Koronavirus má svou první oběť mezi top bary

26.04.2020Bára Urbanová

Jen málokdo pochybuje o tom, že současná situace bude mít významný vliv i na barovou scénu. Spíš než jestli se budou bary zavírat, se spekuluje o tom, kolik jich nakonec bude. První z těch nejlepších svůj konec ohlásil dnes. Cash Only v pražské Liliové ulici je už minulostí.

„Vážení hosté, přátelé Cash Only, bohužel jsme nuceni ukončit provoz baru. Věříme, že se zas potkáme v lepších časech. V prostorách našeho baru bude brzy otevřen wine-café bar, tak skočte přes den na kávu a vpodvečer na lahvinku vína. Velmi si vážíme vaší podpory,“ objevilo se dnes před polednem na facebookovém profilu pražského baru Cash Only. To, co na první pohled vypadá jako rána z čistého nebe, je samozřejmě promyšleným krokem majitelů Aleše Půty a Davida Andrleho. „Měsíční náklady byly bohužel velmi vysoké, a to i přesto, že se majitel domu zachoval velmi korektně a nájem nám okamžitě snížil. Hostů bude ale nějaký čas málo, podpora státu je nulová a my do budoucna nechceme do podniku peníze jen nosit,“ objasňuje důvod uzavření baru Aleš Půta s tím, že jako cestu nevidí ani potenciální zadlužení v podobě úvěru či alternativní formy prodeje. „My chceme provozovat bar, ne donáškovou službu,“ říká.

Svou roli v tomto nelehkém rozhodnutí sehrála i skutečnost, že Cash Only je sesterským podnikem nedalekého Hemingway baru. „Jaká je budoucnost české barové scény si netroufáme odhadovat. Každý to dělá po svém a musí vědět, co je pro něj nejlepší. My jsme realisté a provozovat dva koktejlové bary by teď bylo velmi složité,“ připouští Aleš Půta. V Hemingway baru se významné změny nechystají. „Zatím neplánujeme žádné úpravy, snad jen, že nové menu nebudeme spouštět hned, ale dáme si chvilinku načas,“ podotýká jeho majitel. Barový tým Cash Only byl rozpuštěn. „Museli jsme se dohodnout na ukončení. Každopádně, když to jen trochu půjde, rádi bychom se všemi, co jsme v Cash Only zaměstnávali, v budoucnu spolupracovali. Jsou to fajn lidi. Uvidíme, co doba dovolí,“ říká k tomu Aleš Půta a zároveň připouští, že není tak docela vyloučené, že se Cash Only bar jednou vrátí. Teď je to ale jeho konec, v prostorách v Liliové ulici ho nahradí wine & café bar, který budou ovšem nadále provozovat Aleš s Davidem. Takže spíš než konec je to vlastně nová kapitola. Nebo vlastně nový příběh…

 

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on Pinterest

@mohlo by vás zajímat