Únorovou Volbou sládků je poprvé Brut IPA

13.02.2020AtBars

V hospodách zapojených do programu Volba sládků se v únoru čepuje pivní speciál Brut IPA. Plzeňští sládci pivo reprezentující relativně mladý pivní podstyl, jenž se vyznačuje nízkým obsahem zbytkového cukru a naopak vyšším obsahem alkoholu, uvařili úplně poprvé.

Pro pivní podstyl Brut IPA, jenž je poměrně novou odnoží India Pale Ale, je charakteristický nízký až nulový obsah cukrů, jsou tudíž velmi suchá a zároveň silně sycená přírodním oxidem uhličitým, jenž vzniká během kvašení a zrání. Někdy proto bývají přirovnávána k šumivým vínům a předpokládá se, že by mohla zaujmout i ty, kdo běžně dávají přednost právě jim. „Každý měsíc představujeme ve Volbě sládků nová a zajímavá piva, se kterými se člověk setká pouze v restauracích zapojených do programu. Zimní měsíce jsou pak ideální pro ochutnání silnějších pivních speciálů. Proto jsme se rozhodli lidem v únoru představit naši vlastní variantu nejmladší pivní kategorie,“ říká sládek Daniel Urban, který únorový speciál, jenž je na čepu ve 1350 podnicích po celé republice, uvařil.

Nízkého obsahu cukru v pivu Brut IPA je dosaženo použitím speciálního enzymu, který rozloží složité cukry na jednoduché a ty pak snadno prokvasí na alkohol a oxid uhličitý, který pivo příjemně nasytí. Typickou vlastností je pro tato piva rovněž velmi výrazné chmelové aroma. Dosaženo je ho kombinací aromatických chmelů a technologickým postupem, kdy je velká část chmele dávkována až po skončení chmelovaru, takže v pivu zůstávají nezměněné charakteristické vonné chmelové silice. Sládci Plzeňského Prazdroje svůj speciál uvařili z plzeňského sladu a šesti odrůd amerického chmele. „Centennial, Cascade, Amarillo a Citra dávají pivu výraznou chmelovou vůní s tóny citrusů a květin, Chinook a Simcoe přidávají kořenitost a potřebnou chmelovou hořkost,“ vysvětluje Daniel Urban. Brut IPA má v podání plzeňských sládků 7,7 % alkoholu, přesto působí poměrně lehce a je velmi dobře pitelná. Vyznačuje se slámově žlutou barvou, hustou bílou pěnou, osvěžující kyselostí, jež je dána zanedbatelným množstvím cukru, a střední hořkostí.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on Pinterest

@mohlo by vás zajímat