Lokál testuje prototyp výčepu nové generace

11.11.2019AtBars

Pražský Lokál v Dlouhé se od pátku pyšní novým výčepem, který vymysleli a navrhli lidé z Ambiente ve spolupráci s designéry ze studia Olgoj Chorchoj. K jeho přednostem patří bezchybná kvalita piva a menší nároky na odbornou péči, ale i design kombinující kov a kámen.

„Vždycky jsme si přáli, aby u nás pivo chutnalo stejně jako v pivovaru. Díky tomuhle výčepu je naplnění této výzvy nadosah,“ říká Tomáš Karpíšek. Prvním krokem na dlouhé cestě k cíli bylo před deseti lety otevření prvního Lokálu a po něm sedmi dalších. Od samého počátku se v nich dělalo vše pro maximální kvalitu piva. „Vrátili jsme na jídelní lístky šnyt a mlíko, výčep obohatili chlazením vany na půllitry, zdokonalili proces mytí skla a především jsme se intenzivně zabývali péčí o pivo a všemi kroky, které absolvuje na cestě z pivovaru až k hostovi na stůl,“ vypočítává důležité aspekty Lukáš Svoboda, mistr výčepní Lokálů a vedle Tomáše Karpíška jeden z hlavních tvůrců nového výčepu. Svým dílem k němu ale do jisté míry přispěli všichni výčepní Lokálů, respektive jejich poznatky, postřehy a nápady, které od nich Lukáš s Tomášem za deset let nasbírali. Nový výčep byl totiž navržen tak, aby jim co nejvíce usnadnil práci, a oni se tak mohli soustředit na samotné čepování piva.

V Lokále Dlouhááá stojí výčepní zařízení přímo proti vchodu z Dlouhé ulice a každého, kdo vstoupí, určitě zaujme už na první pohled. Může za to nejen oblá pípa, ale také kamenná deska, jež vypadá, jako by nad tanky levitovala. „Při promýšlení návrhu jsme se inspirovali tím, jak historicky vypadaly klasické výčepy, a propojili jsme to s moderním čistým designem a nejnovějšími technologiemi. Deska starých výčepů byla velmi často z kamene – tento prvek jsme se rozhodli zachovat. Vybrali jsme kámen, o kterém si myslíme, že bude lepší než nerez. Nejdůležitější pro nás byla odolnost a savost, proto jsme nakonec zvolili křemenec. Nejenže toho hodně vydrží, ale taky krásně vypadá a je radost si na něj sáhnout,“ vysvětluje designový záměr Michal Froněk ze studia Olgoj Chorchoj. Tanky, trubky a další „vnitřnosti“ výčepního zařízení zůstaly odhalené – jednak to působí efektně, má to ale i svůj praktický důvod – za sklem se totiž kumuluje teplo. Sympatické jsou i háky po stranách, na něž si hosté mohou pověsit kabáty nebo tašky. „Je to jeden z nápadů našich výčepních. Mají rádi, když se u nich hosté zastaví a mohou si s nimi povídat,“ prozrazuje Lukáš Svoboda.

To nejpodstatnější na novém výčepu, jenž je chráněn průmyslovým vzorem a dvěma patenty, jsou ale samozřejmě použité technologie. Všechny cesty, kterými pivo z tanku putuje, jsou v něm integrovány v jednom chlazeném zařízení. „Pivo se v žádném okamžiku nedostane mimo chlazený prostor. V teple totiž dochází k množení bakterií, které způsobují znečištění, a trubky se kvůli tomu musejí často sanitovat,“ vysvětluje Lukáš Svoboda s tím, že součástí výčepu je rovnou i sanitační zařízení. Veškeré klíčové uzly hlídají čidla a hodnoty se propisují na digitální tabuli, která je umístěna nad výčepem. Na ní je v každém důležitém bodě vidět aktuální teplota piva, upozornění na jakýkoli výpadek i datum blížící se sanitace. Podává ale také informace o ceně piva, nechybí na ní jméno výčepního a na spodním pohyblivém řádku je prostor na libovolná sdělení, jež by dal personál rád hostům na vědomí. Na přípravě revolučního výčepu spolupracovaly rodinné firmy Nerez Škorpa a Kámen Engineering, pivní techniku dodal Plzeňský Prazdroj. Technická řešení a výrobní výkresy koordinoval Ing. Pavel Kunc, který se v Ambiente stará o gastrotechnologie. „Jde o první prototyp. Postupně ho budeme dávat do dalších Lokálů a také připravujeme nový koncept podniků vybavený jen tímto výčepem,“ prozrazuje Tomáš Karpíšek. Restaurační skupina si ale výčep, jehož cena se bude pohybovat mezi jedním až dvěma miliony korun, nechce nechat jen pro sebe. „Umíme si představit, že ho dodáme i do jiných hospod a restaurací mimo Lokál a Ambiente,“ říká Tomáš Karpíšek, jemuž jde primárně o kvalitu čepovaného piva. „Chtěli bychom, aby si lidé skvělé české pivo mohli vychutnat třeba i na nádraží v Londýně,“ uzavírá.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on Pinterest

@mohlo by vás zajímat