60 vteřin s Honzou Šebkem

08.03.2020Ondra Hnilička

Když si chce vyčistit hlavu, zajde si Honza Šebek zacvičit a ideální relax si představuje v bazénu, sauně nebo vířivce. Volného času ovšem moc nemá. Barmanská profese ho úplně pohltila, navíc stojí před novou výzvou. O ní ale 60 vteřin, které jsme mu vyměřili, nebylo.

Honza Šebek se narodil před čtyřiadvaceti lety a vyrůstal ve Všeradicích na Berounsku. Už od dětství měl prý jasno v tom, že by chtěl pracovat v gastronomii, a tak málokoho překvapilo, že si podal přihlášku na malešické střední odborné učiliště U Krbu. Málokterý mladý barman se tak jako on může pochlubit, že zvládl v relativně krátkém čase posbírat profesní zkušenosti v klubu, hotelovém provozu i klasickém koktejlovém baru. Za barový pult se Honza poprvé postavil v pražském SaSaZu, kde se naučil dobře si zorganizovat práci a díky kolegovi Tomášovi Kubíčkovi pochopil, že za barem může být i zábava. Dalším jeho působištěm se stal bar hotelu Four Seasons Prague, v němž si osvojil standardy práce v hotelovém prostředí a taky umění pohostinnosti. Prostřednictvím svého kolegy Tomáše Nyáriho pronikl více do barové komunity a také se jeho přičiněním začal účastnit soutěží. Vyhrál jich už slušnou řádkou, většinu v barvách baru L’Fleur, jenž se stal jeho třetím působištěm. V týmu vedeném Milošem Danihelkou a Víťou Cirokem se Honza podle svých slov naučil respektu k historii a klasickým koktejlům, zároveň se ale před ním otevřel svět kreativity, zajímavých ingrediencí a nových chutí. I tahle Honzova profesní etapa je už ale skoro minulostí – po roce a půl se rozhodl pro změnu a čeká ho hned několik nových výzev. O nich ale náš minutový rozhovor nebyl. Ačkoliv z prostředí baru či nápojů jsme v rámci něj moc nevybočili…

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on Pinterest

@poslední příspěvky

@newsletter

Fields marked with an * are required

Vyplněním uvedených polí a kliknutím na „přihlásit“ udělujete AtBars Spirit, s.r.o., souhlas se zpracováním osobních údajů, jež bude provedeno dle platné legislativy.

@mohlo by vás zajímat