Rozšířená barová realita Evgeniye Shashina

22.10.2019Víťa Cirok

Profesní začátky Evgeniye Shashina patřily flairu, díky němuž si v barové komunitě vybudoval slušné jméno. Pak se ale začal víc orientovat na mixologii, obojí se mu dařilo propojovat v moskevském baru Mendeleev. Spolu jsme se poprvé setkali na globálním finále barmanské soutěže. Po roce jsem se za ním vypravil do Ruska. Na večer strávený v Moskvě v baru Korobok hned tak nezapomenu. Zůstali jsme celou noc a Evgeniy nám byl skvělým hostitelem. Už tenkrát jsem si říkal, jak velký kus cesty tenhle mladý barman za tak krátkou dobu ušel…

Známe se už pár let a já tě považuju za jednu ze stěžejních postav ruské barové scény. Můžeš nám ji trošku přiblížit?

Naše barová scéna se začala pomalu rozvíjet po globální krizi, která Rusko před deseti lety výrazně zasáhla. Postupně se otevíraly nové progresivnější bary a hlavně dorostla nová generace barmanů s otevřeným myšlením. Ruská mixologie se vyznačuje drinky s bohatým aroma a perfektní harmonií. Velmi se změnili hosté, kteří jsou více otevření novým věcem a nebojí se experimentovat. Není to nádhera?

Začal jsi spíš jako flairový barman a postupně ses přeorientoval na klasickou mixologii. Byl to těžký přechod? A co tě k němu vlastně vedlo?

Abych byl upřímný, byla to pro mě velmi těžká volba. Pět let jsem tvrdě trénoval své dovednosti, abych se stal jedním z nejlepších flairových barmanů, neodolal jsem ale pokušení nahlédnout do světa mixologie. Historie koktejlů i metody a postupy jejich přípravy mě naprosto uchvátily, což moje srdce rozdělilo na dvě části. Časem jsem se naučil flair a klasické koktejly propojit, postupně u mě ale převážila ta mixologická stránka. Dnes asi můžu říct, že moje srdce patří světu chutí.

Jsi šéfbarmanem moskevského baru Korobok. V čem spočívá jeho koncept?

Korobok, což v překladu znamená krabička od zápalek, budil velký rozruch už před otevřením, jelikož se vědělo, že půjde o něco úplně jiného a na moskevské barové scéně až výjimečného. Korobok je experimentální koktejlový bar, který se zaměřuje na nejmodernější technologie a unikátní chutě. Ty se hostům snažíme předkládat v podobě známých drinků, abychom demonstrovali jednoduchost, ale zároveň kreativitu. V našem baru můžete očekávat věci, které se už staly, i takové, které se teprve stanou nebo které si přejeme. Neexistují žádné limity, vše se řídí jen vaší chutí.

Jaké moderní technologie používáte? A s jakými zvláštními ingrediencemi pracujete?

Snažíme se využívat všechny moderní technologie a ingredience, které nám pomáhají vylepšit zážitek našich hostů. Dnes už nejde jen o to připravit skvělou klasiku. Lidé chodí do barů čím dál víc za novými zážitky a emocemi, které jim mohou drinky zprostředkovat. Náš bar je tím vyhlášený. Velmi úzce spolupracujeme s lokálními farmáři a pěstiteli bylinek, ale také s menšími parfumářskými společnostmi. Pomáhají nám lépe porozumět, jak používat jednotlivé technologie nebo suroviny, a ještě víc tím pozvednout zážitek, který si od nás hosté odnesou.

Která technologie nebo ingredience je tvoje oblíbená?

Velmi rád teď pracuji s rostlinou, která se jmenuje Sagan Dailya. Používá se i v lékařství, kde je známa jako Rhododendron adamsii nebo pěnišník Adamsův. Má velmi unikátní aroma a vyznačuje se specifickou hořkostí.

Vnímáš nějaké rozdíly mezi ruskými hosty a hosty z jiných zemí Evropy?

Samozřejmě, každá země a kultura má trošku jiné hosty. Ti naši se koktejly pořád ještě učí pít a teprve začínají zkoušet něco nového, nelze je proto srovnávat třeba s londýnskou klientelou. Hrdě však mohu říci, že se každý rok situace lepší a naši hosté jsou koktejlově čím dál „vzdělanější“.

Máš nějakou oblíbenou formou odpočinku a čerpání inspirace?

Můžu říci, že jsem velmi nadšeným čtenářem a velkým zdrojem inspirace jsou mi právě knihy. Veškeré znalosti světa výměnou za váš čas! Není to lákavá nabídka?

V poslední době jsi hodně cestoval. Které místo tě nejvíc okouzlilo?

Jednoznačně Island a jeho nádherná, téměř nedotečená příroda a úžasná kultura. Skoro se až nechce věřit, že je to na naší planetě.

Máš ve světě nějaký oblíbený bar? Existuje takový, který ti opravdu utkvěl v paměti?

Určitě! Na jedné ze svých nedávných cest jsem navštívil Tchaj-pej a měl jsem to štěstí, že jsem se dostal i do baru, který se podle mého názoru brzy objeví ve všemožných barových žebříčcích. Jmenuje se Room by Le Kief. Určitě se hned podívej na jeho instagramový profil – stojí to za to!

Čeká tě v dohledné době nějaký zajímavý projekt, na který se těšíš a chtěl by ses o to podělit?

Ano, příští rok se plánuje otevření nové restaurace Immersive s rozšířenou realitou. Přede mnou je jeden z nejsložitějších úkolů, který prověří moje doposud získané zkušenosti. Doufám, že se mi podaří uspět. Bude to největší výzva v mé prozatímní kariéře.

A ještě něco na odlehčení… Dobrá party, nebo raději spánek?

Asi stárnu. Kdysi bych řekl: Partyyyyyy! Dneska ale raději volím odpočinek. Spánek je barmanský luxus.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on Pinterest

@poslední příspěvky

@newsletter

Fields marked with an * are required

Vyplněním uvedených polí a kliknutím na „přihlásit“ udělujete AtBars Spirit, s.r.o., souhlas se zpracováním osobních údajů, jež bude provedeno dle platné legislativy.

@mohlo by vás zajímat