Opravujeme whisky klasiku: Leatherneck

23.02.2020Tomáš Mozr a Bára Urbanová

Koktejlů, které téměř upadly v zapomnění, by se našla celá řada. Rozhodli jsme se z nich postupně vybírat ty na bázi whisky a předkládat je barmanům s tak trochu drzým zadáním: Pokuste se odhalit příčinu neúspěchu daného drinku a svým twistem tento nedostatek odstraňte. „Opravy“ koktejlu Leatherneck, jenž dostal jméno po amerických mariňácích, se ujali barmani vršovického podniku Café bar Pilotů a předložili nám dvě různé varianty. Zároveň jsme to totiž pojali jako souboj o to, který twist bude ten lepší. Rubby Neck, nebo Redneck?

Ted Haigh, jenž Leatherneck před více než patnácti lety zařadil do své knihy Vintage Spirits and Forgotten Cocktails, o tomto drinku prohlásil, že jde o podivný nápoj ještě podivnější barvy. Navíc je tu ten zvláštní název, který ocení patrně jen velmi jasně vymezená skupina konzumentů – mariňáci. Výraz leatherneck je totiž slangovým označením pro příslušníky americké námořní pěchoty. Historie této přezdívky ovšem sahá až do dob americké války za nezávislost, kdy měla námořnická uniforma vyšší kožený límec, který chránil jejího nositele před ostrým studeným větrem. Za tvůrce koktejlu Leatherneck je považován námořní kapitán Frank Farrell, jehož život sám o sobě byl strhujícím příběhem. Zatímco v roce 1939 ještě působil jako porotce průvodu Miss America, o několik let později bojoval v bitvě o Guadalcanal či ostrov New Georgia. Sloužil zde jako zpravodajský důstojník strategických služeb a za svou nesmírnou odvahu obdržel Stříbrnou hvězdu. Z pohledu koktejlové historie je ovšem důležitá až jeho poválečná práce pro New York World-Telegram, kam až do druhé poloviny 60. let přispíval oblíbeným sloupkem New York Day by Day. A právě v něm se 17. července 1951 koktejl sestávající ze 60 ml blended whisky, 20 ml modrého curaçaa a 15 ml čerstvé limetové šťávy, jenž se míchá v šejkru a servíruje ve vychlazené koktejlce ozdobený plátkem nebo kolečkem limety, poprvé objevil. Skutečně nesmrtelným ho ale učinil až odborník na public relations Ted Saucier, jenž valnou část svého života pracoval pro hotel Waldorf-Astoria a který shodou okolností téhož roku vydal knihu Bottoms Up, kde Farrella přímo citoval: „Intenzivně drink protřepejte s několika kostkami ledu a servírujte jej v koktejlové sklenici… Přestaňte kouřit. Připněte si bezpečnostní pásy a vyprázdněte svá plnicí pera, protože po dvou doušcích budete opravdu zvažovat, zda jste ještě schopni zvládnout čínské požární cvičení.“ Těžko říct, co přesně tím myslel, zajímavé ale je, že Farrell mluví o modrém curaçau jako o novém holandském cordialu, který ještě není na americkém trhu dostupný. Jeho slávu odstartoval až koktejl Blue Hawaii, který spatřil světlo světa v roce 1957, a o pár let ji přiživil stejnojmenný film s Elvisem Presleym. A na Leatherneck se mezitím očividně nějak zapomnělo.

Méně kyselou cestou / Co je příčinou toho, že se dnes Leatherneck nedrží na špici nejprodávanějších koktejlů na bázi whisky, se za tým Café baru Pilotů pokusil definovat jednak spolumajitel tohoto vršovického podniku Vojta Drahokoupil, jednak jeho dva barmani Martin Lávička a Tomáš Tutko. Všichni tři se shodli na tom, že Farrellův drink doposud neznali, a jeho „opravu“ vzali opravdu z gruntu. „Chyba je podle mého už v samotném názvu koktejlu. Ačkoliv jde o přezdívku pro mariňáky, na mě osobně to působí spíš jako označení pro převislou kůži na krku nebo jako by mi měl drink přinést Leatherface, masový vrah známý z Texaského masakru motorovou pilou. Jsem přesvědčený o tom, že většina lidí mimo USA o přezdívce leatherneck nikdy neslyšela,“ říká Vojta Drahokoupil a pokračuje: „Navíc nejde ani o nadčasový drink, a to z důvodu použití modrého curaçaa, které evokuje spíše tiki kulturu a mezi konzumenty whisky, kteří jsou spíš konzervativnější skupinou, bude jen těžko hledat příznivce.“ Vojta svůj twist na Leatherneck pojmenoval Rubby Neck, což jasně naznačuje, že se po vizuální stránce přesunul do jiné části barevného spektra. V chuti se drží podobného vyznění, oproti originálu však kyselost významně stáhl. „Moje receptura vychází z Whisky Souru. Abych zachoval chuť pomeranče, rozhodl jsem se modré curaçao nahradit Aperolem. Už díky němu se drink zbarví do červena a přidáním portského se změní na rudou,“ objasňuje Vojta. „Zvolil jsem chuťově výrazné Royal Oporto kategorie Late Bottled Vintage. Kyselost limetové šťávy balancuji cukrovým rozvarem a texturu drinku jsem se rozhodl vylepšit přidáním vaječného bílku. Původní Leatherneck se mi zdá totiž hodně kyselý a chuťově prázdný,“ uzavírá.

Rubby Neck

30 ml skotské blended whisky Johnnie Walker Black Label, 30 ml Aperolu, 10 ml Royal Oporto LBV 2015, limetová šťáva, bílek, cukrový rozvar

Všechny ingredience odměřte do šejkru, přidejte led a dobře protřepejte. Drink servírujte do broušené coupettky na větší, ručně nasekaný kus ledu a na závěr ho zastříkněte pomerančovou kůrou.

Ve staromódním stylu / Ani Martin Lávička a Tomáš Tutko ještě nedávno neměli ponětí, že nějaký Leatherneck existuje. Do svého drinklistu ho do budoucna s vysokou pravděpodobností nezařadí, což naznačuje už jejich twist, jenž se původní receptuře na hony vzdálil. Obsahuje dokonce dvě báze a na úkor kyselosti je v něm o poznání více hořkých složek. „Mára jakožto zarytý zastánce suchých Old Fashioned koktejlů nedokázal přenést přes srdce modrou barvu drinku Leatherneck ani jeho velmi kyselou chuť,“ prozrazuje výchozí bod společných úvah nad twistem pozapomenuté whisky klasiky Tomáš Tutko a pokračuje: „Skotská se podle nás má pít samotná, na ledu nebo pouze s přídavkem pár ingrediencí, díky nimž vznikne koktejl suchý jako prašná cesta, v němž jasně dominuje chuť zvolené báze.“ Leatherneck dvojici vršovických barmanů připadal příliš lehký a fádní, a tak ho pořádně vyšperkovali. „V původním koktejlu není whisky tak výrazná, takže jsme sáhli ještě po koňaku, který jsme v poměru jedna k jedné seznámili se skotskou blended whisky Johnnie Walker Black Label,“ vysvětluje Martin Lávička a dodává: „S odkazem na Leatherneck jsme ponechali kapku limetové šťávy, ale jinak jsme se vydali spíš cestou suchého Old Fashioned koktejlu.“ Modré curaçao v receptuře drinku nahradila kombinace pomerančovo-kořeněného francouzského bitteru a italského aperitivu s chutí mandarinek, bylin a koření plus ještě dva střiky bitters. Výsledek s ohledem na svou červenou barvu dostal jméno Redneck.

Redneck

25 ml skotské blended whisky Johnnie Walker Black Label, 25 ml koňaku, 15 ml bitteru Picon, 5 ml aperitiva Airone Rosso, 2 střiky Regan’s Bitters, limetová šťáva

Jednotlivé ingredience odměřte na led do míchací sklenice a drink důkladně vymíchejte. Poté ho sceďte do menší vychlazené sklenky. Nijak ho nezdobte, pěkná broušená sklenka a ručně opracovaná větší kostka ledu pro příjemný vizuální efekt úplně postačí.

foto: Luboš Wišniewski

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on Pinterest

@poslední příspěvky

@newsletter

Fields marked with an * are required

Vyplněním uvedených polí a kliknutím na „přihlásit“ udělujete AtBars Spirit, s.r.o., souhlas se zpracováním osobních údajů, jež bude provedeno dle platné legislativy.

@mohlo by vás zajímat