Na poli ve Zvoli rostou slámky Zažito

26.04.2020Tomáš Bielčík

Hledáním alternativ k plastovým brčkům se zabývá stále více lidí pracujících v gastronomii. Málokdo zajde ale tak daleko jako Eva Drtilová, jež spolu se sestrou na poli za domem vysela žito, které sklízí a dále zpracovává do podoby slámek.

Eva Drtilová je jednadvacetiletá baristka se zálibou v cestování. Pochází ze Zvole u Zábřeha, což je malá obec v okrese Šumperk. Před třemi lety dokončila studia na hotelové škole v Jeseníku a už v té době brigádničila v kavárně i na různých stánkových akcích, kde často vznikalo množství plastového odpadu a část z nich tvořila brčka. Postupně se proto začala zabývat myšlenkou najít k nim nějakou alternativu. V nápadu na projekt ji ještě více utvrdila cesta na Bali, kde narazila na zapomenutou pláž zaplavenou plastovým odpadem. Zároveň si od odtud dovezla bambusové brčko a vážně zvažovala možnost slámky z bambusu vyrábět. S touto ideou se také přihlásila do projektu Soutěž & Podnikej, kde – jak sama říká – přišla k rozumu a rozhodla se vytvořit slámky z české slámy, což je o poznání ekologičtější než dovážet bambus z Asie.

Po času stráveném vyhledáváním informací Eva zjistila, že žádný návod, jak na slámky z obilí, není k mání, takže si bude muset cestu vyšlapat sama. Nebylo to vůbec jednoduché, protože obilí se samozřejmě běžně pěstuje kvůli zrnu, nikoliv stéblu, a tak najít tu správnou odrůdu, která by umožňovala stoprocentně přírodní slámky vyrobit, trvalo zhruba rok. Zapojila do toho dokonce odborníky na staré odrůdy. Volba nakonec padla na žito. A právě po něm dostal projekt jméno – Zažito. S pomocí své sestry Elišky Eva na podzim 2018 vybranou odrůdu vysela na pole za jejich domem ve Zvoli. Jakmile vyrostlo do výšky až kolem dvou metrů, sestry se na pole vypravily vybavené pouze nůžkami a svou první úrodu v průběhu léta postupně sklidily a zpracovaly. Jejich cíl byl jasný – vytvořit pouze vlastními silami produkt, který bude kompletně vyrobený v České republice, a to bez potřeby jakékoliv techniky. Proces výroby tak v zásadě vyžaduje pouze ruce a nůžky. Stébla se musejí jedno po druhém sklidit, zkrátit, oloupat, nastříhat na konkrétní délku, převařit, usušit a zabalit. Sestry pracují na brčkách celoročně, Eliška si dokonce vozí slámu s sebou v taškách do Brna, kde momentálně pracuje, aby mohla ve výrobě pokračovat i tam.

,,Největším mezníkem pro nás bylo, když jsme se naší vlastní slámkou poprvé napily. Od nápadu k reálné slámce uběhl víc než rok a neustále jsme narážely na někoho, kdo pochyboval. Nám tak nezbývalo nic než věřit, že to opravdu půjde. A ono to jde! Slámka se v nápoji nerozpadne a ani neovlivňuje jeho chuť,“ říká Eva Drtilová a dodává: „Posledním článkem celého procesu byl atest, který jsme získaly loni v listopadu. Potvrzuje nezávadnost výrobku a deklaruje, že je vhodný pro kontakt s nápojem.“ Slámky Zažito jsou tu pro všechny, kdo mají potřebu je používat – od barů, kaváren a restaurací až po individuální spotřebitele, kteří je chtějí mít doma. S ohledem na to, že jsou určeny pro jednorázové použití, najdou své uplatnění také na festivalech a podobných akcích, kde není tak jednoduché pracovat s brčky z kovu, skla nebo jiných alternativ k plastu. Zatím jsou k dostání v bezobalových obchodech v Brně, Ostravě a Liberci, další objednávky řeší Eva individuálně přes e-mail nebo Instagram. Momentálně jsou k výdeji připraveny desítky tisíc slámek Zažito.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on Pinterest

@mohlo by vás zajímat