Apollo už vyrazilo na svou první misi

15.03.2020AtBars

Většina barmanů, kteří si za barem to svoje odmíchali nebo se chtějí posunout dál, se poohlíží po dalším uplatnění. Z některých se stávají ambasadoři nebo obchodní zástupci, jiní si plní sen o vlastním podniku. Víťa Cirok, jehož dosavadním působištěm je pražský bar L’Fleur, se rozhodl pro ještě trochu jinou cestu – spolu s barovými kolegy Honzou Šebkem a Ondrou Číhalem přibrali do party barmanku a baristku AnonymouS  Aničku Postníkovou a založili společnost Apollo Bar & Beverage Consulting. 

Kdy a proč jste se rozhodli založit Apollo?

Nápad udělat něco svého v hlavě už nějakou dobu nosím. Minulý rok jsem hledal prostory pro vlastní barový koncept, nájmy a ceny se teď ale pohybují naprosto mimo reálné možnosti, takže jsem začal přemýšlet o nějakém jiném projektu, který by mi pomohl se posunout dál. Jelikož mám kolem sebe skvělé lidi, se kterými bych rád dlouhodobě spolupracoval, a poslední dva roky jsem se hodně věnoval konzultační činnosti, přivedly mě mé úvahy k založení firmy, která bude tyto služby poskytovat. Udělal jsem si malý průzkum jak českého, tak evropského trhu a zjistil jsem, že obdobně zaměřených firem na vysoké úrovni v našem segmentu moc není. Hodně mi v rozhodování pomohl rozhovor s Ondrou Pospíchalem, který v barové branži mimo Českou republiku působí dlouhá léta, a dokázal mi tak nabídnout i pohled zvenčí.

Odkud jste pro svůj nový byznys čerpali inspiraci a jaké máte ambice?

Inspirace částečně pramení z aktivit singapurské společnosti Proof & Company, která působí na asijském trhu a na jejímž úspěchu má lví podíl český barman Zdeněk Kaštánek, ale i již zmíněný Ondra Pospíchal. Chceme to ovšem dělat trochu jinak a soustředit se primárně na konzultační služby. Naší ambicí je být nejlepší v tom, co děláme. Zpočátku se zaměříme hlavně na český a slovenský trhu, později bychom ale rádi zacílili i na zbytek Evropy. Našim klientům chceme nabídnout servis nejvyšší možné kvality, trošku jiný způsob práce a moderní přístup, který dbá na udržitelnost, zero waste a ekologii.

Proč jste si do názvu firmy dali právě Apollo?

I když jsme vymýšleli jméno pro firmu působící ve F&B segmentu, nechtěli jsme v něm mít úplně na první pohled napojení na bar nebo jídlo, což je cesta, kterou se vydala většina stávajících společností. Záměrem bylo vymyslet název, který vystihne naši filozofii, strategii a aktivity, k nimž patří vývoj, výroba, trénink, strategie a realizace. Vesmírný programu Apollo, jehož názvem jsme se inspirovali, všechny tyto služby rovněž obsahuje. Každý projekt, sekce nebo konzultace budou stejně jako Apollo číslované od jedničky pořád dál.

Na co všechno se chcete zaměřit?

Apollo Bar & Beverage Consulting má zatím čtyři základní pilíře, které se budou postupem času rozvětvovat. Jsou to Consulting – Training – Brand development – Events. Každá tato kategorie zahrnuje tři až čtyři subkategorie, jež by měly v budoucnu celý program Apollo rozvíjet.

Kdo všechno je součástí Apolla?

Členy týmu a zároveň podílníky ve firmě jsou kromě mě moji dva baroví kolegové Jan Šebek a Ondřej Číhal plus Anička Postníková, která působí v baru AnonymouS. Chtěl jsem členům svého týmu kromě vize a perspektivy nabídnout ještě něco navíc, co by je na chodu firmy více zainteresovalo, a tak nejsou mými zaměstnanci, ale společníky. Pro každého z nich je navíc stejně jako pro mě důležitý vlastní profesní i osobnostní růst.

Má každý v týmu nějakou konkrétní roli?

Samozřejmě. Já a Honza jsme se ujali vedení firmy a role manažerů. Jednáme s klienty, vytváříme nabídky a zaměřujeme se na vývoj, koncepty a strategie. Ondra má momentálně na starost výrobu a realizaci a eventy. Skvěle si dokáže poradit taky s tvorbou videí, takže jeho místo bude i za kamerou. Anička je naše dvorní fotografka. Na starost bude mít sociální média a internet, ale taky kávovou sekci, jelikož je nejen dobrá barmanka, ale taky baristka.

Bude se tým v budoucnu rozrůstat o další členy?

Určitě ano, budou totiž potřeba. Ještě jsme ani nestačili rozjet webové stránky a už máme tři velké klienty, s nimiž se nám rýsuje dlouhodobá spolupráce, a s dalšími jednáme. Pár lidí, které bychom rádi oslovili ke spolupráci, už jsme si vyhlídli. Budou-li mít zájem, budeme rádi, když se k nám připojí.

Budete mít někde své zázemí?

Zatím vše zvládáme bez něj, ale upřímně si myslím, že do dvou měsíců budeme potřebovat laboratoř, výrobnu a nějaký malý office.

Zmínil ses, že už nějaké zakázky máte. Můžeš o nich něco málo prozradit?

Navázali jsme spolupráci se dvěma hotelovými společnostmi, což v praxi čítá čtyři provozy. Naším klientem jsou také Spojka Karlín a Etnosvět, spolupracovat budeme i s jejich eventovou odnoží Spojujeme. V jednání máme dva další hotely a prvního velkého slovenského klienta. Pod hlavičkou sekce Events jsme uzavřeli dohodu se společností Tesco, v rámci níž se zaměříme na plýtvání potravinami, respektive na udržitelnost a zero waste. Pro sekci Training se rýsuje spolupráce s jedním korporátním klientem na speciálním výukovém programu. Nezahálíme ani v sekci Brand development – ve vývoji jsou naše dva vlastní produkty

A co vás čeká v nejbližší době?

Momentálně dokončujeme nápojový program pro dvě společnosti, řešíme tvorbu nového konceptu pro jeden hotel a změnu konceptu pro dva stávající provozy. Na přelomu léta a podzimu by měl být hotov jeden ze dvou produktů, které vyvíjíme. Jelikož se Apollo velmi rychle chytlo, čeká nás toho poměrně dost. Na druhou stranu ale platí, že naší filozofií není mít co nejvíc klientů, ale rozvíjet dlouhodobou spolupráci, která přinese výsledky a spokojenost na obou stranách.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on Pinterest

@poslední příspěvky

@newsletter

Fields marked with an * are required

Vyplněním uvedených polí a kliknutím na „přihlásit“ udělujete AtBars Spirit, s.r.o., souhlas se zpracováním osobních údajů, jež bude provedeno dle platné legislativy.

@mohlo by vás zajímat