V historii Mount Gay se píše nová kapitola

01.07.2020AtBars

Barbadoský rum Mount Gay, jenž bývá díky své více než tři sta let dlouhé tradici považován za nejstarší na světě, začal psát novou kapitolu své historie. Vloni v dubnu se role mastera blendera ujala Trudiann Branker a o rok později se na trh dostaly rumy, které už nesou její rukopis.

Barbadosu, jenž je nejvýchodnějším z Návětrných ostrovů, jak se říká východní části Malých Antil, se přezdívá Země cukrové třtiny. Právě tato plodina tu totiž po staletí patří k nejvýznamnějším a její pěstování a export spolu s výrobou cukru a rumu dodnes představují jeden z hlavních zdrojů obživy zdejších obyvatel. Málokoho v tomto kontextu asi překvapí, že na Barbados jsou kladeny počátky rumu a že právě zde se nachází nejstarší palírna na světě, v níž se třtinový destilát vyrábí. Na vrcholku Mount Gilboa už nějaký ten pátek stála, když ji v roce 1703, od nějž se její historie dle dochovaných dokumentů počítá, získal muž se jménem, které se pro výrobu jakékoliv pálenky až tak moc nehodí – John Sober (sober = anglicky střízlivý). Výrobu rumu od nového majitele dostal na starost John Gay Alleyne a natolik se osvědčil, že se rodina Soberových rozhodla palírnu na jeho počest přejmenovat na Mount Gay. Tajemství stejnojmenného rumu je z velké části postaveno na kombinaci tří lokálních ingrediencí: cukrové třtiny, vody filtrované přes korálové podloží a přírodních kvasinek. Destilace probíhá jak v kolonových, tak v kotlíkových destilačních přístrojích a zrání urychluje tropické podnebí, jež na Barbadosu panuje. Výsledný rum se nijak nedoslazuje, stále si zachovává stejnou suchou chuť, jakou měl už za časů sira Alleyna.

Do dějin palírny a rumu Mount Gay se jako jeden z významných mezníků určitě zapíše i duben 2019, kdy došlo ke změně mastera blendera. Po Alenovi Smithovi se této významné role ujala Trudiann Branker, první žena v historii palírny a barbadoského rumu vůbec. Trudiann pro Mount Gay pracuje od roku 2014, po boku svého předchůdce tak strávila pět let. Svého úkolu se zhostila s obrovskou pokorou a úctou k více než třísetleté tradici, kterou se rumy Mount Gay mohou pochlubit. „Je mi velkou ctí, že jsem se stala první ženou na pozici mastera blendera na Barbadosu, a velmi si vážím toho, že mohu být součástí týmu, který udělá vše pro to, aby byla značka Mount Gay ještě o něco silnější. Jsem z celého srdce odhodlána nadále propojovat tradiční řemeslo a znalosti, které se v palírně předávají déle než 300 let, s poznatky soudobé vědy, a rozvíjet to, co dělá z Mount Gay víc než jen rum,“ prohlásila. První velkou příležitost prokázat své blenderské umění dostala Trudiann Branker velmi záhy. Jejím úkolem bylo lehce revidovat Mount Gay Black Barrel a Mount Gay XO. Black Barrel v jejím podání obsahuje tří- až sedmileté rumy (doposud se do směsi přidávaly i rumy dvouleté) a větší podíl dvakrát destilovaných pot still rumů. Blend stále dozrává v silně vypálených sudech po bourbonu, ovšem místo čtyř týdnů v nich tráví šest měsíců. Všechny tyto změny přispívají k jeho plnější a intenzivnější chuti. Na XO Trudiann použila širší škálu rumů, než bylo doposud zvykem. Volba padla na pěti- až sedmnáctileté destiláty, jež zrají v sudech po americké whiskey, bourbonu nebo koňaku. Jejím cílem bylo dosáhnout co nejkomplexnějšího blendu. Jak se jí to povedlo, mohou milovníci rumů po celém světě posoudit od dubna tohoto roku, kdy se Mount Gay Black Barrel a Mount Gay XO v Trudiannině podání začaly prodávat. Poznat je lze snadno – podle nové láhve, jež má svým provedením zdůrazňovat prémiový charakter tohoto rumu. Nová master blenderka bude samozřejmě pokračovat i v tvorbě limitovaných edic, jako je 1703 Master Select. Pracuje ovšem i na jedné novince, která bude představena před koncem tohoto roku.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on Pinterest

@mohlo by vás zajímat