Poslední objednávka a třísložkové koktejly

28.01.2020Tomáš Mozr

Jaký drink byste si dali, kdybyste věděli, že je váš poslední? Odpověď na tuto otázku se mezi zástupci devětatřiceti barů ve třiadvaceti městech USA rozhodl najít Brad Thomas Parsons. Výsledek svého pátrání sepsal do knihy Last Call, jež kromě výčtu posledních drinků nabízí i zajímavý vhled do života vybraných současných amerických barmanů. Mezi posledními drinky se samozřejmě objevily i třísložkové klasiky, které se staly velkým tématem pro newyorského novináře Roberta Simonsona. Zasvětil jim celou knihu, jíž nazval 3-Ingredient Cocktails.

Last Call / Po třech knížkách, mezi nimiž figuroval například takový hit jako Bitters: A Spirited History of a Classic Cure-All, with Cocktail, Recipes & Formulas, se oceňovaný autor Brad Thomas Parsons pustil do mnohem interaktivnějšího tématu posledních drinků. Výsledkem je kniha Last Call: Bartenders on Their Final Drink and the Wisdom and Rituals of Closing Time, která vyšla v loňském roce. Její vznik odstartovala otázka neustále pokládaná šéfkuchařům – jaké jídlo byste si dali, kdybyste věděli, že bude před smrtí vaším posledním? Parsons se rozhodl zjistit, jak by na obdobný dotaz po posledním drinku odpovídali barmani. Byl by to jejich oblíbený nebo ten, který pijí běžně na konci každé směny? Zvolili by svůj signature cocktail, který umějí právě oni nejlépe, nebo by se rozhodli pro drink, jenž jim znovu oživí nějaký speciální moment z jejich života? Možností je nespočet, originálních odpovědí tak může být stejně jako respondentů. Parsons za účelem jejich získání navštívil devětatřicet barů ve třiadvaceti městech ve třinácti amerických státech. Jejich výčet čtenář najde jak na začátku v obsahu, za nímž následuje rovněž seznam všech koktejlů s jejich recepturami, tak na konci, kde jsou bary rozděleny abecedně podle státu, ve kterém se nacházejí. Mezi oslovenými barmany jsou kupříkladu Toby Cecchini z newyorského The Long Island Baru, Martin Cate ze sanfranciského Smuggler’s Cove či Natasha David, která působí v newyorském baru Nightcap. Zrovna její odpověď navíc poukazuje na to, že ne vždy musí jít o úvahy nad posledním drinkem před smrtí, někdy stačí, že musíte ono rozhodnutí učinit třeba jen na devět měsíců, a jako příklad uvádí své neustále se vracející sny o koktejlu Margarita on the rocks. Pomineme-li silné myšlenky pronášené dotazovanými či velmi vypovídající fotografie Eda Andersona, pak je vcelku jasné, že ačkoli výsledky rozhovorů přinášejí pro někoho možná jednostranný portrét doby plný limitů, faktem zůstává, že kniha nabízí zajímavý vhled do života vybraných současných amerických barmanů. Na konci publikace nechybí ani poděkování a pětistránkový rejstřík, díky němuž se v ní určitě neztratíte.

Brad Thomas Parsons – Last Call: Bartenders on Their Final Drink and the Wisdom and Rituals of Closing Time, Ten Speed Press, New York 2019

3-Ingredient Cocktails / Před třemi lety vyšla kniha Roberta Simonsona s názvem 3-Ingredient Cocktails: An Opinionated Guide to the Most Enduring Drinks in Cocktail Canon. Newyorský novinář, jenž si pro svůj rozhled v oblasti nápojové gastronomie získal řadu příznivců, se v ní rozhodl podrobněji prozkoumat nestárnoucí trend třísložkových koktejlů, které rozdělil do pěti kategorií: Old-Fashioned Cocktails, Improved Cocktail, Sours, Highballs a Other Cocktails. Zatímco v úvodu Simonson vysvětluje nezaměnitelný význam čísla tři pro lidskou kulturu, o pár stránek později se už věnuje struktuře publikace, v níž rozlišuje dva pomyslné tábory třísložkových drinků, a to buď kombinaci destilátu, sladidla a bitters, nebo destilátu, sladidla a citrusu. S přihlédnutím ke skutečnosti, že je kniha určena do značné míry hlavně laické veřejnosti, obsahuje i velmi stručný popis potřebného náčiní a návod pro výrobu domácích sirupů. Její základ však tvoří na šest desítek receptur, přičemž některým slavnějším koktejlům, jako jsou například Old Fashioned, Martini, Manhattan, Harvey Wallbanger či Brandy Alexander, je pro vykreslení jejich příběhu vyhrazeno více prostoru. Bohužel Simonsonův výběr třísložkových koktejlů není zrovna důsledný, neboť mezi ně neváhal zahrnout i čtyřsložkový Tom Collins nebo třeba Gin & Tonic, jenž naopak sestává pouze ze dvou surovin. Navzdory tomuto selhání lze ovšem v publikaci nalézt několik inspirujících myšlenek. S rychlou orientací vám může pomoci přehledný rejstřík, který se nachází hned za poděkováním a krátkým medailonkem o autorovi.

Robert Simonson – 3-Ingredient Cocktails: An Opinionated Guide to the Most Enduring Drinks in Cocktail Canon, Ten Speed Press, New York 2017

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on Pinterest

@poslední příspěvky

@newsletter

Fields marked with an * are required

Vyplněním uvedených polí a kliknutím na „přihlásit“ udělujete AtBars Spirit, s.r.o., souhlas se zpracováním osobních údajů, jež bude provedeno dle platné legislativy.

@mohlo by vás zajímat