Český start-up vyrábí slané pochoutky z červů

02.12.2019AtBars

Již nějakou dobu se mluví o tom, že by se hmyz díky vysokému obsahu proteinů mohl v budoucnu stát jedním z pilířů lidské stravy. Možnost postupně přivyknout téhle představě a přeladit si na ni chuťové buňky nabízí český start-up WormUP.

Hmyz jakožto potravina nabízející zdravý a zároveň udržitelný zdroj bílkovin mladé české podnikatele láká. Už před třemi lety se v rámci projektu Chivas The Venture ucházeli o finanční podporu a mentoring od špiček v oboru Radek Hušek a Daniel Vach, kteří se pod značkou Sens Foods rozhodli vyrábět proteinové tyčinky ze cvrččí mouky. Dnes je prodávají v pěti příchutích a kromě nich ještě dva druhy sušenek a samotnou mouku z cvrčků. Libor Sloupenský, jenž je spolu se svou ženou Evou majitelem společnosti WormUP, se rozhodl vsadit na červy, přesněji larvy potemníka moučného. „Chceme dělat svět lepším. Vážně věříme, že to jde. Hmyz jako potravina je ekologický a nutričně efektivní. Chov červů a jejich zpracování jsou šetrné k životnímu prostředí, červi totiž spotřebují výrazně méně vody, méně krmiva i méně prostoru. Zároveň jsou velmi výživní, obsahují vysoký podíl bílkovin a nenasycených mastných kyselin, naopak minimum sacharidů. Bonusem navíc je nálož vápníku, železa a zinku. Je to nová superpotravina,“ vysvětlují, co je na hmyzu láká, a dodávají: „Červíci pocházejí z českého chovu. Před zpracováním procházejí několikadenní hladovkou, aby se důkladně očistili. Poté je krátce povaříme, usušíme a nakonec okořeníme. Vše děláme s maximální péčí a důrazem na kvalitu a zachování výživových hodnot.“

Sušeným larvám potemníka moučného se rozhodli dát podobu křupavé slané pochoutky, jíž je možné přikusovat třeba k vínu nebo pivu. Prodávají je po 20 g ve vzduchotěsně uzavřených pytlících, a to za 125 Kč. Larvy jsou již připraveny k servírování, takže je stačí vysypat do misky a jíst. K dispozici jsou ve třech příchutích – se solí, s chilli a česnekem. Zatímco chuť slaných larev Libor s Evou přirovnávají k lískovým oříškům, pikantní variace prý chutná podobně jako popcorn a ta s česnekem jako brambůrky. Kdo nenajde odvahu konzumovat črvíky jen tak, může je přidat do jídla. Sloupenští zmiňují třeba pizzu, těstoviny nebo risotto. „Lidé si často myslí, že je to nesmysl, a představují si, že budou mít na talíři místo steaku třeba brouka. Skutečnost je ale taková, že hmyz se dá rozemlít a znovu spojit do podoby, která ho vůbec nepřipomíná. Takový hmyzí burger bude jednou velká pochoutka,“ věří Eva Sloupenská. Aktuálně WormUP produkuje kolem pěti tisíc pytlíků křupavých červíků měsíčně, výroba ale měsíc co měsíc narůstá, a to téměř až na dvojnásobek.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on Pinterest

@mohlo by vás zajímat