60 vteřin s Filipem Jančárkem

08.11.2019Ondra Hnilička

Ačkoliv svou dosavadní profesní dráhu vnímá šéfbarman The Banker’s Baru jako vcelku jasně nalajnovanou, protože pro práci za barem se rozhodl už na hotelovce, kdyby žil jinde na světě, zvolil by si úplně jinou a vcelku překvapivou profesi. Jakou? To nám prozradil ani ne po dvaceti vteřinách.

Filip Jančárek je rodilý Pražák a s hlavním městem České republiky je spojena i celá jeho dosavadní profesní cesta. Po základce začal studovat na střední hotelové škole. Vybral si ji mimo jiné i proto, že se gastronomii věnovala velká část jeho rodiny, a zároveň cítil, že má pro tento obor jisté předpoklady. Během studií se v rámci barmanského kurzu poprvé postavil za bar. Ještě než stihl školu dokončit, začal pracovat v pražském baru Harley’s, kde nakonec vydržel tři roky – a prý to byla jízda. Zpestřil si ji ještě studiem na vyšší odborné škole, ale práce v noci a přes den chození do školy mu dávaly zabrat natolik, že se nakonec rozhodl barovou kariéru na chvilku odložit k ledu. „Nedá se ovšem říct, že by to vedlo ke zdárnému dokončení studií,“ podotýká s úsměvem. Za bar se Filip vrátil před sedmi lety, comeback mu umožnil pražský bar La Casa de la Havana vieja. Před třemi lety se pak přesunul do nově otevřeného sesterského podniku La Casy, jímž je The Banker’s Bar v Haštalské ulici, kde působí jako šéfbarman. Poctivě si tu rozšiřuje i své znalosti o whisky, k níž má z destilátů nejblíže – ostatně je také loňským držitelem českého titulu Chivas Master. Úspěch slavil i ve světě, na globálním finále Chivas Masters 2018 se probojoval mezi tři nejlepší. A co dělá, když má volno? „Před sedmi měsíci mi převrátila život naruby dcerka Sára. Volný čas se tak točí kolem rodiny, ale najdu si i chvilku na pár jamek. Golf je pro mě ideální relax, dává mi možnost na chvilku uprchnout od reality,“ říká. Na kameru nám toho o sobě prozradil ale ještě o něco víc. Třeba i to, co udělá, až si jednou dcera domů přivede barmana…

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on Pinterest

@poslední příspěvky

@newsletter

Fields marked with an * are required

Vyplněním uvedených polí a kliknutím na „přihlásit“ udělujete AtBars Spirit, s.r.o., souhlas se zpracováním osobních údajů, jež bude provedeno dle platné legislativy.

@mohlo by vás zajímat