Kuchyni restaurace Como povede Pavel Štěpánek

30.12.2019AtBars

Na začátku ledna dojde ke změně na pozici šéfkuchaře pražské restaurace Como, jež je součástí hotelu Jalta situovaného v horní části Václavského náměstí. Dušana Mackoviče v čele kuchyně vystřídá jeho dosavadní zástupce Pavel Štěpánek.

Jednačtyřicetiletý Dušan Mackovič si kuchařskou profesi zvolil proto, že mu připadá zajímavá a tvůrčí. „Každé jídlo je originál,“ říká. V kuchyni je vyznavačem jednoduchých kombinací, v nichž lze rozeznat každou jednotlivou chuť. Zkušenosti sbíral doma i ve světě, působil v USA, Velké Británii a Německu. V Praze prošel několika hotelovými provozy, pracoval například v hotelu Renaissance či Four Seasons. Šéfkuchařem restaurace Como v hotelu Jalta byl bezmála sedm let. Ačkoliv její menu nabízí mix různých národních kuchyní, i na něm je znát, že má Dušan Mackovič slabost hlavně pro tu italskou. Zatímco zimní menu připravoval v úzké spolupráci se svým zástupcem Pavlem Štěpánkem, to jarní už mu zcela přenechá. V lednu totiž dojde ke změně na pozici šéfkuchaře restaurace Como – do jejího čela se postaví právě dosavadní sous chef.

Pětatřicetiletý Pavel Štěpánek má nejraději středomořskou kuchyni. Oceňuje především její lehkost a čerstvost, což jsou dvě základní hodnoty, které jako kuchař vyznává. Gastronomii se věnuje odmalička, už jako kluk totiž pomáhal svým rodičům v jejich restauraci. V rodných Pardubicích sbíral první zkušenosti také během studií a po jejich ukončení. V roce 2010 se přestěhoval do Prahy, kde pracoval nejprve v restauraci La Casata a pak v Aromi. Na pozici zástupce šéfkuchaře restaurace Como nastoupil před šesti lety, od ledna ji povede. „Vnímám tento krok jako převzetí dobře rozběhnuté štafety. Dušana si nesmírně vážím, hodně jsem se toho od něj naučil. A jestli mám z něčeho obavy? Ani ne, vím, že za mnou stojí skvělý tým, na který se mohu spolehnout. Naopak, těším na další výzvy,“ říká nový šéfkuchař Pavel Štěpánek.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on Pinterest

@mohlo by vás zajímat