60 vteřin s Leou Skálovou

13.07.2020Ondra Hnilička

Když byla Lea Skálová malá, neměla jasno o své profesi, ale věděla, že by chtěla v něčem prorazit. A není to tak dávno, co se jí to povedlo – šejkr a míchací sklenici vyměnila za vařečku a dala o sobě vcelku výrazně vědět v kuchařské soutěži.

Lea Skálová se narodila před sedmadvaceti lety v pražských Kolodějích a už od mala si přála být slavná. Ráda zpívá a chtěla umět hrát i na nějaký nástroj, rodiče ji ovšem místo na cool kytaru přihlásili na klarinet. Na základní škole s ní prý puberta mlátila až o strop, a to, co by v budoucnu mohla dělat, ji až tak nezajímalo. Přihlásila se na střední grafickou školu, kterou zdárně ukončila maturitou. Nicméně, jak sama říká, výtvarný talent se u ní příliš neprojevil, namalovat umí tak maximálně hrušku. Ve vystudovaném oboru tudíž práci nehledala a raději zamířila do gastronomie, čemuž patrně napomohla i skutečnost, že její rodiče vlastnili restaurace a penziony. Nejprve brigádničila po hospodách a pak se dostala do T. G. I. Friday’s, kde se díky všem pravidlům a předpisům hodně naučila. Dařilo se jí, už po roce se vypracovala na trenérku nových zaměstnanců. Její další profesní zastávkou byl Zanzibar, který tehdy v Anglické ulici poblíž pražského náměstí Míru otevíral Martin Lukavský. Lea tu začínala na place jako servírka a místo za barem si podle svých vlastních slov musela vybrečet. Šejkr pak ale vyměnila za vařečku – stalo se tak díky třetímu místu v soutěži MasterChef Česko 2019. „Po náročné operaci nohy jsem ležela ještě pod vlivem narkózy v nemocničním pokoji a v televizi běžela upoutávka na casting do MasterChef Česko. Přišlo mi to v tom stavu jako skvělý nápad. Nakonec se ukázalo, že opravdu byl. Dokonce ten nejlepší,“ vzpomíná na okamžik, který jí změnil život, a dodává: „Vztah k vaření mám po tátovi, ale nikdy jsem netušila, že je to i můj osud. Teď si plním svůj sen. A nejen ten o slávě.“

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on Pinterest

@poslední příspěvky

@newsletter

Fields marked with an * are required

Vyplněním uvedených polí a kliknutím na „přihlásit“ udělujete AtBars Spirit, s.r.o., souhlas se zpracováním osobních údajů, jež bude provedeno dle platné legislativy.

@mohlo by vás zajímat