Baby Face postupně odkrývá svoji tvář

02.02.2020Bára Urbanová

Prostory v brněnské Františkánské ulici s číslem sedm mají vcelku dlouhou barovou minulost. Svého času to v nich hodně žilo – a teď snad zase bude. Postarat se o to chtějí jejich noví provozovatelé, kteří se při vymýšlení konceptu nového podniku zhlédli v koktejlové klasice a amerických prohibičních i předprohibičních barech. V Americe počátku minulého století mu našli také jméno – Baby Face.  

Každý, kdo se alespoň trochu orientuje na brněnské barové scéně, určitě někdy slyšel o Spirit Baru. Živo v něm často bývalo až do pozdních nočních hodin, postupem času, spolu s tím, jak se jeho provozovatelé začali věnovat dalším projektům, ale pomalu utichal, až se jeho dveře loni v létě zavřely nadobro. Ovšem ne na dlouho. Už v listopadu našly prostory dalšího nájemce. Síly se v novém projektu rozhodli spojit Petr Podloucký, zkušený barman, jenž byl shodou okolností jedním ze spolumajitelů Spiritu, a Aneta Růžičková s Peterem Szulló, kteří donedávna na brněnské třídě Kapitána Jaroše provozovali bar Drink Line. „Už nějakou dobu jsme se poohlíželi po prostorách blíže centru, kde bychom se mohli zaměřit více na koktejly, na něž v předchozí lokalitě nebyla úplně klientela,“ naznačuje důvod změny Peter Szulló a pokračuje: „Když se naskytla možnost pronájmu bývalého Spiritu, dlouho jsme neváhali. V rozhodování nám hodně pomohlo to, že se k nám v roli investora a spolumajitele přidal můj dlouholetý kamarád Petr Podloucký. Naše spojení s Petrem je zároveň důvodem, proč jsme se rozhodli udělat za Drink Line tlustou čáru a přijít s úplně novým konceptem.“ Pro inspiraci se Petr, Peter a Aneta vypravili zpátky v čase, hlavně do předprohibiční a prohibiční Ameriky. Na ni chtějí odkazovat i názvem podniku, proto sáhli po přezdívce, kterou si vysloužil chicagský bankovní lupič a gangster Lester Joseph Gillis (1908–1934), jemuž se s ohledem na jeho menší vzrůst a mladistvě vyhlížející tvář říkalo Baby Face Nelson. „Traduje se, že to byl naprostý šílenec, ale zároveň gentleman. A přesně takoví chceme být i my – gentlemani a zároveň trochu blázni, naprosto oddaní barmanskému řemeslu,“ říká s trochou nadsázky Peter Szulló.

Po baru dojde ještě na klub / Klíče od prostor převzali noví nájemci loni na konci listopadu a pustili se do rekonstrukce. Dispozičně nebylo potřeba nic měnit, zásah si ale vyžádaly například rozvody elektřiny i vody. Z vybavení Spiritu zůstal zachován barový displej a bar, který je však nově obložen. Původní jsou i vitríny v chodbě propojující dvě hlavní místnosti, v nichž v budoucnu najdou své místo různé limitované edice destilátů, a skříňové dveře, za nimiž se ukrývají schody vedoucí do suterénu. Dřívější majitelé v něm měli své zázemí, ti stávající ho chtějí zpřístupnit hostům. „V nejbližší době nás ještě čeká rekonstrukce toalet a hned pak bychom se chtěli pustit do úprav suterénních prostor. Naším snem je vybudovat v nich speakeasy klub. Vstup do něj budou mít pouze členové, kteří od nás dostanou klíč, aby si mohli sami odemknout. K dispozici jim bude pohodlné sezení v podobě kožených křesel a sedaček, soukromý bar a humidor na vlastní láhve i doutníky. Počítáme s výkonnou klimatizací, aby se tam dalo kouřit,“ vysvětluje Peter Szulló a dodává: „Kapacita klubu bude omezena na dvanáct osob. Vstup bude možný pouze po předchozí rezervaci, aby bylo zajištěno soukromí, a každý z členů si s sebou bude moci přivést maximálně jednoho hosta.“ V suterénu by měla najít své místo i malá kuchyně, z níž se bude jídlo (zejména různé variace na tapas) nahoru posílat výtahem, který je ale nejdřív potřeba opravit. To je ovšem hudba budoucnosti. Zatím se vše důležité odehrává ve stávajících prostorách baru, které během prosincové rekonstrukce získaly šmrnc. Barevně jsou laděné primárně do modré a zlaté, s trochou šedé vepředu a hnědé v zadní místnosti. Propojující designové prvky představují křišťálové lustry, lampy (na baru stolní a stropní, vzadu stojací) a zlaté rámy „obrazu“ s denní nabídkou, respektive zrcadla. První z místností pojme pětadvacet hostů (z toho šest na baru), druhá jen o dva méně.

Jen koktejlová klasika a variace na ni / Všechna místa se poprvé zaplnila 17. ledna, v den slavnostního otevření Baby Face. Barový tým, který kromě Petera, Petra a Anety tvoří ještě Vojta Horák, k jehož předchozím působištím patří brněnský Super Panda Circus, hostům rozléval champagne a míchal koktejlovou klasiku nebo své twisty na ni. Přesně to jsou totiž tři pilíře zdejší nabídky. „Chceme hosty naučit, aby si na úvod dali sklenku champagne na osvěžení, proto jsme se ho rozhodli rozlévat po sklenkách a ty nabízet za velmi přátelskou cenu. Ostatně už Harry Johnson ve svém barmanském manuálu píše, že víno v baru by mělo být champagne,“ říká Peter Szulló a dodává: „V Johnsonově knize a dalších publikacích z pera Jerryho Thomase nebo třeba Harryho Craddocka jsme našli inspiraci i pro naši koktejlovou nabídku. Tvoří ji bezmála čtyřicet klasických koktejlů, které mícháme podle historických receptur a optimálně i z ingrediencí, které autoři publikací zmiňují.“ V koktejlovém lístku, který má zatím podobu papírové skládačky o šesti stranách, ale v blízké době by měl projít ještě vývojem, jsou drinky rozděleny do tří skupin. První se zaměřuje na předprohibiční drinky vymezené lety 1804–1914 a hosté v ní najdou například Ramos Gin Fizz, Blue Blazer nebo Morning Glory Fizz. Druhá je označena jako prohibiční a zahrnuje drinky vzniklé či zpopularizované v období 1914–1933, jako třeba Negroni, a třetí poprohibiční obsahuje drinky od roku 1933 dál, včetně koktejlů Green Park a Third in Line, jež jsou výtvorem slovenského barmana Erika Lorincze. Koktejlovou nabídku doplňuje sedm twistů z dílny barového týmu, které se budou měnit podle sezony. Aktuálně je mezi nimi třeba Bacon Fashioned ozvláštněný redukcí z tmavého piva infuzovanou schwarzwaldskou šunkou, Pearquiri kombinující agricole rum s kapkou hruškového Godeta, limetovou šťávou a cukrovým sirupem nebo Mezgro, což je mezcalový twist na Negroni završený pomerančovou espumou. Mezi destiláty vyskládanými na displeji lehce převládají rumy, jichž je kolem pěti desítek, následují whisky a whiskey a překvapivě dost je také tequil, jež si v počtu láhví drží třetí příčku. Na své si přijdou i pivaři, Baby Face má na čepu plzeň. O té by to ale v novém brněnském koktejlovém baru mělo být jen minimálně.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on Pinterest

@poslední příspěvky

@newsletter

Fields marked with an * are required

Vyplněním uvedených polí a kliknutím na „přihlásit“ udělujete AtBars Spirit, s.r.o., souhlas se zpracováním osobních údajů, jež bude provedeno dle platné legislativy.

@mohlo by vás zajímat