Le Valmont má menu inspirované cirkusem

26.02.2020Bára Urbanová

Pražský bar a klub Le Valmont vloni na jaře do výzdoby svého interiéru zahrnul cirkusové prvky a barmany oblékl do tmavě červených vest se zlatými lampasy a nášivkami, za něž by se nemusel stydět ani principál. V souladu s inovovaným konceptem Circus Le Valmont je od poloviny února tohoto roku už i koktejlové menu, jež zahrnuje osm drinků s hravým servisem. Inspiraci pro každý z nich hledali barmani v cirkusovém prostředí.

Do práce na nové koktejlové sestavě, jež není určena pro klubovou část, ale výhradně pro lounge, se pětičlenný barmanský tým v čele s Honzou Zlámaným pustil už na podzim loňského roku. Do zimy bylo hotovo, představení menu ale pozdrželo čekání na servisy drinků, s jejichž vymýšlením si barmani náležitě pohráli. „Na samém začátku jsme si vytyčili směr, pak bylo nutné si nastudovat historii cirkusu a vytipovat zajímavé momenty, prvky nebo osobnosti. Následně jsme si vybrali vhodné servisy a pustili se do ladění koktejlových receptur,“ prozrazuje šéfbarman a pokračuje: „Naším hlavním cílem je, aby k nám hosté na naše signature drinky začali víc chodit, proto jsme je koncipovali tak, aby byly snadno uchopitelné pro široké publikum. Pracujeme s klasickými bázemi a základním chuťovým spektrem. Nepouštíme se do klarifikace ani fermentace, ale máme tu pár low ABV drinků a taky koktejly s čajem. Všechny se je snažíme co nejvíce předchystat, aby jejich příprava byla i za největšího provozu co nejjednodušší.“ Doposud se v Le Valmontu pily hodně drinky jako G&T, Cuba Libre, Mojito, Skinny Bitch a různé spritzy, teď jim bude konkurovat třeba Chapiteau, Houdini nebo Cirque du Soleil.

Od malého chapiteau ke Grimaldimu / Premiéru měly nové drinky na valentinské party, tedy 14. února. Celkem je jich osm a střídá se v nich šest bází – po dvou koktejlech je na ginu a vodce, po jednom na rumu, whisky, tequile a koňaku. K těm silnějším patří Chapiteau a Principal. V prvním z nich barmani míchají skotskou blended whisky Johnnie Walker Red Rye Finish s popcornovým sirupem a pro odlehčení přidali japonský čaj genmaicha, který kromě čajových lístků obsahuje praženou rýži. Drink se servíruje ve whiskovce uložené do malého papírového chapiteau a hosté k němu mohou přikusovat popcorn. „Principal je odkazem na šéfa cirkusu, který samozřejmě nemůže pít nic obyčejného. Rozhodli jsme se proto pro francouzské šumivé víno Luc Belaire blanc de blancs v kombinaci s ginem Jodhpur infuzovaným heřmánkem. Kromě nich do koktejlu patří ještě višňový sirup,“ vypočítává jednotlivé ingredience Honza Zlámaný a dodává: „Servis spočívá v čiré sklence ve tvaru malé krabičky na mléko, která má zamaskovat, že si principál dopřává. Jako ozdobu jsme zvolili jedlou květinu.“ V hořkém chuťovém spektru se pohybuje Grimaldi, drink pojmenovaný po anglickém klaunovi Josephu Grimaldim, jenž na přelomu 18. a 19. století jako první začal používat výrazné líčení a je všeobecně považován za zakladatele moderního klaunství. V pojetí barmanů má podobu svěžího long drinku s chutí tequily infuzované ibiškem, domácího sirupu z citronové trávy, šalvěje a grepu, grepového aperitivu Pampelle a yuzu toniku. Zdobí se sušeným grepem a podává se ve velké klaunské botě.

Skandální drink a černá Piña Colada / Kdo dává přednost spíše kyselejšímu vyznění koktejlu, může vybírat mezi drinky Scandale a Houdini. „Cirkus tvoří společenství kočovných lidí, v němž panují volnější mravy, a ke skandálu tak není daleko,“ vysvětluje název drinku šéfbarman a pokračuje: „Tak trochu skandální je i jedna z ingrediencí – bolivijský likér z listů koky Agwa. V receptuře ho kombinujeme s vodkou, bezinkovým likérem, domácím matcha sirupem, limetovou šťávou a bílkem. Servíruje se v nerezové sklence na nožce, k níž je kolíčkem připevněný igelitový pytlíček s pilulkou. Je to sice jen vitamin C, ale na první pohled to trochu zavání skandálem.“ Pocta mistru úniků Harrymu Houdinimu sestává z grapefruitové vodky a čaje z klitorie ternatské, který je s ohledem na svou barvu známý jako modrý čaj. Tyto dvě ingredience hosté dostanou v longovce spolu s ledem a k nim lahvičku s domácí chmelovou limonádou, která má kolem hrdla uvázaný otvírák ve tvaru klíče. Jakmile limonádou, v jejíž chuti dominuje americký chmel Citra, drink dolijí, změní se jeho tmavě modrá barva na fialovou. Odkazem na nejznámější akrobatický cirkus dneška je Cirque du Soleil, jenž se servíruje ve skleněné nádobě zavěšené na kovovém stojánku. Obsahuje koňak, lemon curd, oříškový likér Frangelico, kondenzované mléko a bílek. Do sladkých tónů je laděna i Ballerine, jež se podává ve sklence ve tvaru torza ženského těla. „Chtěli jsme mít v menu i nějaký něžnější drink a tanec k cirkusu taky patří. Ballerine mícháme z ginu, sirupu z bílé čokolády a likéru Chambord. Kyselou složku tvoří verjus a texturu ladíme pomocí vaječného bílku. Abychom podtrhli ženskost, zdobíme drink jedlou květinou a pár kapkami bitters, z nichž na povrchu vytvoříme srdíčko,“ objasňuje Honza Zlámaný. Odpovědí na neustále se opakující objednávky Piña Colady, jež v Le Valmontu doposud nebyli schopni uspokojit, je v novém menu Ballon. Barmani se kombinaci agricole rumu St. James Paille s domácím ananasovým cordialem, kokosovým a mandarinkovým sirupem a limetovou šťávou rozhodli obarvit aktivním uhlím na černo. Hosté ji dostanou v coupette glass, k jejíž nožce je přivázaný balonek. Přijít na to, který drink jim sedí nejlépe, budou mít víc než dost. „Nové menu se nechystáme představit dříve než za rok, ale taky ne později než za dva,“ uzavírá Honza Zlámaný.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on Pinterest

@poslední příspěvky

@newsletter

Fields marked with an * are required

Vyplněním uvedených polí a kliknutím na „přihlásit“ udělujete AtBars Spirit, s.r.o., souhlas se zpracováním osobních údajů, jež bude provedeno dle platné legislativy.

@mohlo by vás zajímat