Největší výzva přijde až se spuštěním provozů

28.04.2020Bára Urbanová

Celá řada majitelů barů se s nadějí upíná k pětadvacátému květnu, na nějž je zatím stanoveno datum otevření gastronomických zařízení. Nikde zatím ale nebylo explicitně řečeno, zda se uvolnění opatření dotýká také podniků s nočním provozem. Nadšení nebudí ani dosavadní forma podpory ze strany státu. Za podnikatele i zaměstnance z gastra se už před více než měsícem ozvala nově vzniklá asociace Apron, k jejímž zakládajícím členům patří také majitel pražského baru Bugsy’s a několika dalších podniků Václav Vojíř. Adresovali jsme mu proto dotazy na aktivity asociace, zajímal nás také ale jeho osobní pohled na současnou situaci.

Někteří majitelé barů volají po tom, že by se jim hodil návod, jak se v současné situaci zachovat a co si nárokovat. Ty jako majitel nejstaršího baru v republice bys možná mohl nabídnout odpověď…

Upřímně, to že existujeme z barů nejdéle, mě ještě neopravňuje ze sebe dělat vědmu. Respektive rád bych ji dělal a poradil, ale situace je tak nepřehledná, že se těžko skládá návod na ideální postup. Tím, že vláda nepřijala jasné stanovisko hned na počátku a jen úskočně tu a tam něco prohlásí bez dostatečného uvědomění si dalších návazností, jsme nyní v situaci, kdy námi cloumá nejistota. Vláda sice komunikuje intenzivně a líbivě, rozdává a garantuje stovky miliard, což se musí národu líbit, realita je ovšem jiná. Dosud nevíme, zda bude vůbec Antivirus fungovat. Nevím o nikom, kdo by podporu na mzdové náklady obdržel, naopak mnozí musejí dokládat další a další potvrzení, která stát má od založení firmy k dispozici. Na „bezúročné“ půjčky Covid dosáhnou jen vyvolení, ostatní jsou umláceni složitostí podání žádosti. Nemluvě o tom, že druhá vlna nebyla pro Pražáky a ta třetí, pražská, byla rozebrána během jednotek minut. Zbývá nám tak, pokud nejste OSVČ s již slavnou pětadvacítkou, kterou paní Schillerová ukázala na tiskovce na plakátu nad hlavou v den 25. narozenin našeho baru (děkujeme za přání…), již jen pobídka na vypnutí EET na tři měsíce po znovuotevření. Myslím, že máme jasného kandidáta na Nobelovu cenu za ekonomii. Tohle jen tak někdo nevymyslí a je až děsivé, že to vyřkla ministryně a vláda to bere jako podporu podnikatelům. Ale neodpověděl jsem na tvou otázku, jaká opatření přijmout a co si nárokovat. Nárokovat si lze cokoli, možná se lze i soudit, koneckonců rozhodnutí Městského soudu mnohé napovědělo, ale kdo z nás do toho půjde? Jsem přesvědčen, že i kdyby se do toho někdo naší velikosti pustil, dříve než si soudce přečte první stranu žaloby, snese se na nás zakleknutím shora tolik kontrol a návštěv všech státních orgánů, že již soudce nebude mít pro koho rozhodovat. Netvrdím, že nelze požadovat náhrady, osobně jsem přesvědčen, že je to pořád jedna z možných cest a dle krizového zákona na odškodnění mají nárok všichni, kterých se opatření vlády dotklo. Cesta to ale bude trnitá…

Jaká největší rizika podle tebe současná situace z pohledu barového podnikání nese?

Situace se vyvíjí každým dnem, dnešní závěry tak mohou být již zítra liché. Nicméně nejistota, která opanovala celý segment gastronomie, služeb, cestovního ruchu a hotelnictví, je i po téměř padesáti dnech stále stejná. Kromě slibů nemáme nic hmatatelného. Je na čase si přiznat, že vláda činí kroky, které ji získávají popularitu, ale bez ohledu na dopady a funkčnost. Jsem přesvědčen, že celé střední podnikání je jim tak trochu jedno a pokud jakákoli podpora přijde, bude to víc naoko a pro tiskovky než o reálné pomoci. Ano, všichni si musíme sáhnout do peněženek, dotkne se to mnoha oborů, ale bylo by fér to říci jasně a srozumitelně hned. Jednatelé společností mají jako statutární orgány povinnost ochránit ekonomické zdraví firmy za jakýchkoli okolností. Pět ekonomů z pěti vám obratem za dané situace řekne: „Propustit lidi, ihned, všechny!“ Ano, je to největší fixní náklad, tím je gastronomie specifická. Na druhou stranu měla vláda jako mantru, abychom nepropouštěli. Plaťte je, my vám pomůžeme. Ano, díky bohu, Antivirus by měl pokrýt 60 či 80 % personálních nákladů. Ale dokud ty peníze neuvidíme, nelze věřit tomu, že to funguje. Úřad práce má na vyřízení 30 dní, tedy s největší pravděpodobností i další výplaty budeme dělat z rezerv, a to včetně všech odvodů sociálního a zdravotního pojištění a daní. Vše budeme muset do poslední koruny zaplatit, abychom měli nárok žádat. Takže ano, stále ještě velká část z nás nikoho nepropustila a věří a doufá, ale na rovinu si pojďme říct, že právě to nás může položit. A pak taky nájmy… Do těch může stát těžko vstupovat, ale určitý precedens by mohl nastavit u nájmů v nemovitostech ve vlastnictví státních organizací, měst a obcí a klást určitý morální apel na privátní sektor. Na druhou stranu, pokud má někdo nemovitost jako obchodní záměr, těžko hledat morální hledisko, když sám má povinnosti vůči bankám či jiným věřitelům. Ale mít tři měsíce nulové obraty, a přitom hradit mzdy, nájmy a další fixní poplatky, to je pro segment gastra smrtící.

Snaha vystupovat společně dala vzniknout asociaci. Kolik podniků a kolik zaměstnanců k dnešnímu dni Apron zastupuje?

Ano, první ustavující setkání bylo paradoxně v Bugsy’s. Apron vznikl primárně pro naše zaměstnance, protože vládě dlouho trvalo, než přišla s návrhem řešení a mnozí byli ve velmi krátkém čase po uzavření provozů ve vážném ohrožení. Já osobně jsem si neuměl a dodnes neumím představit, že budu kohokoli z kolegů posílat na úřad práce, kde by dostal 45 % z průměrné mzdy. Přesto to mnozí provozovatelé udělali. Až dubnová a květnová čísla nezaměstnanosti naznačí realitu. Do Apronu se přihlásilo během prvních dvou týdnů přes 1100 restauratérů a kavárníků zastupujících více než 23 000 zaměstnanců. Z toho je více než patrné, že to mělo smysl a že naše pochopení situace sdíleli i mnozí jiní.

Dokážeš říct, jaké typy podniků a odkud jsou v asociaci zastoupeny?

Ta data máme, přesná čísla ale nevím. Vedle restauratérů a kavárníků jde i o provozovatele barů, a to napříč celou zemí. Každopádně kolegové dělali zrovna před pár dny průzkum napříč signatáři a máme k dispozici zajímavou statistiku. Například třetinu a více svých zaměstnanců doposud propustila více než polovina zaměstnavatelů, více než polovina respondentů nemá dosud relevantní vyjádření od pronajímatelů prostor k úlevám na nájemném a tak podobně.

Na začátku toho všeho byl otevřený dopis. Už vám na něj přišla odpověď?

Dopisem celé naše snažení započalo. Upozornili jsme v něm na fakt, že gastro je v případě totálního výpadku tržeb nejméně odolný segment v ekonomice a že zaměstnává více než sto tisíc lidí, kteří jsou ve vážném ohrožení. Chtěli jsme být vidět a slyšet, což se, myslím, podařilo. Ano, bylo to kontroverzní, mnozí mimo obor si to přeložili jako nářek hospodských, ale to vem čert. Nebyl a není čas cokoli vysvětlovat nezainteresovaným. Milujeme naši práci a stojíme si za tím, co děláme, tak proč bychom se nemohli či neměli ozvat? My nejsme ti, kdo chtějí bezuzdně vysávat ekonomiku. Na to jsou tu jiní borci, kterým to nepochopitelně stále prochází a celý krizový režim jim byl darem shůry. Ale k tvému dotazu… Po šesti dnech od vzniku našeho sdružení se nám podařilo komunikovat déle než hodinu videohovorem s ministrem Havlíčkem a dostali jsme příležitost sdělit mu naše obavy. Dlouho jsme si říkali, že jsme byli jedněmi z mnoha a že to celé velmi pravděpodobně vyšumělo, ale opak je pravdou. Máme velmi vážný důvod se domnívat, že Antivirus je nakonec vypočítáván ze super hrubé mzdy mimo jiné i na základě našeho připomínkování, což pan Havlíček potvrdil před zraky diváků v Máte slovo Zdeňkovi Pohlreichovi, který byl hostem tohoto pořadu.

Jaké další kroky asociace podnikla?

Na to, že jsme se dali dohromady během několika hodin, druhý den jsme odeslali otevřený dopis vládě, web vznikl v podstatě přes noc a nikdo z kolegů není nijak honorován a dělají to všichni souběžně s enormní snahou zachránit své provozy, je k nevíře, kolik mediálních výstupů a schůzek s lidmi, kteří dokážou něco ovlivnit, již proběhlo. Dalších témat Apronu je celá řada a rychle se vyvíjejí na základě změn, které se rodí každým dnem. Z priorit bych vybral namátkou naši snahu o prosazení pomoci s komerčními nájmy, odpuštění odvodů státu, prodloužení Antiviru i po znovuotevření provozů. Zdůrazňujeme a připomínáme, že v našem případě není řešením odsouvání, nýbrž odpuštění plateb, navrhujeme snížení a sjednocení DPH v pohostinství. Líbila by se nám změna zdanění spropitného tak, aby to bylo pro zaměstnance motivační a spropitné mohlo být doložitelným příjmem. V neposlední řadě jsme připravili hygienické desatero pro znovuotevření a předložili ho příslušným orgánům, nicméně s ohledem na odsunutí otevření o další měsíc doufáme, že v mnohém již omezení ztratí význam. Je totiž strašně důležité nyní přemýšlet, co bude po otevření provozů. Chování hostů se v mnoha ohledech změní, budou chybět turisté, jsou oprávněné obavy, že se ten prevít vrátí atd. Se vším musíme počítat a jestli někdo věří, že se brzy vrátí k obratům, kterých dosahoval předtím, obdivuji jeho odvahu. Ta největší výzva nás čeká až se spuštěním provozů.

Na jaké problémy jste doposud narazili?

Kromě faktu, že náš obor v očích veřejnosti není moc populární a že vláda nechá střední segment žít jen do takové míry, do jaké si to bude přát širší veřejnost, protože to je jediný milník, který vládu zajímá, si žádnou negaci nevybavuji. Je to naopak nesmírně nabíjející, protože nás bezesporu čeká jiný svět. Mnohé bude jinak a bude potřeba se přizpůsobovat, ale bude to nový začátek. Mnozí jej možná ekonomicky neustojí, ale přijde spousta nových možností, i když patrně ne ve všech provozech. Chci věřit tomu, že se s námi omezení spojená s pandemií nepotáhnou v různých obměnách roky. Ale i s tím je potřeba počítat.

Je někde v zahraničí nějaký vzor, kterým by bylo dobré se řídit?

Jistě, vzorem by nám mohla být například Velká Británie nebo Dánsko. Jenže tam je to z podstaty věci jiné. Střední třída je vnímána jako zdravý základ prosperity státu. Podnikatel tam není vulgární výraz a není na něj apriori nahlíženo jako na zloděje. Jde o jednoduchý model, kdy finanční úřady vyplatily v prvním týdnu uzavření podniků jejich provozovatelům 80 % obratů, které měli ve srovnatelném období, s tím, že měli platit své zaměstnance, nájmy, fixní náklady, jako by se nic nedělo. Ano, znamená to nulový profit pro provozovatele, ale s tím jsme všichni srovnaní. Zisk je za stávající situace sprosté slovo a s tímto typem podpory jsme schopni vydržet, jak dlouho bude potřeba. Nikdo by nebyl od prvního dne v nejistotě, nikdo by nebyl propuštěn na pracák, domácí by se nemuseli bát o své nájmy, banky o dluhy svých klientů, dodavatelé o nezaplacené faktury a navíc bychom nemuseli dokazovat úřadům, že nejsme uličníci a že každé podání žádosti není pokusem o krádež. Celá ta sněhová koule, kterou se podařilo naší vládě jednotlivými opatřeními vytvořit, by byla rázem rozpuštěna. Neumím spočítat, kolik takové řešení stojí, ale jsou odborníci, kteří to umějí, a ti tvrdí, že v tom zakopaný pes není. Stávajícím způsobem se utratí podstatně víc, ale méně kontrolovaně a selektivně. A jestli je to záměr či nekompetentnost, nechám na posouzení každého jednotlivce.

Hodně podniků se teď upíná k datu 25. 5. Je to podle tebe reálný termín i pro bary?

Chci věřit tomu, že restaurace otevřeme už 11. května, přinejhorším o týden či dva později. U barů se ale obávám nejhoršího. Záměrně o tom zatím nikdo nemluví, ale tušíme asi všichni, že noční život bude to poslední, k čemu se budeme moc vrátit. Kéž bych se mýlil, ale vycházím z toho, že do nočního života patří vedle barů také taneční kluby a nevěstince, které neexistují (narážka na brněnské kolegy je čistě náhodná, ale kdyby vás to inspirovalo k další expanzi, myslete na mě s odměnou za nápad, prosím) a kontakt tělo na tělo nebude pro epidemiology, tuším, ještě dlouho žádoucí. Ale to vše jsou úvahy, které již zítra nemusejí platit. Žijeme v překotné době…

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on Pinterest

@poslední příspěvky

@newsletter

Fields marked with an * are required

Vyplněním uvedených polí a kliknutím na „přihlásit“ udělujete AtBars Spirit, s.r.o., souhlas se zpracováním osobních údajů, jež bude provedeno dle platné legislativy.

@mohlo by vás zajímat