Pivovary hledají cestu ze současné krize

02.04.2020Otakar Gembala

Uzavření hospod, pivnic, barů a restaurací srazilo výrobu v minipivovarech na kolena. Velké i malé výrobce přinutilo pozastavit plnění piva do sudů i výčepních tanků a zásadně změnit strategii odbytu. Velké pivovary nyní většinu svého piva musejí nabízet jako balené, a upravují proto marketing. Menší podniky a minipivovary rozjely přímý prodej či rozvoz piva. Ruší se a odsouvají akce jako tradiční Jarní cena českých sládků. Litovelský pivovar se na čas dokonce ocitl v uzavřené oblasti. Nemluvě o tom, že nedostatek pracovních sil ze zahraničí významně ohrožuje letošní úrodu chmele. Situace na pivním trhu je zkrátka kritická.

V loňském roce se u nás mimo domovy a rekreační obydlí vypilo 38 % veškerého vyrobeného piva, v případě minipivovarů naprostá většina výstavu ve formě čepovaného moku. Když letos po 13. březnu přestal ze dne na den trh se sudovým pivem existovat, nestáčejí pivo do sudů ani největší výrobci jako Plzeňský Prazdroj včetně nošovického Radegastu, Budějovický Budvar či Pivovary Staropramen a řada dalších. Naopak posiluje podíl plechovek a láhví. Poptávka po takto baleném pivu se sice zvedá, je ale jasné, že nárůst odbytu o 15 % nenahradí propad čepovaného piva. Výkonná ředitelka Českého svazu pivovarů a sladoven Martina Ferencová kromě toho upozorňuje i na výpadky v exportu a rušení zakázek. „Pivovary omezují výrobu, poklesy a ztráty budou obrovské,“ říká.

Žíznivá okénka a rozvoz / K jakým řešením se uchylují minipivovary? „V restauraci máme otevřené prodejní okénko, začali jsme daleko více plnit pivo do láhví a lahvovat i pro jiné pivovary, abychom jim pomohli. Hlásíme se také do projektu Zachraň pivo. Věříme, že se nám do čtrnácti dnů podaří uvolnit některé tanky, abychom mohli znovu začít vařit, a doufáme, že celý tento nepříznivý stav v dohledné době skončí,“ říká sládek pražského Cobolisu Pavel Palouš. Podobný model funguje ve většině minipivovarů, mnohé navíc začaly své zboží ke spotřebitelům svépomocně a někdy i zdarma rozvážet vlastními nebo najatými vozidly. Fungují prakticky v režimu e-shopů či na telefonickou objednávku. Klienti se tak mohou obracet například na slánského Antoše, broumského Matušku, na Pivovar Hostomice, Únětický pivovar, pražský Trilobit, Zlosin Velké Losiny, minipivovary Zichovec, Chroust, Bad Flash, Raven, Kosíř a na mnoho dalších. Takzvaná žíznivá okénka určená k prodeji take off mají i pivotéky jako třeba Pivkupectví Zlý časy. Podorlický pivovar v Rychnově nad Kněžnou zřídil ve svém areálu výdej, přes který prodává pivo v sudech i v menších obalech. Beskydský pivovárek v Ostravici rozjel vlastní e-shop a prodej přes vinotéky a pivotéky. Řemeslný pivovar Morava ve Frýdku-Místku otevřel výdejní rampu, na které si zákazníci mohou nechat pivo stočit do soudků nebo PET láhví. Pivovar Clock zaváží z Potštejna až do Prahy, plzeňský Raven má své výdejní místo na pražské Malé Straně.

Zachraňují se hospody i pivo / Zatímco na podporu míst, kde se pivo čepuje, byl vytvořen projekt Zachraň svou hospodu, minipivovarům a zájemcům o pivo v celé České republice začal v březnu sloužit projekt Zachraň pivo, za jehož vznikem stojí pivovar Kytín. Zapojilo se do něj už téměř 190 minipivovarů, jimž kampaň pomáhá s distribucí čerstvého, nepasterizovaného, nefiltrovaného a dále chemicky neupraveného piva, které by se muselo po čase zlikvidovat, a zároveň jeho prostřednictvím mohou nabídnout své zásoby zákazníkům na internetu. Počet zapojených stále roste. „Pojďte s námi pivo zachránit – tím, že ho vypijeme,“ stojí v záhlaví projektu. Kromě starosti, co s již vyrobeným pivem, je pro minipivovary hlavní neznámou čas. „Nejhorší je nejistota. Nevíme, jak dlouho bude krize trvat, k jakému termínu a jaké pivo máme uvařit. Neobávám se toho, že by v tanku nějaký čas nevydrželo, takhle je ohroženo jen malé množství. Pokud by ale měl například v květnu začít běžný režim, vstoupíme rovnou do hlavní pivovarské sezony,“ říká Pavel Palouš.

Budoucnost nejistá, solidarita boduje / Protáhnou-li se omezení spojená s koronavirovou epidemií na více týdnů až měsíce, vystaví současná krize podle odhadu prezidenta Českomoravského svazu minipivovarů Jana Šuráně definitivní stopku čtvrtině z téměř pěti set nejmenších pivovarů. Zavřou nebo půjdou do prodeje. Výroba v minipivovarech totiž poklesla o 80–85 % a v některých zcela ustala. Propad prodeje začal s nervozitou zákazníků už počátkem března, kdy klesl na třetinu. Vláda by proto podle Jana Šuráně měla dát záruku náhrady škod způsobených opatřeními proti šíření epidemie. V opačném případě hrozí nezaměstnanost tisícům lidí. Rozsah, délku trvání krize ani všechny možné způsoby řešení nyní nikdo neodhadne. Časem možná dojde i na pivovarské dluhopisy, jakými své investice již v minulosti řešil například Pivovarský dvůr Zvíkov. Světlem naděje na této cestě mohou být aktivní počiny samotných ohrožených pivovarů: nabídka čerstvého chleba z těsta vyrobeného v pivovaru Lindr ve Mžanech, Birell či nealko pivo Holba zdarma pro zdravotníky a složky záchranného integrovaného systému, respektive pro hanušovické hasiče, dezinfekce ze zásob kytínského pivovaru na očistu veřejných prostor obce nebo nabídka Hubertusu Kácov, jakož i pivovarů Polička a Svijany, které poskytnou svým klientům možnost výměny sudů po datu expirace za čerstvé. Svijanští mají navíc pro své odběratele připravené i právní služby pro dobu, kdy se jejich podniky budou znovu stavět na nohy.

foto: iStock

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on Pinterest

@poslední příspěvky

@newsletter

Fields marked with an * are required

Vyplněním uvedených polí a kliknutím na „přihlásit“ udělujete AtBars Spirit, s.r.o., souhlas se zpracováním osobních údajů, jež bude provedeno dle platné legislativy.

@mohlo by vás zajímat