Opravujeme whisky klasiku: Godfather

31.03.2020Tomáš Mozr a Bára Urbanová

Vezměte skotskou whisky, smíchejte ji s amarettem a dostanete koktejl, který své období největší slávy zažil v sedmdesátých letech minulého století. Godfather uvízl někde mezi všeobecně známými whisky klasikami a těmi, které téměř upadly v zapomnění. Úkolem vytvořit na něj moderní twist, který by dokázal zabodovat u současných hostů, jsme pověřili dva barmany z brněnského baru Super Panda Circus. Zatímco Michal Nevrlý ubral na sladkosti a svůj drink Who’s Your Daddy oproti originálu zároveň odlehčil, Jerguš Fáber se držel sladkých tónů a twist pojmenovaný Sugar Daddy navíc ještě klarifikoval vanilkovým pudinkem.

Co vás jako první napadne, když se řekne Kmotr? Pokud stejnojmenný americký film z roku 1972, za nímž stojí slavný režisér Francis Ford Coppola, jste na stopě i jedné z verzí o vzniku koktejlu Godfather. Traduje se, že tato podmanivá kombinace skotské whisky a italského likéru amaretto, jež se servíruje ideálně jako digestiv, patřila k oblíbeným koktejlům Marlona Branda, který v mafiánském příběhu zazářil jako Don Vito Corleone a za svůj výkon si dokonce vysloužil Oskara. K tomuto vysvětlení se přiklání i výrobce nejstaršího amaretta na světě, jímž je Disaronno Originale. Receptura likéru, který pochází ze severoitalského Saronna a jehož historie sahá až na počátek 16. století, sestává ze sedmnácti druhů bylin a ovoce. Příjemně nahořklou chuť, která dala vzniknout druhovému názvu amaretto, pochází primárně z jader meruněk. V koktejlu Godfather má být připomínkou nelítostného italského gangstera a právě ona mafiánská aura, jež se nad drinkem vznáší, přispěla k tomu, že se největší popularitě těšil v 70. letech minulého století, kdy byl první a druhý díl Coppolovy trilogie natočen. Existuje však ještě jiná teorie, podle níž je koktejlová verze Kmotra o dvacet let starší. K jejímu autorství se hlásí americký barman Donato „Duke“ Antone, který si ovšem neváhal připsat zásluhy rovněž za drinky Harvey Wallbanger, White Russian, Rusty Nail nebo třeba Kamikaze. Vzhledem k tomu, že u některých z nich se baroví historikové kloní k autorství někoho jiného a že neexistují důkazy, které by Antoneho verzi potvrdily, můžeme se směle přiklonit k vysvětlení, jež sází na slávu filmové adaptace románu Kmotr, který napsal Mario Puzo. Co se receptury týče, všechny zdroje se vesměs shodují v tom, že jde o kombinaci skotské whisky s amarettem, jež se připravuje přímo ve sklence typu old fashioned naplněné ledem a jen se zlehka promíchá. Drobné spory ovšem panují o to, jaké by měly být perfektní proporce koktejlu. Za výchozí lze označit poměr, který počítá se stejným dílem obou složek (3,5 cl whisky na 3,5 cl amaretta). Stejně tak se lze ale setkat s variantami 3 : 1 (60 ml whisky vůči 20 ml amaretta), 4 : 1 či 8 : 1, což už je opravdu velmi suché provedení.

Ne tak sladký a o poznání lehčí / Jak si vede Godfather bezmála půl století po období své největší slávy? Zatímco barmani ho znají, široká veřejnost prakticky vůbec. „V Super Panda Circusu ho máme na kase mezi klasikami, ale prodává se mnohem méně než jeho známější kolegové jako třeba Old Fashioned nebo Manhattan,“ říká barman Michal Nevrlý a pokračuje: „Vysvětlení, proč tomu tak je, má podle mě dvě roviny. Ta první spočívá v tom, že si většina barmanů při objednávce lehce nasládlého silnějšího drinku na bázi whisky vybaví Old Fashioned. Druhá pramení z toho, že pro lidi, kteří pijí whisky, může být Godfather už příliš sladký, přičemž výrazná chuť likéru dokáže destilát i přehlušit. Zároveň platí, že hosté, kteří vyhledávají sladké drinky, často nejsou pijany whisky.“ Podle Michala k popularitě drinku nijak zvlášť nepřispívá ani provázanost na filmový příběh. „Lidé si podle mě drinky z filmů pamatují proto, že je pijí jejich oblíbení hrdinové. Mám na mysli třeba agenta 007 a jeho Martini, Lebowskiho a White Russian nebo třeba Cosmo v Sexu ve městě. Možná kdyby v Kmotrovi pili tenhle koktejl jako pominutí, bylo by všechno jinak,“ říká. A jak vypadá jeho „opravená“ verze? „Chtěl jsem zachovat jednoduchost a genialitu koktejlu o dvou složkách, protože se mi líbí kombinace whisky s aromatickou chutí a vůní likéru. Zároveň jsem ale potřeboval stáhnout sladkost a celkově drink odlehčit. Máme tu jaro, tak obecně opouštím těžké drinky a chutě a snažím se pracovat v barvách tohoto období,“ osvětluje Michal svůj prvotní záměr a pokračuje: „Můj drink se skládá z whisky a mixeru. Dlouho jsem přemýšlel, který z rodiny Walkerů se mi do něj hodí nejvíc, a když je teď tak nezvyklá doba, sáhl jsem po tom modrém. Je krásně jemný, sladký, s tóny sušeného ovoce a medu a náznakem oříšků, což se mi v mém twistu mega líbí. Mixerem je domácí soda. Připravil jsem ji z meruňkového likéru, který dává drinku lehkou sladkost a ovocitost, a meruňkových jader, která jsou velice aromatická, mají lehce oříškovou chuť a vůni marcipánu. Výsledný drink je lehký, svěží a sexy, dominuje v něm whisky a soda jen dotváří finální meruňkový obraz.“ Michalův koktejl dostal jméno Who’s Your Daddy. „Podle mě je to taková mladší sexy variace na Godfather,“ poznamenává její autor.

Who’s Your Daddy

20 ml whisky Johnnie Walker Blue Label, 80 ml domácí meruňkové sody a naložená meruňka na ozdobu

Do sklenky typu highball na velký kus ledu odměřte whisky Johnnie Walker Blue Label a zalijte ji domácí sodou připravenou z meruňkového likéru a meruňkových jader. Drink zlehka promíchejte lžičkou a na jeho hladinu položte meruňku naloženou v medu, sherry Pedro Ximénez a meruňkovici.

Víc cukru a klarifikace pudinkem / Druhým barmanem, který dostal za úkol vymyslet modernější twist na méně známou whisky klasiku, je Michalův barový kolega Jerguš Fáber. Také on existenci koktejlu Godfather zaznamenal, uznává ale, že mezi hosty se nijak zvlášť popularitě netěší. „Jediným důvodem je podle mého názoru to, že koktejl Godfather moc lidí nezná. Současně si ale nemyslím, že by na něm bylo něco špatně a že je potřeba ho opravovat. Je to jednoduchá dvousložková záležitost, u níž si lze pohrát s poměrem ingrediencí tak, aby výsledek vyhovoval jak těm, kdo mají raději sladší drinky, což mohou být třeba ženy, nebo naopak namíchat sušší verzi ve stylu Old Fashionedu, kterou budou patrně kvitovat zejména muži,“ říká. On sám se při vymýšlení svého twistu vydal sladší cestou. „Jelikož pocházím ze Slovenska, rozhodl jsem se skotskou blended whisky Johnnie Walker Black Label doplnit ve stejném poměru o slovenský medovo-bylinný likér Bentianna, který drinku přidá medovou sladkost a zajímavé tóny bylin. Na závěr jsem se koktejl rozhodl klarifikovat vanilkovým pudinkem, který ho zjemní, vanilkově rozvoní a změní jeho barvu na zlatavou.“ Jergušův drink dostal jméno Sugar Daddy. „Je to proto, že dámám stejně jako sugar daddy zajistí sladký život,“ dodává barman brněnského baru Super Panda Circus na úplný závěr.

Sugar Daddy

30 ml whisky Johnnie Walker Black Label, 30 ml likéru Bentianna, vanilkový pudink

Whisky a likér smíchejte v poměru 1 : 1. K základu drinku přidejte stejné množství teplého vanilkového pudinku. Poté jej pomalu a opatrně sceďte přes filtrační papír do láhve. Před servírováním stačí koktejl vymíchat v míchací sklenici s ledem, aby se náležitě vychladil. Servírujte ho do namražené couppetky.

foto: Kristýna Vysloužilová

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on Pinterest

@poslední příspěvky

@newsletter

Fields marked with an * are required

Vyplněním uvedených polí a kliknutím na „přihlásit“ udělujete AtBars Spirit, s.r.o., souhlas se zpracováním osobních údajů, jež bude provedeno dle platné legislativy.

@mohlo by vás zajímat