Cooper & Kings své brandy pouští muziku

03.01.2020Václav Větvička

Ačkoliv americký stát Kentucky je země zaslíbená primárně bourbonu, majitelé louisvillské palírny Cooper & Kings si jako svou vlajkovou loď vybrali brandy. Dali jí přívlastek American, protože je ovlivněná americkou whiskey a americkou hudbou. Při jejích tónech se dokonce staří.

Joe a Lesley Heronovi se nejprve věnovali výrobě limonád a cideru a teprve pak se rozhodli, že zkusí štěstí také s destilací. Nezaměřili se ovšem na whiskey, jak by s v Kentucky dalo očekávat. Rozhodli se vydat cestou brandy, a to takové, která by se odlišila od té, jež se běžně produkuje v Evropě. „Děláme americkou brandy ovlivněnou americkou whiskey a americkou hudbou,“ říkají. V praxi to znamená, že v případě vinné brandy hrozny pocházejí převážně z Kalifornie, víno použité k destilaci je nefiltrované a bez sulfátů. Jablka na apple brandy jsou z Michiganu, odkud se vozí už v podobě šťávy. Ke kvašení se používají speciální vinné kvasinky. Destilace je dvojí, probíhá v měděných destilačních kotlích. V palírně mají tři o různém objemu a každému přísluší jedno ženské jméno inspirované písněmi Boba Dylana. Isis pojme tisíc galonů, Magdalena sedm set padesát a Sara padesát. „Vyznáváme low & slow filozofii destilace, jež probíhá při relativně nízkých teplotách, pomaleji a déle. Výsledkem je intenzivní ovocnost destilátu, koncentrované aroma i chuť a sametový závěr,“ objasňují palírníci. Ke zrání se používají primárně sudy z amerického dubu, a to jak nové, tak ty po bourbonu. V případě apple brandy se bourbonové sudy kombinují se sudy po sherry. Palírna Cooper & Kings se ovšem nebojí ani experimentů, a tak uzavřela spolupráci s řemeslnými pivovary, od nichž bere sudy po různých typech piva a ukládá do nich svou brandy, jež se pak lahvuje pod značkou Cr&ftwerk. V hledáčku palírníků se už ocitly také sudy po tequile nebo třeba portském. Ta hlavní inovace ovšem spočívá ve specifických podmínkách, které palírníci pro zrání svých brandy vytvářejí. Zatímco většina kentuckých palíren sází při staření na pravidelné střídání teplot, čímž se má interakce destilátu s povrchem sudu maximalizovat, v Cooper & Kings s tím nesouhlasí a teplotu naopak regulují. Jejich metoda zrání nese název sonic aging, tedy sonické staření. Postavena je na zvukových vlnách – ve skladišti, kde jsou sudy uloženy, hraje nahlas hudba a vibrace, které díky tomu vznikají, sudy lehoučce otřásají. Výběr skladeb se prý odvíjí od sezony, ale třeba i od výročí některých zpěváků a samozřejmě také od nálady zaměstnanců. Pokud má někdo zájem, playlist je k dispozici na Spotify. Že tuhle palírnu založili milovníci hudby ostatně dokládá už její název Cooper & Kings, jenž byl zvolen tak, aby zněl trochu jako jméno kapely, ale taky sbírka koktejlů, kterou člení do kategorií pojmenovaných Classics, Indie, Covers a Jazz.

Nejmenší z destilačních kotlů dává palírníkům možnost zkoušet neustále něco nového, a tak se její portfolio od roku 2014, kdy byla založena, utěšeně rozrostlo. Kromě brandy zahrnuje také gin, absint, bitters a likéry Destillaré – kávový, čokoládový, z granátových jablek a orange curaçao. Pomyslný základ ginové nabídky Cooper & Kings tvoří American Dry Gin a American Old Tom Gin. První je na jablečné, druhý na vinné bázi. V obou se používají vesměs samé klasické ginové botanicals. K zajímavostem patří 1495 Guelders Gin připravený podle receptury z roku 1495, jež patřila rodině bohatého obchodníka z vévodství Guelders, jež se nacházelo na území dnešního Německa. Vyznačuje se nezvyklou chutí po ječmenu, jež je dána tím, že se víno, které tvoří základ destilátu, před destilací smíchá s pivem, jež si drží středověký charakter. Seznam botanicals zahrnuje mimo jiné šalvěj, galgán či aframon rajské zrno. Lehce narůžovělý nádech má destilát s poněkud neohrabaným názvem The History of Lovers Rose Gin. Jeho základ je jablečný, mezi botanicals se kromě nezbytného jalovce, růžové vody, různých druhů citrusů nebo třeba kardamomu řadí šípky a ibišek, jež se v ginu na závěr ještě jednou macerují a spolu s jahodovým koncentrátem mu dodávají růžovou barvu a intenzivnější vůni. Ještě trochu krkolomnější jméno má The Ninth. A Symphony in Orange Gin. Chuť jablečného základu v něm o něco výrazněji než u růžového ginu potlačují zvolené botanicals, konkrétně jalovec, med, kůra hořkých sevillských pomerančů, kůra grapefruitu, sladkých a krvavých pomerančů, koriandr, kardamom, aframon rajské zrno a jasmín. Velmi podstatným výrobním krokem je následné uložení ginu do sudů, ve kterých je předcházelo orange curaçao. Výsledkem je chuťově zajímavý gin, který láká k pomalému popíjení. Prostě symfonie v oranžovém…

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on Pinterest

@mohlo by vás zajímat