Nádraží krášlí instalace z recyklovaných láhví

06.01.2020AtBars

Absolut se se svou limitovanou edicí opět vydává do veřejného prostoru. Zatímco předloni na podzim v ulicích Prahy, Brna a Plzně instalovala dveře, které vizuálně ztvárňovaly téma tolerance, letos na pražské Masarykovo nádraží umístila instalaci z recyklovaných láhví.

Aktuální limitovaná edice švédské vodky dostala do vínku téma ekologie a trvale udržitelného rozvoje a jméno Absolut Recycled. Podmínku ekologičnosti naplňují už běžné láhve Absolut, jež se z více než jednačtyřiceti procent vyrábějí z recyklovaného skla. Limitka Absolut Recycled tuto skutečnost svým designem rozvíjí, stejně jako instalace, kterou Absolut vytvořila ve spolupráci s pražskou The Chemistry Gallery a Radkou Salcmannovou. Mladá sochařka, designérka a módní návrhářka, jež žije a tvoří v New Yorku a Los Angeles, vytvořila konstrukci ze samých recyklovaných materiálů. Její základ tvoří staré barové židle, které objevila ve sběrných surovinách, a 562 láhví Absolut, jež umělkyně nařezala a znovu spojila do požadovaných tvarů. Vše je doplněno videoprojekcí.

„Recyklovaná“ instalace našla své místo na Masarykově nádraží v Praze, kde bude k vidění až do poloviny února. „Velmi mě zaujalo téma samotné, všichni samozřejmě víme, jak je myšlenka recyklace důležitá a měla by být podstatnou součásti a zároveň každodenní povinností nás všech. Na tomto projektu se mi líbí i to, že je to práce ve veřejném prostoru a dotkne se i lidí, kteří by běžné uzavřené galerijní prostory nechali bez povšimnutí,“ říká Radka Salcmannová. „Snaha materiály a suroviny znovu využívat je pro Absolut důležitá již mnoho let a jsme rádi, že tuto myšlenku můžeme prohloubit v aktuální kampani. Chceme poukázat na důležitost udržitelnosti a recyklace za pomoci kreativních počinů, které přinesou širší osvětu. Věříme, že můžeme dát věcem, které již nepotřebujeme, nový život a novou podobu,“ doplňuje Jakub Záruba, brand manager značky Absolut.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on Pinterest

@mohlo by vás zajímat