Barman.cz podává barům pomocnou ruku

13.03.2020Bára Urbanová

Tomáš Kubíček, jenž je nejen zkušeným barmanem a brand ambassadorem, ale také majitelem společnosti Barman.cz, která provozuje kamennou prodejnu a internetový obchod s barmanskými potřebami známých značek a různým typem skla, se rozhodl podat pomocnou ruku majitelům barů a svým kolegům barmanům, které vládní nařízení vydané v souvislosti s koronavirem přivedlo do nelehké situace. Prostřednictvím svého e-shopu, který má klientskou základnu čítající přes dvacet tisíc zákazníků s převahou těch koncových, nabízí barům možnost prodeje a distribuce koktejlů, které dodají v láhvích.

Co tě přivedlo na nápad nabídnout barům tento druh spolupráce?

Rád bych v této těžké situaci pomohl barmanům a majitelům barů, kteří nechtějí jen nečinně sedět a svou práci milují natolik, že v ní chtějí pokračovat i přes vládou vydaná omezení. Zároveň tím uděláme radost hostům, kteří kvůli zákazu nemohou své oblíbené bary navštěvovat. Upřímně, mým cílem není vytěžit z této situace hromadu peněz. Chci jen kolegům z branže ukázat náš profesionální a přátelský přístup a navázat možnou spolupráci s naší firmou, která je schopná rychle a flexibilně dodávat barmanské vybavení a další sortiment. Od začátku roku navíc pracujeme na prodeji alkoholických i nealkoholických nápojů. Je to segment, kterému rozumíme, baví nás a máme v něm celou řadu dobrých kontaktů. Prodej nalahvovaných koktejlů tak vnímáme spíš jako příležitost ukázat našim cílovým zákazníkům, že spolupracujeme se skvělými bary a máme rádi to, co děláme.

Jak a kam se ti mohou případní zájemci o prodej lahvovaných koktejlů ozvat?

Zájemci o spolupráci mi mohou napsat na můj e-mail tomas@barman.cz nebo poslat sms na telefon 605 000 006. Spojím se s nimi hned po návratu z Dominikánské republiky, což bude v pondělí 16. března.

Jak přesně bude nabídka a distribuce lahvovaných koktejlů probíhat?

Rád bych s bary navázal kvalitní a dlouhodobou spolupráci a k té je potřeba zájem a energie na obou stranách. Nemám v úmyslu nakoupit od barů sto nebo tisíc lahviček a umístit je na e-shop. Takové koktejly si v našem cateringovém zázemí umím vytvořit se svým týmem sám. Bude potřeba sledovat vývoj poptávky a reagovat na ni. Na začátku se budeme pohybovat v řádu desítek lahviček od každého baru, ale počítáme s tím, že se brzy zájem zvýší. Už na tom pracuji se svou PR agenturou, abychom vše společně správně prezentovali a nestříleli naslepo. Představuju si pro začátek spolupráci s pěti top bary, které dlouhodobě budují dobré jméno našeho řemesla. Ideální by bylo nabízet vždy dva nejprodávanější signature drinky, bez nichž hosté nedokážou dlouho být. Žádné Cuba Libre nebo Piña Coladu. Je to ale jen moje prvotní představa, která se postupem času může měnit, a to i s ohledem na to, s kým se příští týden na spolupráci domluvím.

Jaké prodejní a distribuční zázemí Barman.cz má?

Máme kamennou prodejnu s osobním odběrem, který je možný denně od 9 do 17 hod., a několik variant rozvozu. Doposud jsme využívali hlavně kurýrní službu PPL nebo Zásilkovnu, která má stovky výdejních míst a máme s ní dobré zkušenosti. Nově jsme kvůli zmiňovanému zájmu prodávat alkohol do domácností zavedli kurýrní službu Messenger s rozvozem po Praze do 120 minut. Na přímý rozvoz disponujeme třemi dodávkami, které zatím čekají na své spolehlivé řidiče.

Nemohli byste do rozvozu zapojit třeba barmany?

To byl další můj záměr. Ozvala se mi celá řada kolegů a kamarádů barmanů, kteří jsou nyní bez práce, takže je určitě využiji a moc rád jim v této situaci pomůžu. A kdo ví, třeba u této obchodní činnosti zůstanou a bude je to bavit. Nechci jen závozáky, na to mám kurýrní služby, ale lidi s láskou ke gastronomii, kteří se budou umět chovat.

Svůj nápad jsi nejprve prezentoval na Facebooku. Už některé podniky projevily zájem o spolupráci?

Konkrétní zájem o zapojení zatím projevily Public Interest, One Club, Rodeo a Prohibition bar, ale i spousta mých dalších známých, kteří mají catering nebo dopravní servis. Celá řada barmanů se ale ještě domlouvá s majiteli barů, takže se dá říct, že zájem je velký, což mě moc těší.

Kdy konkrétně jsi schopen to celé spustit?

První týden budu s dodavateli ladit nastavení spolupráce – od svozu a balení až po legislativu, HACCAP a tak podobně. Druhý týden nafotíme produkty a zalistujeme je do našeho obchodu. Zbytek máme kompletní, takže počítám dva, maximálně tři týdny.

Potřebuješ ještě nějakou podporu nebo pomoc?

Pomocná ruka se vždycky hodí. Díky za zeptání a za zájem AtBars.com to sdílet dál. Ze strany vašich čtenářů budu například rád za každé sdílení našeho projektu. Pokud by do toho chtěl jít i nějaký partner z řad distributorů, kterému se náš nápad bude zamlouvat, mohou se drinky připravovat z jeho portfolia. Ale jednání by musela být rychlá, což bohužel u větších firem není vždy reálné. Pokud někoho napadnou jiné možnosti podpory, budu rád, když se ozve.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on Pinterest

@poslední příspěvky

@newsletter

Fields marked with an * are required

Vyplněním uvedených polí a kliknutím na „přihlásit“ udělujete AtBars Spirit, s.r.o., souhlas se zpracováním osobních údajů, jež bude provedeno dle platné legislativy.

@mohlo by vás zajímat