Tělo a pohyb: Správný postoj

30.01.2020Tomáš Pausa

Existuje celá řada cviků na ulehčení nebo protažení, obecně je to ale hlavně o prevenci a o tom omezit pohyb, který tělu ubližuje. V případě barmanů je to už samotný postoj – většinu směny tráví nahrbení nad barem a záda trpí. První úkol proto zní: Osvojte si správný postoj!

Proč je postoj tak důležitý? Protože se od něj odvíjí všechno ostatní. Představte si páteř jako vysoký stožár, který drží lana aby se nezhroutil. Pokud jste neustále v lehkém předklonu a máte kulatá záda, zatěžujete tím hrudní, ale i bederní páteř. Jinými slovy, lana se napínají a hrozí, že ten nápor nevydrží. Drží-li se stožár rovně, lana se nepřetěžují a vše je tak, jak má být. Nikdo po vás samozřejmě nechce, abyste celou směnu stáli nebo chodili tak, jako byste měli pravítko v zádech. Pro začátek úplně postačí, když správný postoj zaujmete pokaždé, když si na to vzpomenete. Od prvotního vědomého rovnání se časem dostanete do fáze, kdy pro vás bude stát s rovnými zády naprosto přirozené. Jak správný postoj vypadá a jak ho zaujmout se dozvíte z videa. Mimochodem, když se takhle pěkně srovnáte, bude se vám i lépe dýchat. A právě o dýchání bude únorový díl seriálu Tělo a pohyb.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on Pinterest

@poslední příspěvky

@newsletter

Fields marked with an * are required

Vyplněním uvedených polí a kliknutím na „přihlásit“ udělujete AtBars Spirit, s.r.o., souhlas se zpracováním osobních údajů, jež bude provedeno dle platné legislativy.

@mohlo by vás zajímat