Startuje osmý ročník Sommeliera Moravy

27.07.2020AtBars

Na sklonku listopadu proběhne v Louckém klášteře ve Znojmě osmý ročník soutěže Sommelier Moravy, kterou ve spolupráci se svými partnery pořádá Asociace sommelierů ČR. Možnost přihlásit se mají profesionální sommelieři i studenti gastronomických škol už teď.

Osmý ročník soutěže Sommelier Moravy, do níž se mohou hlásit nejen zájemci z České republiky, ale také ze Slovenska či Rakouska, proběhne ve Znojmě 25. a 26. listopadu. Soutěžit se bude opět ve dvou kategoriích. Zatímco kategorie Junior je určena studentům a absolventům škol se zaměřením na gastronomii, hotelnictví a turismus i pracujícím v gastronomii, vinařství a obchodu s vínem do 21 let, v kategorii Profesionál mohou soutěžit sommelieři nad jednadvacet let, kteří tuto profesi vykonávají aktivně. „Jde o ideální soutěž pro všechny, kdo si chtějí vyzkoušet své sommelierské znalosti a dovednosti. Testy jsou zaměřeny zejména na vinařství a vína z Moravy a Čech a obtížnost otázek respektuje obě kategorie,“ vysvětluje viceprezident Asociace sommelierů ČR Ivo Dvořák a dodává: „Cílem je vzbudit v účastnících zájem o kvalitní tuzemská vína a představit odrůdovou různorodost České republiky. Propojením generací sommelierů pak chceme vytvářet odborné vazby mezi juniory a profesionály.“

Součástí programu osmého ročníku soutěže Sommelier Moravy budou přednášky o vybraných vinařských podoblastech České republiky nebo třeba o spolku Mladých vinařů, ale také degustace a exkurze do vinařství Lahofer U Hájku, jehož návštěvnické centrum je krásným příkladem snoubení architektury s vínem. Připraveno je rovněž několik novinek, první je naplánována už na září. „Letos poprvé se uskuteční seminář Sommelier Moravy, odborný workshop pro pedagogy připravující studenty na soutěž,“ objasňuje ředitel soutěže František Koudela s tím, že termín semináře bude ještě upřesněn. Uskuteční se ale určitě v Praze a vyučující se na něm mimo jiné dozvědí, kde hledat zásadní informace nebo jaké nejčastější chyby soutěžící dělají, a vyzkouší si simulované testové otázky. Další novinka se týká přímo soutěže a kategorie Profesionál. „Půjde o virtuální restauraci, v rámci níž sommelier současně obsluhuje tři stoly a provádí servis sektu, bílého a červeného vína. Překvapení a nástrahy ze strany porotců v roli hostů slibují show na mezinárodní úrovni, která soutěžící připraví na účast v zahraničních kláních,“ dodává František Koudela.

@mohlo by vás zajímat