, ale u nás v Pardubicích to takhle prostě funguje – když můžeme, tak si pomáháme,“ říká.

Návrat zpátky do barového života / Následoval proces hledání vhodného místa. „Obešel jsem toho víc, ale prostory, které se mi líbily nejvíc, už bohužel byly zadané,“ líčí Kristián. Štěstí se na něj ovšem usmálo poměrně záhy – na realitním webu narazil na inzerát nabízející k pronájmu sklepní prostory v činžáku v ulici Za Pasáží, jen kousek od Východočeského divadla. „Je to hodně zajímavá adresa, dům se nachází ve spádové oblasti pardubického nočního života,“ vysvětluje Kristián a dodává: „Podstatné pro mě bylo i to, že tu v letech 2012–2017 fungoval Quentin’s music bar, který byl hodně známý a oblíbený. Jeho majitelé se pak ale rozhodli každý vydat jinou cestou a ohlásili konec. Chvíli to po nich vzal jejich barback a po něm ještě jedna parta, ale nepovedlo se jim provoz udržet. Od loňského jara tak byly prostory prázdné.“ S jejich majitelem vstoupil Kristián do jednání letos v květnu, na konci června dostal klíče a mohl se pustit do práce. Ačkoliv se rozhodl původní dispozice Quentin’s zachovat, a to včetně většiny vybavení, uvést znovu do provozuschopného stavu podnik, který byl rok prázdný, přece jen nějaký čas zabralo. „V dezolátním stavu byly hlavně toalety, na nichž se hodně podepsala vlhkost. V samotném baru až tolik práce nebylo – museli jsme uklidit, vymalovat, obrousit a natřít bar a barový displej… A když už jsme finišovali, vytopili nás a mohli jsme začít znovu,“ popisuje proces rekonstrukce Kristián. Z vybavení investoval hlavně do nových stolů, lavic a osvětlení, například židle ale zůstaly původní – jen jsou repasované a dostaly nové čalounění. Celkem tak vzniklo pětatřicet míst k sezení, z toho jedenáct u dlouhého baru. Hosté se u něj poprvé posadili 27. září, kdy Kristián oficiálně zahájil zkušební provoz. Do konce října chce ještě doladit pár detailů a od listopadu pojede naostro.

Koktejlová klasika a signature variace / Nad názvem podniku Kristián dlouho přemýšlel. Původně hledal inspiraci u Baudelaira a dalších prokletých básníků, Květy zla se ale investorovi jako jméno pro bar zdály příliš temné. „Nakonec jsem se rozhodl pro No. 3. Jednak jsme na téhle adrese třetím podnikem v pořadí, jednak se tomu tady v době, kdy tu byla hospoda U Rychtáře, zvyklo říkat ‚trojka‘, protože to byl celkem pajzl – prostě třetí cenová skupina,“ objasňuje a s potutelným úsměvem dodává: „Přijde mi to navíc celkem hravý a chytlavý název. Hned jak jsme otevřeli, už někdo na Facebooku psal: Pojď se mnou do Trojky…“ Konceptem je ovšem Bar No. 3 oběma svým předchůdcům notně vzdálený. Kdo byl tu hledal muziku a hodně živou atmosféru, jakou nabízel Quentin’s, bude patrně zklamán. Trojka je klasický koktejlový bar, v němž jde primárně o drinky. „Inspirací mi byly hlavně tři pražské bary, které se mi vždycky líbily, i když každý něčím trochu jiným: Parlour intimitou, Bonvivant’s přístupem k hostům, komunikací a stylem objednávání a Cash Only taky obsluhou a navíc ještě prací se sezonou, ingrediencemi a metodami přípravy koktejlů,“ vypočítává novopečený provozovatel pardubického baru. Otevřeno má každý den vyjma neděle a pondělí, vždy od pěti do jedné, v pátek a sobotu do tří. Ve všední dny se hostům věnuje sám, o víkendu mu občas někdo vypomáhá. Do budoucna by měl mít tým No. 3 šest členů, v jeden čas by se na místě vždy pohyboval barman, barback a někdo na place. Na barovém displeji je aktuálně vyskládáno kolem 140 láhví. „Původně jsem jich chtěl mít o něco méně, nakonec jsem ale kromě těch, s nimiž jsem zvyklý v koktejlech pracovat a které mám rád, zařadil i pár takových, které v Pardubicích téměř nebo vůbec nikde nemají. Rád bych našim hostům rozšířil obzory,“ vysvětluje Kristián. To se bude dít také prostřednictvím koktejlové klasiky a signature drinků, jež se budou v No. 3 míchat. Menu má podobu dřevěné desky s kroužkovou vazbou, kompletní nabídka se vejde na osm stran. Hned na začátku hosté najdou deset klasických koktejlů, které se budou měsíc co měsíc obměňovat. „Rádi bychom je tak dostali do povědomí hostů,“ říká k tomu Kristián. Zvoleny budou vždy tak, aby nabídly co nejširší spektrum chutí. Podobně je sestavena i nabídka šesti signature drinků, které mají své místo na tabuli. Na zimu se chystá ještě sezonní menu, jež bude založené v psacím stroji a bude působit tak, jako by na něm bylo napsané – stejně je ostatně pojaté i logo baru. Tím ale Kristiánovy plány zdaleka nekončí. Už teď přemýšlí o tom, že v dubnu otevře zahrádku, a snaží se co nejlépe vymyslet, jak bude venkovní posezení vypadat.

foto: Luboš Wišniewski

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on Pinterest

@poslední příspěvky

@newsletter

Fields marked with an * are required

Vyplněním uvedených polí a kliknutím na „přihlásit“ udělujete AtBars Spirit, s.r.o., souhlas se zpracováním osobních údajů, jež bude provedeno dle platné legislativy.

@mohlo by vás zajímat