V Lagarto J&J budou hostovat šéfkuchaři

23.12.2019AtBars

Restaurace Lagarto J&J, jež patří pod křídla severočeského kavárenského řetězce Lagarto, vstupuje do nového roku s ambiciózními plány. Každý měsíc se chystá ve své kuchyni uvítat hosta. Jména prvních dvou šéfkuchařů už jsou známa.

Jan Hawelka pod značkou Lagarto v Teplicích, Mostě a Chomutově provozuje několik kaváren, bistro a cukrárnu. Letos v květnu k nim přibyla teplická restaurace Lagarto J&J, na jejímž vybudování spojil síly s šéfkuchařem Jacobem Rackem, který dlouhá léta působil v jeho mosteckém bistru Deli by Lagarto. Jejich společný projekt dostal do vínku koncept s klouzavým provozem – dopoledne se v něm servírují snídaně, pak se podnik mění na kavárnu, v poledne na restauraci, poté na cukrárnu a aperitiv bar a v šest večer se začínají servírovat večeře. Na menu hosté najdou například zauzený tatarský biftek či carpaccio z červené řepy, kachní prso s houbovým kroupetem, jehněčí kolínko s bramborovými nočky, burger nebo různé druhy steaků včetně těch ze stařeného hovězího.

V novém roce nebude Jacob Racek na kuchyni Lagarto J&J sám – vždy na jeden večer v měsíci v ní uvítá zajímavého hosta z řad svých šéfkuchařských kolegů. Jako první do Teplic 23. ledna dorazí Tomáš Horák z restaurace Triton, jež je situována v unikátních sklepních prostorách hotelu Adria v Praze na Václavském náměstí. Tomáš si pro obyvatele svého rodného města připravil menu o čtyřech chodech, v němž nechybí některé z jeho signature jídel – například fermentovaný holub s pórkovým pyré a violet květákem. Hosté za večeři, která se začne podávat v sedm hodin, zaplatí 998 Kč. Dalším hostem na severu Čech bude Lukáš Nevyjel, šéfkuchař a majitel pražské restaurace Nota Bene. S jeho kuchařským uměním se hosté Lagarto J&J budou moci seznámit prostřednictvím pětichodového menu 20. února. Další hosté budou měsíc co měsíc následovat.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on Pinterest

@mohlo by vás zajímat