Lidi z Baru provozují on-line market s rozvozem

30.03.2020AtBars

Majitelé barů se snaží současné situaci čelit, jak jen to lze. Řada podniků se pustila do přípravy a rozvozu lahvovaných drinků, Lidi z Baru se ale rozhodli zajít ještě o něco dál – pustili se do prodeje a rozvozu sortimentu svých dodavatelů.

Brněnská gastronomická skupina Lidi z Baru je opatřeními vydanými v souvislosti s epidemií koronaviru zasažena stejně výrazně jako mnohé další podniky. Bary Super Panda Circus a Slast i hotel Anybody jsou zavřené úplně, Bar, který neexistuje a Whiskey Bar, který neexistuje po večerech rozvážejí koktejly a bistro 4pokoje přes poledne obědy. To samozřejmě k překonání současné krize nestačí, a tak se Lidi z Baru věnují ještě práci na dalších projektech. Vymýšlejí například stolní hru zasazenou do prostředí nočního Brna a chystají se vydat knihu koktejlových receptur. V život už také stihli uvést on-line market s potravinami, jejichž doručení po Brně garantují následující pracovní den po objednání. Graficky i funkčně velmi jednoduše pojatý e-shop na webu lidizbaru.cz naplnili sortimentem od svých dlouhodobých dodavatelů. Zájemci zde naleznou například vyzrálé hovězí od Maso Klouda a Steinhausera, bylinky, ovoce a zeleninu od firmy Míča Bagoňová, bagely a chléb od Charakter bakery či toastový chléb ze 4pokojů, kávu od Rebelbean, víno od Jana Stávka či pivo z pivovaru Chomout, ale také vejce z volného chovu, mléko ve skle a vybrané sýry. Nabídka se bude na základě poptávky upravovat a rozšiřovat, Lidi z Baru se chystají ke spolupráci oslovit i další své dodavatele.

Přípravy on-line marketu včetně transformace části barového týmu v operátory skladového hospodářství a kurýry zabraly jen pár dnů. „V ideálním případě to je win-win situace pro všechny tři strany. Dodavatelé, s jejichž špičkovými produkty běžně pracujeme v našich podnicích, budou mít odbyt, i když jsou restaurace, které normálně zásobují, zavřené. Naši hosté si mohou koupit kvalitní suroviny, které v obyčejném supermarketu často nejsou k dostání, a to aniž by vytáhli paty z domu. Bezkontaktně a s doručením v následující den. A my máme v krizové situaci nějakou práci,“ říká zakladatel gastronomické skupiny Lidi z Baru Honza Vlachynský a dodává: „Není to tak, že jsme museli zavřít hospodu nebo kavárnu, a proto rozprodáváme věci, které nám přebývají a zkazily by se. My se snažíme ve spolupráci s řezníky, zemědělci, vinaři a dalšími dodavateli našim zákazníkům doručit to, co oni sami potřebují doma ve spíži.“ V tuto chvíli je podle něj předčasné mluvit o tom, jakým způsobem se bude on-line supermarket dál rozvíjet a zda bude fungovat i po opadnutí epidemie koronaviru. Předpokládá však, že by mohl být životaschopný dlouhodobě.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on Pinterest

@mohlo by vás zajímat