Ambiente přijalo opatření pro stav nouze

14.03.2020AtBars

Zajistit výplaty zaměstnancům a jídlo hostům, kteří si doma nevaří – takový je plán restaurační skupiny Ambiente pro nadcházející týdny. Ze všech jejích podniků zavírá pouze La Degustation Bohême Bourgeiose, Kuchyně bude mít otevřeno jen o víkendech.

Zatímco ještě před pár týdny mnoha restauracím kuchaři a číšníci chyběli, teď musejí jejich majitelé přemýšlet, jak svým stávajícím zaměstnancům zajistit dostatek práce, a tím i výdělek. Omezení provozní doby znamená pokles tržeb, což může být pro mnohé podniky likvidační. Restaurační skupina Ambiente se stavu nouze rozhodla čelit přijetím několika opatření. Ze všech jejích podniků zavírá pouze La Degustation Bohême Bourgeiose a výrazně omezí provoz Kuchyně, která bude mít otevřeno pouze o víkendech. Ostatní restaurace budou hostům k dispozici do vládou stanovené osmé večerní. „Teď je zásadní, aby manažeři víc než kdy jindy mluvili se svými zaměstnanci a přistupovali k nim individuálně. Dost možná jsou mezi nimi takoví, kteří uvítají neplacené volno, aby pracovali na chalupě, nebo ošetřovačku a jsou doma s dětmi, případně si vezmou nemocenskou na plánovaný zákrok,“ říká personalistka Tereza Kučerová z Ambiente s tím, že díky takovému přístupu dostanou příležitost pracovat ti, pro které by mohl výpadek příjmu znamenat katastrofu. „Zdůrazňujeme soudržnost, pochopení a solidaritu. Pro budoucí restart je totiž důležité, aby se sehrané týmy udržely pohromadě, i za cenu zkrácených úvazků nebo jiných omezení,“ dodává.

Zásadní teď pro každou restauraci bude množství hostů, podniky Ambiente proto hledají nové způsoby, jak jim vyrazit trochu naproti. Patří k nim jídlo s sebou, polotovary, rozvážky, prodej do ulice a přes e-shopy. „Dlouhodobě dodáváme pečivo na Rohlík.cz, tento týden jsme se domluvili na rozvozu s dovážkovou službou Wolt,“ říká Tomáš Hánek z Myšáka. Pokud cukrárně během následujících dní poklesne počet hostů, kteří si přijdou posedět, je připraven uzavřít horní patro, rozšířit provoz pekárny a začít prodávat sladkosti s sebou. Cukráři z Esky posílí tým pekařů a rozšíří nabídku bistra. „Pec na chleba je na maximální kapacitě, ale budeme péct víc bábovek, loupáků a dalšího sladkého pečiva, které si lidé mohou koupit domů,“ objasňuje David Marek. Restaurace Pizza Nuova testuje pizzu jako polotovar – předpečou ji v peci na dřevo, dají na ni čerstvé suroviny, zabalí a dodají hostovi, který si ji dopeče doma v troubě. Ve hře je i zřízení výdejních okének, kdyby bylo nutné podniky zavřít úplně. Současně Ambiente upozorňuje na to, že vedle zodpovědného přístupu ke zdraví bude důležitá i solidarita lidí s podniky v okolí jejich bydliště. Živobytí lokálních podnikatelů bude záviset nejen na schopnosti reagovat na aktuální situaci, ale také na přístupu hostů. Je jen na nich, zda si pojedou nakoupit do supermarketu, nebo si dojdou pro chleba k pekaři v ulici nebo pro oběd do restaurace…

úvodní foto: Facebook Ambiente Restaurants

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on Pinterest

@mohlo by vás zajímat