60 vteřin s Tomášem Melzerem

21.01.2020Ondra Hnilička

V barovém světě se Tomáš Melzer pohybuje už čtrnáct let. Do příběhu, který začal na pardubické hotelovce, připsal pár důležitých pražských kapitol i jednu méně významnou londýnskou. Od loňska se jeho děj odehrává převážně v Hradci Králové.

K barmanské profesi Tomáše nasměroval už první ročník na hotelovce. Živit se jí začal ještě při škole a do svého už tak nabitého programu tehdy zvládal zařadit i pozemní hokej. Zbrzdila ho vážná nemoc, té se však nepoddal a brzy se vrhl znovu do práce. Rozhodl se zkusit štěstí v Praze, kde se jeho působištěm stal nejprve Hemingway bar a po čase ještě Cash Only. V průběhu pěti let, které v nich strávil, se Tomášovi podařilo vyhrát několik významných barmanských soutěží. Zároveň dospěl k rozhodnutí, že by se rád někam posunul – ideálně do zahraničí. Volba nakonec padla na Velkou Británii, zamířil do vyhlášeného londýnského baru 69 Colebrooke Row. Práce tam ho ale příliš netěšila, a tak po pár týdnech nabral směr Česká republika. Nevrátil se ovšem do Prahy, ale do Hradce Králové, odkud pochází. Nastal čas splnit si sen o vlastním podniku, jenž vloni na přelomu léta a podzimu dostal podobu baru Blind Lion. Co mu ale na barmanské profesi připadá nejlepší? Jaký drink má nejraději nebo jak si nejlépe odpočine? Odpovědi najdete v Šedesáti vteřinách. Brát je prý máme s nadsázkou, tak jako Tomáš bere život…

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on Pinterest

@poslední příspěvky

@newsletter

Fields marked with an * are required

Vyplněním uvedených polí a kliknutím na „přihlásit“ udělujete AtBars Spirit, s.r.o., souhlas se zpracováním osobních údajů, jež bude provedeno dle platné legislativy.

@mohlo by vás zajímat