Convent tak, jak ho známe, letos nebude

01.06.2020AtBars

S ohledem na stávající situaci a s ní spojená opatření je naprosto nereálné, aby se letošní Bar Convent Berlin uskutečnil v podobě, jak jsme na něj zvyklí. Jeho organizátoři proto hledali alternativu a našli ji ve formě speciální edice Pouring Digital.

Bar Convent Berlin byl letos naplánován na 12.–14. října a měl se nést ve znamení hned několika změn. Tou největší byl přesun události ze Station Berlin do Berlin ExpoCenter City. Změna lokace s sebou nesla i nový koncept nazvaný City Life Spirits a úkolu pomoci představit ho světu měl ambasador Damien Guichard. Nakonec je všechno jinak. Letošní Convent bude skutečně jiný, ale o dost víc, než si organizátoři představovali. „Jsme si vědomi odpovědnosti, kterou jako organizátoři veletrhu, na němž se setkávají tisíce lidí, neseme. Zároveň jsme ale součástí globálně propojené barové scény, která nyní čelí jedné z největších výzev vůbec,“ konstatuje ředitelka BCB Petra Lassahn a pokračuje: „Na podzim jsme proto nachystali alternativní formát Conventu. Když naši vystavovatelé a návštěvníci nemohou za námi, půjdeme my za nimi.“

Organizační tým největší evropské barové události se letos místo tradičního Conventu rozhodl uspořádat speciální edici, jež dostala název Pouring Digital. Ve spolupráci se svými partnery vytvořil koncept, který se snaží přenést atmosféru BCB do digitálního světa. Přednášky, semináře a prezentace tak letos budou probíhat hlavně virtuálně, dojde ale i na ty „naživo“ – organizátoři Conventu hledají cesty, jak zapojit bary, jež by se mohli stát místy setkávání a sdílení informací, nápadů a zkušeností. „Právě proto, že naše branže po celém světě trpí důsledky pandemie covid-19, potřebujeme se ‚setkávat‘, abychom se vzájemně podpořili, učili se jeden od druhého a vyměňovali si nápady a zkušenosti, a to v inovativním a hlavně bezpečném prostředí. Musíme se nachystat na to, abychom mohli dál růst a čelit tomu, co přijde,“ říká Petra Lassahn. Další informace budou organizátoři zveřejňovat postupně. Už teď ale slibují, že nic z původních plánů nepřijde nazmar – Bar Convent Berlin se v nových prostorách a s novým konceptem uskuteční v roce 2021.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on Pinterest

@mohlo by vás zajímat