Známe jména dvanácti finalistů soutěže World Class

22.06.2020AtBars

Pokud by vše běželo podle plánu, touto dobou bychom už znali jméno sedmého českého World Class vítěze. S ohledem na situaci, v níž se svět na konci zimy a začátkem jara ocitl a stále se s ní ještě potýká, byla pro letošní rok soutěž zrušena. Globální finále, které mělo hostit Sydney, se přesouvá na příští rok, národní klání jsou pozastavena a naváže se na ně tam, kde skončila. V případě České republiky je to vcelku jednoduché – na začátku března proběhlo semifinále, z nějž vzešlo dvanáct finalistů. A jejich jména se vám chystáme prozradit…  

Do finále sedmého ročníku soutěže World Class vedla cesta přes jedinou disciplínu, která však sestávala ze dvou koktejlů propojených tématem Rule of Three. Úkolem soutěžících bylo vymyslet jeden long a jeden short drink na bázi dvanáctileté skotské single malt whisky Singleton of Dufftown, jež spolu musely být nějak propojené, například příběhem, chuťovou linkou nebo třeba aperitivním a digestivním charakterem. Opomenout nesměli ani pravidlo tří – totiž že každý z drinků měl sestávat pouze ze tří ingrediencí. Kromě whisky bylo potřeba použít vždy jednu běžně dostupnou a jednu home made ingredienci. Téma a patrně i možnost zabojovat o postup na globální finále v Austrálii zlákalo k účasti v národním klání jednačtyřicet barmanů a barmanek z osmi měst a čtyřiatřiceti podniků. Ti všichni k 31. lednu odevzdali své receptury, po celý únor podle nich míchali drinky ve svých domovských podnicích a prezentovali je i na sociálních sítích. Termín semifinále byl stanoven na 3. a 4. března, jeho kulisou se stala pražská restaurace Food Lab. První den se nakonec porotě, v níž usedli whisky ambassador Kryštof Hordina, loňský český World Class vítěz Tomáš Nyári a loňský slovenský vítěz Miro Telehanič, postavilo osmnáct soutěžících, druhý den o jednoho méně. Dva se nemohli zúčastnit, a tak si s předstihem domluvili náhradní termín. Zbylí čtyři svou účast v soutěži z nejrůznějších důvodů vzdali.

Plusy a mínusy očima poroty / Porotci po oba dva dny pečlivě sledovali výkony soutěžících, zaměřili se na chuť a vzhled drinků, jejich příběh a propojení, respekt k použité bázi, inovativnost i prezentační dovednosti barmanů a barmanek a taky na jejich znalosti. Všichni tři se shodli na tom, že bylo znát, že si soutěžící dali s přípravou na semifinále práci. „Každý z nich ukázal maximální profesionalitu, mile mě překvapila připravenost mnoha z nich i na zákeřnější produktové otázky. Zaujaly mě zajímavé chuťové kombinace některých drinků a také technologická zdatnost některých barmanů,“ uvedl krátce po soutěži Miro Telehanič a přidal i tip, na čem by bylo dobré ještě zapracovat: „Největší mezeru měli soutěžící v aroma koktejlů, což mě osobně velmi mrzí, protože vůni koktejlu považuji za velmi důležitou. Přibližně osmdesát procent soutěžících úplně opomenulo i pouhý zástřik drinku citrusovou kůrou, popřípadě něco sofistikovanějšího. Oproti tomu pár z nich se pustilo dokonce i do výroby parfému, který aroma koktejlu podpořil, a celkově tak doplnil zážitek z koktejlu. Obecně lze říci, že long drinky byly o něco slabší než krátké koktejly, čemuž ale naprosto rozumím, protože jsem se s tímto typem drinků vloni před světovým finále sám hodně natrápil.“ Kryštof Hordina je ve srovnání s Mirem trochu kritičtější, co se znalostí soutěžících týče. Podle něj by měli na svých vědomostech o Singleton of Dufftown, ale i whisky obecně ještě zapracovat. Jeden soutěžící u něj v tomto směru ale přece jen zabodoval. „Svými znalostmi o produktu, které dokázal zasadit do kontextu nejen kategorie whisky, ale i celé soutěže, mě zaujal Jakub Zouzal. Způsobem, jak o drincích přemýšlela, mě pak oslovila například Viktória Barna,“ říká a přidává ještě jednu pochvalu na adresu dalších soutěžících: „Líbilo se mi, že spousta z nich zvolila takové drinky, které lze snadno připravit v běžném provozu, místo aby vyladili super soutěžní drink, který je ale potom z nejrůznějších důvodů v baru neprodejný.“ Tomáš Nyári se s Mirem v hodnocení shoduje na tom, že si soutěžící zaslouží velkou pochvalu za přípravu a čas, který jí věnovali. Také on jim vytýká, že opomíjejí vůni a má ještě jedno doporučení: „Chtělo by to zapracovat na pohostinnosti. To, jak se porotce na baru cítí, je důležitá část celé show,“ podotýká a dodává: „Čistou a precizní práci stejně jako skvělou hospitality nám ukázal Honza Šebek. Bezchybný výkon s velkým wow efektem předvedl jeho barový kolega Víťa Cirok.“ Ten svým výkonem utkvěl i v paměti českého World Class ambasadora Petra Kymly, který celému semifinále bedlivě přihlížel. „Ocenit musím ještě třeba Jakuba Zouzala, na němž byl znát oproti loňsku obrovský posun, nebo Martina Vogeltanze, kterého jsme hodnotili dodatečně, po uvolnění opatření souvisejících s nouzovým stavem. Bylo na něm vidět, jak je rád, že se může postavit za bar a připravit nám soutěžní koktejl,“ říká.

Pokračování až příští rok / Jména dvanácti finalistů vybraných porotou z bezmála čtyř desítek účastníků semifinále měla být původně vyhlášena v polovině dubna na semináři organizovaném exkluzivně pouze pro semifinalisty. S ohledem na epidemii koronaviru však události nabraly úplně jiný směr, a to v celosvětovém měřítku. Společnost Diageo, jež World Class organizuje, se rozhodla globální finále v Sydney posunout až na příští rok a pozastavit i veškerá národní klání. „Pro nás konkrétně to znamená, že aktuální ročník soutěže zmrazíme ve fázi vyhlášení dvanácti finalistů a příští rok na něj navážeme organizací finále, z nějž vzejde sedmý český World Class vítěz, který bude Českou republiku reprezentovat v Austrálii,“ vysvětluje Petr Kymla a dodává: „V tuto chvíli čekáme na vyjádření globálního týmu, který by nám měl již brzy další postup potvrdit.“ Jasno už je ale v tom, kdo příští rok dostane šanci o postup na globální finále v Sydney zabojovat. Porotu v rámci březnového klání nejvíce zaujalo těchto dvanáct soutěžících:

Marek Adam

Viktoria Barna (Blind Lion, Hradec Králové)

Peter Bobula (Black Angel’s, Praha)

Matej Brunovský

Víťa Cirok (L’Fleur, Praha)

Eduard Ondráček (Bistro Topinka, Český Krumlov)

Anna Postnikova (AnonymouS, Praha)

Filip Stránský (AnonymouS, Praha)

Jan Šebek (L’Fleur, Praha)

Martin Vogeltanz (Zapa Bar, Plzeň)

Robert Weis (Apotheka, Český Krumlov)

Jakub Zouzal (Zanzibar, Praha)

„Všem účastníkům semifinále patří velké díky, vybrat mezi nimi jen dvanáct postupujících nebylo vůbec snadné,“ podotýká Petr Kymla. Dvanáct vyvolených stejně jako ostatní semifinalisté se už teď mohou těšit na seminář, který byl původně avizován na duben. „Rozhodně o něj nepřijdou! Proběhne podle plánu, jen ještě přesně nevíme, jestli to bude už letos na podzim nebo až zkraje příštího roku,“ dodává na závěr český World Class ambassador.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on Pinterest

@poslední příspěvky

@newsletter

Fields marked with an * are required

Vyplněním uvedených polí a kliknutím na „přihlásit“ udělujete AtBars Spirit, s.r.o., souhlas se zpracováním osobních údajů, jež bude provedeno dle platné legislativy.

@mohlo by vás zajímat