World Class se už letos konat nebude

20.03.2020Bára Urbanová

Společnost Diageo se s ohledem na šířící se epidemii koronaviru rozhodla zrušit letošní ročník soutěže World Class. Globální finále v Sydney se odkládá na rok 2021, ukončena budou i jednotlivá národní klání a naváže se na ně, až to situace umožní.

Záměr ukončit právě probíhající ročník soutěže World Class, jenž mě vyvrcholit v září globálním finále v australském Sydney, Diageo oficiálně oznámilo včera večer. „Je to logický krok, který odráží překotný vývoj událostí. Zdraví a bezpečnost nás všech jsou v tuto chvíli nejdůležitější. Pro Diageo bylo rozhodnutí soutěž přerušit a globální finále posunout na příští rok těžké, zároveň jsme si ale všichni vědomi, že jde s ohledem na neustále se šířící epidemii koronaviru o naprosto nezbytné opatření,“ říká český World Class ambasador Petr Kymla a dodává: „Věřím, že to barmani pochopí. Ostatně s ohledem na uzavření barů a restaurací se v tuto chvíli nemají na soutěž ani kde a jak připravovat. Prioritou je ale každopádně zdraví, teď více než kdy předtím by barmanská komunita měla stát při sobě.“ Situaci nijak nenahrává ani fakt, že se Austrálie včera na minimálně šest měsíců uzavřela před světem. Soutěžící z celého světa ovšem o možnost utkat se o titul World Class Bartender of the Year v atraktivní lokalitě, jíž Sydney bezesporu je, nepřijdou – jen si na ni musejí rok počkat.

V České republice se letošní národní kolo dostalo do fáze semifinále, jména postupujících ale zatím nebyla oznámena. Jak se na tento stav naváže, až to situace dovolí, je zatím předmětem úvah. „Vzhledem k tomu, že jde o poměrně čerstvou věc, čekáme na upřesňující detaily, na jejichž základě se vše vyjasní. Barmany a barmanky budeme obratem informovat. Už teď ale mohu všem semifinalistům slíbit, že o svůj exkluzivní seminář nepřijdou, s vysokou pravděpodobností se uskuteční na podzim,“ říká Petr Kymla.

O tom, že Diageo bere celou situaci kolem koronaviru velmi vážně, nesvědčí jen přesunutí globálního finále na bezpečnější časy. Ve Velké Británii, jež je domovskou zemí této nadnárodní společnosti, se tamní pobočka firmy rozhodla barmanské komunitě pomoci i finančně. Vyčlenila 1 milion liber, které jsou zamýšleny jako příspěvek na mzdy barmanů. Od 23. března mohou majitelé barů a hospod žádat o částku až ve výši 600 liber. Podobný fond se zřizuje i v Irsku.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on Pinterest

@mohlo by vás zajímat