V AnonymouS promítají koktejlové menu na zeď

10.11.2019Bára Urbanová

Jednou z jistot v barovém světě je, že pražský AnonymouS vždy 5. listopadu, tedy na výročí neúspěšného Spiknutí střelného prachu z roku 1605, přijde s novým koktejlovým menu. Téměř jisté také je, že bude nějak originálně pojaté. V uplynulých letech si hosté drinky vybírali třeba prostřednictvím meoskopu, diskety nebo hlavolamu. Tentokrát však do ruky nic nedostanou – nové koktejlové menu se promítá na zeď, a to jen v přesně vymezeném časovém intervalu.

Že je v AnonymouS něco jinak, naznačuje nejen datum v kalendáři. Ti pozornější ze stálých nebo alespoň častých hostů určitě zaznamenají, že se barový tým převlékl. Tmavé košile nahradily bílé, přes něž nosí každý trochu jinak barevnou vestičku ozvláštněnou různými doplňky. Barmani si na hlavu nasadili bekovku nebo klobouk. Zvolený dress code je přímou narážkou na inspirační zdroj nového koktejlového menu, jímž je seriál Peaky Blinders. Příběh téhle gangsterské ságy se odehrává ve 20. a 30. letech minulého století v chudých čtvrtích Birminghamu, které měly v poválečném období své vlastní zákony. Byly plné zbraní a kdo se k nějaké dostal, neváhal ji použít. Hlavní děj se točí kolem rozvětvené rodiny Shelbyových, která tvoří základ gangu Peaky Blinders, jehož členové vzbuzují strach mimo jiné i žiletkami zašitými ve svých čepicích, které jim slouží k obraně i útoku. Peníze si opatřují loupežemi, vybíráním výpalného a v neposlední řadě nelegálními sázkami uzavíranými v tajných sázkových kancelářích, které jsou dostupné pouze pro zasvěcené a vždy jen několik hodin. Podobně utajené a dočasné je i nové koktejlové menu AnonymouS. Drinky z něj jsou k mání vždy jen tři hodiny denně. Úderem desáté se v baru setmí, zazní znělka a úvodní slovo a až do jedné se menu promítá na zeď, kde mu ustoupilo zrcadlo a několik obrazů. V nejbližších týdnech tu bude mít i svůj vlastní „rám“. Kdo přijde do baru dříve nebo později, nové drinky neochutná, a to dokonce ani když už je zná a půjde jmenovitě po nich – míchají se zkrátka pouze ve striktně vymezené době. Po zbytek času si hosté mohou dát koktejly z tištěného menu zahrnujícího výběr upravených drinků z předešlých let, které stejně jako menu-disketa zůstalo v platnosti.

Pět drinků na tři hodiny / „Naše tříhodinové menu odkazuje na nelegální sázkové kanceláře v meziválečném Birminghamu, které taky fungovaly vždy jen na pár hodin. Promítání na zeď má evokovat sázkové tabule,“ vysvětluje Marek Štochl, jenž spolu s Dominikem Ceľuchem práci barového týmu na nových koktejlech zaštiťoval. „Záměrně jsme zvolili časový interval mezi desátou a jednou, kdy míváme nejvíc plno, aby se drinky, byť v omezeném čase, dostaly k co největšímu počtu hostů,“ dodává. Barový tým zároveň tímto způsobem lépe reguluje množství příprav před každou směnou a má jistotu, že bude mít k dispozici všechny ingredience v potřebném množství. „U minulého menu jsme trochu bojovali s časem. Prepy byly poměrně náročné a zdlouhavé a občas se nám i stalo, že došly ingredience. Hlavně v létě, kdy je v provozu zahrádka, bychom museli mít od všeho sudy, abychom poptávku zvládli uspokojit,“ vysvětluje Dominik a pokračuje: „Ze stejného důvodu jsme také různé cordialy nahradili domácími likéry, které mají podstatně delší životnost a jsou chuťově více konzistentní. Připravujeme si je sami a musím říct, že jsme si s nimi opravdu vyhráli.“ Naráží tak především na netradiční chutě, jež zahrnují kombinaci petržele a křenu, citrusů a tvarohu nebo sádla, cibule a soli. „Původně jsme chtěli vytvořit ještě koriandrový likér, byl ale příliš silný, a tak jsme v tomto případě zůstali u cordialu. Pátou důležitou home made ingrediencí je náš shrub z lesního ovoce,“ vypočítává domácí suroviny Marek, a nepřímo tak prozrazuje, že v novém koktejlovém menu je pouze pět drinků. „Víc koktejlů jsme mít ani nechtěli, naopak jsme si dali záležet na tom, aby byl každý něčím jedinečný. Snažili jsme se je propracovat do detailu, od perfektně vybalancované chuti přes ozdobu až po servis, který zahrnuje pokaždé jinou sklenku a nějaký podtácek. Ve třech případech jde o různě tvarované a zdobené keramické podtácky, které jsme si nechali přímo pro dané koktejly vyrobit,“ dodává. Svůj čas si vyžádala i příprava menu, jež je pojaté jako tříhodinová animace a kromě drinků obsahuje ještě třeba fotografie barového týmu. Graficky je propojené se stylem AnonymouS a komiksem V jako Vendeta. „Trochu nás potrápilo i technické řešení. Už jen sehnat projektor, který bude promítat tak velký obraz, jaký potřebujeme, byl trochu oříšek. A ani propojit projektor s iPadem nebylo zrovna jednoduché,“ naznačuje Dominik úskalí, na něž při tvorbě zdánlivě jednoduchého promítaného menu barový tým narazil.

Sorbet i chleba se sádlem / Každý z pěti drinků v nové koktejlové sestavě svým názvem odkazuje na Peaky Blinders, Thomas Word rovnou na toho hlavního – Thomase Shelbyho. „Jde o twist na Last Word, který zároveň chuťově vyznívá trochu do Gimletu. Je příjemně svěží, s tóny koriandru a bergamotu a lehkou kyselinkou,“ popisuje první z pěti koktejlů Marek. Jelikož je ambasadorem ginu Botanist, padla v případě Thomas Word volba právě na něj, a to v kombinaci s likérem Italicus, verjusem a koriandrovým cordialem. Servíruje se ve sklence na champagne zdobený kvítky šateru latnatého neboli nevěstina závoje. Jako podtácek slouží kulatá kachlička s motivem masky Anonymous a některé z bylinek obsažených v ginu Botanist. Koktejl Small Heat odkazuje na část Birminghamu, kde se Thomas Shelby narodil. „Současně je ale označením pro pustou planinu, a tak jsme tenhle drink pojali v mexickém stylu a chuťově ho ještě trochu propojili s Asií,“ objasňuje Dominik a dodává: „Receptura je postavena na tequile Cabrito Blanco a našem likéru z petržele a křenu. Pro zjemnění chuti přidáváme ještě kokosové mléko. Koktejl podáváme na větší kus ledu do jednoduché a stylově spíš jemnější whisky glass a zdobíme ho banánovým listem. Hosté ho dostanou na čtvercové kachličce barevně inspirované Mexikem a Asií spolu s mističkou nakládaného zázvoru, jehož úkolem je změkčit chuť drinku a propojit jeho jednotlivé vrstvy.“ Název drinku Birmingham’s Razor (čti Žiletka z Birminghamu) netřeba dlouze vysvětlovat. Jde o lehce ovocný twist na řízný Boulevardier, který si hosté míchají sami. Barman před ně postaví kovový tácek se třemi lahvičkami, broušenou whiskovkou s blokem ledu a pomerančovou kůrou. V první lahvičce je irská whiskey Peaky Blinder, ve druhé francouzský aperitiv na bázi červeného grepu Pampelle smíchaný s domácím shrubem z lesního ovoce a ve třetí německý vermut Belsazar White.

Značka Peaky Blinder, jíž se stal Dominik nedávno ambasadorem, se objevuje i v drinku Peakytini, tentokrát však v podobě ginu. Jde o zajímavý twist na Martini, který byl záměrně koncipován tak, aby zachutnal i těm, kdo téhle koktejlové klasice zrovna neholdují. „O Peaky Blinders bylo známo, že jsou to burani, gangsteři, kteří vzešli z vesnice, takže jsme celý drink pojali venkovsky,“ naznačuje směr, jímž se při tvorbě Peakytini barmani vydali, Marek a pokračuje: „Častým jídlem na venkově byl tehdy posolený chleba se sádlem a cibulí. Abychom tyhle chutě do drinku dostali, připravili jsme z červené cibule, sádla a soli likér, který kombinujeme s ginem Peaky Blinder a vermutem Belsazar Dry. Likér koktejl zjemňuje a zároveň mu dodává plnou chuť a zajímavou texturu.“ Peakytini se servíruje v coupette glass ozdobený řebříčkem, jenž je jednou z botanicals použitého ginu. Hosté ho dostanou na opáleném dřevěném tácku spolu se dvěma kousky chleba se sádlem, jehož přikusováním se jim chutě drinku dokonale propojí. A poslední koktejl? Thomas Shelby rád sází na dostihy a má i svého koně – Grace. A právě proto se pátý drink v novém menu AnonymouS jmenuje Secret of Grace. Jde o kombinaci koňaku Hennessy s domácím likérem z citrusů a tvarohu, který drinku dodává lehkou krémovitost, verjusu a crémantu, jež se zdobí jedlým květem. Servíruje se na keramickém tácku s motivy révy v namražené skleněné misce s kopečkem citrusového sorbetu, který významně ovlivňuje jeho chuť. „Bez sorbetu je drink hodně silný a suchý, když se ale začne rozpouštět, pustí do něj další chutě a výsledek je příjemně sladkokyselý,“ vysvětluje Dominik. Právě Secret of Grace barový tým tipuje na potenciální bestseller. V den premiéry menu ovšem posbíral nejvíce ohlasů na Thomas Word a Small Heat. Dělat z toho jakékoliv závěry, je ovšem v tuto chvíli ještě předčasné…

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on Pinterest

@poslední příspěvky

@newsletter

Fields marked with an * are required

Vyplněním uvedených polí a kliknutím na „přihlásit“ udělujete AtBars Spirit, s.r.o., souhlas se zpracováním osobních údajů, jež bude provedeno dle platné legislativy.

@mohlo by vás zajímat