Litoměřický Bazar hlásí návrat na scénu

10.07.2020Bára Urbanová

Z bazaru s oblečením v Mostecké ulici v centru Litoměřic se stal v roce 2004 Bazar s velkým B – bar v kubánském stylu, jehož hlavním lákadlem bylo Mojito. V běhu let střídal majitele a jeho úroveň kolísala, nicméně inspiraci největším ostrovem Karibiku si podržel až do konce loňského roku, kdy byl uzavřen. Po půl roce se zkraje července na barovou scénu vrátil – pod stejným názvem, ale s jiným provozovatelem a o poznání ambicióznějším konceptem.

Novým majitelem litoměřického Bazaru je Petr Fryč, jenž si za šéfbarmana a hlavní tvář podniku vybral Honzu Hajdla, který donedávna působil v pražském baru Bugsy’s. Dnes jednatřicetiletý Honza se tak vrací do míst spjatých s jeho gastronomickými začátky. V Litoměřicích totiž vystudoval obor kuchař – číšník a jeho prvním barovým působištěm byl právě Bazar. „Když jsem první večer přišel s tím, že budu dělat barmana, bylo mi řečeno, že na to místo mají na zkoušku ještě další dva, kteří ale na rozdíl ode mě mají alespoň nějakou praxi. Nabídli mi, že jestli chci, můžu zůstat aspoň na brigádu na place. K mému překvapení mi ale majitelka na konci směny oznámila, že si vybrali mě,“ vzpomíná. Další Honzovou litoměřickou profesní zastávkou byl music bar Habañero. „Tam jsem se naučil rychlosti a získal hromadu zkušeností. Majitelům Habañera Lukášovi Talackovi a Tomášovi Říhovi vděčím za hodně, třeba i za to, že mě přihlásili na Bar Academy Absolvent, kterou jsem úspěšně prošel,“ podotýká. Navzdory tomu všemu ale Honzu nakonec zlákala Praha. Nejprve nastoupil do hotelu Jurys Inn na pozici asistenta F&B manažera, kterou pak vyměnil za práci v Bugsy’s. „Bylo mi ctí pracovat v téhle barové legendě a s lidmi, jako jsou Václav Vojíř a Honza Braniš. Bugsy’s ve mně zůstane na celý život jako vzor toho nejlepšího, čeho může barman dosáhnout. A doufám, že mu nadále budu dělat dobrou reklamu jako jeho bývalý člen,“ říká.

Stejný a přece úplně jiný / I když se Honzovi z Prahy neodcházelo snadno, Bazar je pro něj nová výzva a hlavně srdcová záležitost. „Mám s ním spojený svůj první dotyk se šejkrem a první namíchané koktejlové klasiky. I když moje barové začátky byly velká sranda,“ připouští. Do Litoměřic se vrací v roli manažera a zatím také jediného barmana. Kromě něj bude tým Bazaru zpočátku tvořit už jen jedna servírka a o víkendech brigádnice na výpomoc. Ačkoliv si bar ponechal zavedený název, uvnitř se proměnil téměř k nepoznání. Dispozičně je sice řešený prakticky stále stejně, jinak se ale změnilo snad úplně všechno. Pryč jsou všechny obrázky, láhve a bezpočet dalších doplňků a dekorací, červená a oranžová na stěnách ustoupily podstatně střízlivějším barvám – v interiéru teď převládá hnědá v různých odstínech spolu s černou a decentně i zlatou. Celek působí čistě, moderně a elegantně. Deset hostů se může usadit přímo na baru a koukat Honzovi pod ruce, pro dalších čtyřiatřicet jsou nachystané vysoké stolky s barovými židlemi i pár nízkých s pohodlnými křesílky. Zahrádka kapacitu podniku navyšuje o rovných čtyřicet míst. Poprvé se nový Bazar zaplnil hosty 3. července večer, na kdy bylo naplánované slavnostní otevření. „První ohlasy jsou pozitivní a doufám, že další budou přibývat,“ říká Honza Hajdl.

Menu o deseti koktejlech / Kromě interiéru se změnil i koncept podniku. „Větší důraz klademe na koktejly a více se zaměřujeme také na obsluhu a pohostinnost,“ objasňuje Honza a dodává: „Osobně si myslím, že obyvatelé Litoměřic na nějaký čistě koktejlový bar už docela dlouhou dobu čekali. My se jim budeme snažit dávat maximum ze sebe, aby byli spokojeni a rádi se k nám vraceli.“ Premiérové koktejlové menu nového Bazaru obsahuje deset sigature drinků. Je mezi nimi třeba Californication, což je kombinace koňaku, mučenky a toniku, nebo Asian Time, jenž v sobě snoubí gin, jasmínový čaj a citronovou trávu. Zahrnuje rovněž twisty na klasiku – například Bazar Mai Tai či Barrel Manhattan. „Koktejlovou nabídku jsem sestavoval sám, jen jsem drinky konzultoval s přáteli, abych se ujistil, že jim chutnají,“ prozrazuje Honza s tím, že je nachystaný namíchat hostům i jakoukoliv klasiku nebo drinky přímo na míru jejich chuťovým preferencím. „Máme i dostatek vín včetně těch šumivých a připravujeme výbornou kávu,“ vypočítává Honza další položky z tekuté nabídky a prozrazuje i něco o té jídelní: „Ve spolupráci s mým dobrým kamarádem a skvělým kuchařem Janem Horákem, který pracuje v pražské restauraci Cotto Crudo, jsme dali dohromady tři druhy kanapek. Dále tu máme ještě jeden pastrami sendvič, sushi od kluků z litoměřického Street Sushi a masové prkénko sestavené z uzenin od Pršuterie Chovaneček.“ V budoucnu by se měly v Bazaru konat různé degustace, v plánu je i párování jídla s koktejly a další aktivity, které si však čerstvý barový manažer nechává zatím pro sebe.

foto: Martina Kolaříková

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on Pinterest

@poslední příspěvky

@newsletter

Fields marked with an * are required

Vyplněním uvedených polí a kliknutím na „přihlásit“ udělujete AtBars Spirit, s.r.o., souhlas se zpracováním osobních údajů, jež bude provedeno dle platné legislativy.

@mohlo by vás zajímat