60 vteřin s Michalem Ďuriníkem

14.04.2020Ondra Hnilička

Možná z něj mohl být i pilot, to by se ale Michal Ďuriník během studií na vysoké škole nesměl postavit za bar. To, co mělo být původně jen brigádou a zdrojem peněz, se nakonec stalo profesí, jíž se věnuje už déle než patnáct let – a z toho deset v pražském baru Black Angel’s.

Místem, kde se Michal Ďuriník před šestatřiceti lety narodil, je Bytča, město situované na severozápadě Slovenska. Na střední školu chodil do Martina a na vysokou do Trenčína. Jeho zaměření ovšem bylo na hony vzdálené tomu, co dělá dnes – vybral si obor Elektrotechnika v dopravě a letectví. Studia ale nakonec nedokončil. Aby rodičům pomohl s jejich financováním, našel si práci v baru a nakonec si ji tak zamiloval, že ze školy odešel a stal se barmanem. Velkou část svého dosavadního profesního života Michal strávil v Praze, kde žije už osmnáct let. Prošel tu několika podniky, pracoval například v hotelu Crowne Plaza, restauraci Černá kočka, bílý kocour nebo Bar and Books, odkud si na déle než rok odskočil do sesterského podniku v New Yorku. Po návratu do Čech zakotvil v baru Black Angel’s, kde působí už přes deset let. K pozici barového manažera si poměrně nedávno přibral ještě roli ambasadora a své jméno spojil s anglickým ginem inspirovaným krásami a tajemstvími Afriky. Lákají ho ale i jiné země a destiláty, což ostatně dokládají jména jeho domácích mazlíčků. Kočku pojmenoval Daisy a bostonského teriéra Margarita. Manželka Lucie nám na Michala prozradila, že rád sleduje seriály a MotoGP a on sám v rámci 60 vteřin připustil, že si nejlíp odpočine se sluchátky na gauči. Mimo záznam jsme z něj ale vytáhli i jednoho nového koníčka – lukostřelbu. „Vždycky mě to lákalo a nakonec jsme měl možnost si střelbu z luku vyzkoušet na kurzu přežití. Hned pak jsem začal chodit na tréninky a teď už jen čekám, až mi dorazí objednaný luk. Bude ze mě první slovenský Robin Hood bez vlasů,“ říká.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on Pinterest

@poslední příspěvky

@newsletter

Fields marked with an * are required

Vyplněním uvedených polí a kliknutím na „přihlásit“ udělujete AtBars Spirit, s.r.o., souhlas se zpracováním osobních údajů, jež bude provedeno dle platné legislativy.

@mohlo by vás zajímat