World Class 2020 zahájí tři lednové semináře

09.12.2019AtBars

Soutěž World Class má za sebou v České republice šest úspěšných ročníků a nezadržitelně se blíží ten sedmý. Výjimečný bude už jen tím, že se v něm bude bojovat o účast na globálním finále pořádaném v hodně atraktivní lokaci – po Berlíně a Glasgow padla volba na Sydney. Cesta do Austrálie pro české a moravské barmany či barmanky začne už v lednu, a to v Praze, Českém Krumlově nebo Brně. Detaily nám prozradil a srovnání s předchozími ročníky nabídl World Class ambasador Petr Kymla.

Máš za sebou šest let v čele soutěže, v čem je podle tebe největší posun?

Jsem moc rád, že v posledních letech se nám kromě známých tváří hlásí svěží barmanská krev, díky čemuž se soutěž otevírá čím dál tím širšímu spektru barmanů a barmanek. Upřímně doufám, že se i v sedmém ročníku objeví další nové barmanské talenty a že se podobně jako letos dostanou mezi finalisty.

Který z ročníků se ti nejvíc zapsal do paměti a proč?

Každý z těch šesti ročníků byl něčím výjimečný a měl své silné okamžiky – hodně emotivní je vždy vyhlášení nového národního vítěze. Vzpomínám na všechna globální finále a z každého mám nějaký talisman nebo něco malého na památku. První rok s Jardou Janouškem pro nás bylo vše nové a neokoukané, nikdy nezapomenu třeba na přejezd Orient Expressem z Edinburghu do Londýna. S Víťou Cirokem v Kapském Městě to byla neuvěřitelná jízda až mezi top 6, kde nám dělal barbacka spolumajitel londýnského baru Happiness Forgets Alastair Burgess. Adrián Michalčík na tento fenomenální úspěch navázal o rok později v Miami. Nikdy nezapomenu na jeho speed challenge, během níž dokázal během deseti minut namíchat čtrnáct drinků. Velmi silným zážitkem bylo i vyhlášení Tomáše Melzera v Mexiku vítězem disciplíny Heat of the Moment. Další rok jsme s Milanem Zalešem nikam letět nemuseli, stačilo nasednout na vlak do Berlína. Velkým plus byla návaznost finále na Bar Convent Berlin, takže jsme si pobyt v Německu o něco protáhli. Ani letos nebyla o zážitky nouze, nejvíc mi v paměti utkvělo asi míchání drinků nedaleko palírny Talisker a věřím, že Tomáš Nyári to má podobně, protože se tam hodně těšil.

Kterou z novinek letošního národního kola považuješ za nejdůležitější?

Určitě jiný koncept finále. První den byl lehce odpočinkový, finalisté si s bourbonem Bulleit nejprve užili workshop v brašnářství Tlustý Leathers a potom společnou večeři v restauraci Mlýnec. Druhý den pak probíhaly všechny tři finálové disciplíny najednou, takže nedocházelo ke zbytečným prostojům a všechno rychle odsýpalo. Skvělou atmosféru měla i závěrečná speed challenge, která se v Moon Clubu konala už za účasti publika.

Jak hodnotíš letošní výkon Tomáše Nyáriho na globálním finále?

Tomáš se ve světové konkurenci rozhodně neztratil. Byl skvěle připravený, prezentace měl promyšlené a za soutěžním barem působil uvolněně, s porotci velmi dobře komunikoval. Jeho skupina byla ale velmi silně obsazená, dva z jeho soupeřů v celkovém pořadí nakonec obsadili třetí a čtvrté místo.

V čem bylo letos globální finále jiné? Jaké zážitky a nové zkušenosti sis z Velké Británie přivezl?

Pokaždé nejde jen o soutěž samotnou, ale i o zážitky, kontakty a také nová přátelství. Letošní globální finále bylo jiné už jen místem konání, odehrávalo se totiž ve třech lokacích – v nizozemském Schiedamu, v palírně Talisker a v Glasgow. Všechno bylo naplánované tak, aby si to soutěžící maximálně užili, ale také aby se něco nového dozvěděli, takže svůj prostor dostaly třeba i moderní technologie. K nezapomenutelným zážitkům patřil třeba dýchánek s Terrym Fraserem, masterem distillerem ginu Tanqueray, nebo večeře u Boba Noleta, jehož rodina stojí za výrobou vodky Ketel One. Konala se u něj doma, přesněji v jeho garáži, do níž zvládl usadit přes 120 hostů. Má prostě trochu větší garáž…

Jaká je vize soutěže do budoucna?

Soustředit se na vzdělávání barmanů a na barmany samotné, možná i lehce návrat ke kořenům, ale to bych prozradil téma prvního semináře. Velký díl pozornosti je a bude věnován také práci se sociálními médii.

Do Sydney, které bude příští rok hostit globální finále soutěže, povede cesta přes české národní kolo. Kdy odstartuje a jaký je jeho letošní harmonogram?

Cesta do Sydney začíná hned zkraje příštího roku třemi semináři, které se uskuteční 7. ledna v Praze, 8. ledna v Českém Krumlově a 9. ledna v Brně. Jejich obsah bude stejný, barmani a barmanky si mohou vybrat, kterého z nich se zúčastní. Oproti letošnímu roku a všem předchozím bude soutěžní kolo jen jedno, žádnou druhou šanci na vstup do národního klání tak zájemci o účast v sedmém ročníku soutěže World Class nedostanou. Semifinále proběhne 3.–4. března a vyhlášení top 12 plánujeme na druhý seminář, který bude přístupný pouze těm, kdo se zapojí do prvního kola. Rádi bychom ho pojali jako takovou exkluzivní odměnu a poděkování pro ty, kdo se rozhodnou o cestu do Austrálie zabojovat. Zároveň tam poodhalíme tajemství národního finále. Od globálního týmu vzešel požadavek, že vítěz musí být znám do konce května, a tak jsme pro konání českého národního finále vybrali datum 28. května.

Letos se první kolo hodnotilo přímo v barech a další v rámci společného semifinále. Proč jste pro sedmý ročník zvolili druhou z variant?

Reagujeme tak na ohlasy ze strany soutěžících. Na jednu stranu je pro ně sice příjemné postavit se porotě přímo ve svém domovském podniku, kde to dobře znají, a většinou se tak cítí víc uvolněně, na druhou stranu společné setkání v rámci semifinále je profesně posune mnohem dál – mají možnost načerpat spoustu inspirace od svých barmanských kolegů, něco nového se dozvědět a taky vzájemně podpořit jeden druhého.

Můžeš už prozradit i něco k průběhu českého národního finále?

Prozradím zatím jen to, že bude opět dvoudenní, a myslím, že mohu také naznačit, že bych rád s whisky Talisker vyrazil do přírody. Plánujeme tři nebo čtyři soutěžní disciplíny a potvrzené mám už i jméno jednoho porotce, ale nechám si ho zatím pro sebe. Každopádně porota bude tentokrát úplně jiná než v předchozích letech.

Co bys vzkázal těm, kdo ještě s přihlášením do soutěže váhají?

V tomto kontextu rád cituju Alexe Kratěnu, který na jednom z našich seminářů řekl, že nemůžeš vyhrát soutěž, které se nezúčastníš. A přidám ještě další svoji oblíbenou větu: Zážitky ti nikdo nevezme! World Class je otevřený každému a vyhrát ho může i úplný nováček. Pro příklad nemusíme chodit daleko – když před třemi lety zvítězil Adrián Michalčík, bylo to v době, kdy na soutěžním poli teprve sbíral první zkušenosti. Odradit by se ale neměli nechat ani ti, kterým to v uplynulých letech nevyšlo – k českým vítězům, kteří vytrvali a svou účast v soutěži World Class nevzdali ani po několika neúspěšných pokusech, patří Milan Zaleš a Tomáš Nyári. Takže se na vás všechny budu těšit v lednu v Praze, Českém Krumlově nebo Brně. Do té doby nás sledujte na Facebooku nebo Instagramu, kde vám budeme postupně odhalovat další detaily.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on Pinterest

@poslední příspěvky

@newsletter

Fields marked with an * are required

Vyplněním uvedených polí a kliknutím na „přihlásit“ udělujete AtBars Spirit, s.r.o., souhlas se zpracováním osobních údajů, jež bude provedeno dle platné legislativy.

@mohlo by vás zajímat