60 vteřin s Aničkou Postníkovou

11.02.2020Ondra Hnilička

Barová komunita zná Aničku Postníkovou přinejmenším ve dvou rolích – jako barmanku a jako fotografku. Za barem a na place ji lze potkat v baru AnonymouS, za hledáčkem fotoaparátu všude tam, kde se něco děje. K obojímu se přitom dostala v podstatě náhodou.

Aniččiným rodným městem je Moskva, už jednadvacet let ale žije v Praze. S rodiči a bratrem se do České republiky přistěhovala, když jí bylo pět. Jako malá chtěla být veterinářkou, po gymplu se ale nakonec pustila do studia historie na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy. Věnovala mu rok a pak stejně dlouho zkoušela štěstí na Vysoké škole ekonomické. „Poměrně rychle jsem přišla na to, že mě tahle škola nebaví,“ vzpomíná na tuhle životní etapu s odstupem. Místo v ekonomii se našla ve výběrové kávě a stala se baristkou. V té době se už věnovala focení, ke kterému se dostala vlastně díky svému psovi – nejprve totiž fotografovala hlavně dogfrisbee a další sportovní aktivity, které s ním podniká. Když se začala pohybovat v gastronomickém prostředí, staly se předmětem jejího fotografického zájmu taky bary a koktejly. Fotila mimo jiné pro AnonymouS, kam začala stále častěji chodit i jako host. Na druhé straně barového pultu se poprvé ocitla před necelými třemi lety. Začínala na myčce, první směnu za barem měla na jaře 2018. Aničce nechybí smysl pro dobrodružství, nebojí se cestovat ani úplně sama, a to třeba i na druhý konec světa. Z míst, která už stihla navštívit, se jí nejvíc líbilo ve Skotsku a taky v Izraeli, kde byla jen za poslední rok čtyřikrát. I proto jsme mezi otázky, jež jsme jí zvládli za 60 vteřin položit, zařadili tu, kde jinde by ve světě chtěla žít. Odpověď ale nakonec nebyla vůbec jednoznačná…

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on Pinterest

@poslední příspěvky

@newsletter

Fields marked with an * are required

Vyplněním uvedených polí a kliknutím na „přihlásit“ udělujete AtBars Spirit, s.r.o., souhlas se zpracováním osobních údajů, jež bude provedeno dle platné legislativy.

@mohlo by vás zajímat